Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Misina kılavuzuna ip misinanın boyası çıktı iyice temizleyemedim. Zararı olur mu ?

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Dün raw 2 55 e 100 m civarı 30 mm naylon misina sarıp üzerine 300 m Daiwa tournament 16mm misjna sardim.

Normalde misina sarımı yaparken misinayı ıslatır ve havlunun arasında geçirirdim o misinanın ilk ve yoğun boyası azalırdı. Böyle bir Problem yaşamazdım.

Dün daiwa tournament misinanın kendi kutusundan gösterildiği gibi direk kutunun içinden sarım yaptım. Misina kılavuz rulmanın üzeri yemyeşil oldu sadece ipin tam oturduğu bölge kendi renginde kaldı.

Dolayisiyla o bölgeyi sarımdan sonra temizlemeye çalıştım ancak çok başarılı olamadım.

Bu boya rulmanà zarar verir mi ?
Rulmanı ne ile temizlemem lazım?
Ayrıca önerebilceğiniz bir bakım yağı var mı ?

γavuz

Daimi Üye
Adı
yavuz
pamuga aseton dök biraz öyle sil.. :D
bu arada bu yağ olayını bende araştırma yapmam lazım.. kaliteli bir yağ bulmak istiyorum bende.. shimano söylüyor millet ama bilmedim için birşey diyemedim

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Aseton zarar vermez mi kardes ;-) ya da asetonla sildikten sonra yağlamak gerekir en azından ;)

γavuz

Daimi Üye
Adı
yavuz
üle niye zarar versin.. rulamın içine dökersen zarar verir belkide,örtmenim sil sadece makinaya banyo yaptırma :p :p :p evet sonrasında yağla bak bizim oranın yağları meçhurdur trabzon yayık tereyağısı ondan kullan :D :D :D

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Sen kendine araştırıp iyi bri yağ bul banada onu söyleyiver. Bana da lazım ;-)

Ben öyle tereyağını bulsam kaşıkla yerim la ;)

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Artık bu av kullanıyim suan imkan yok ama en yakın zamanda iyi bir yağ bulacağım ve dediğiniz gibi aseton içermeyen oje sil baya arkadaslara siparis vereyim bari ;-)

Erol 61

Daimi Üye
Adı
EROL
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Yavuz sen trabzonlumusun