Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

misina kus gözü sorunu

ARKADASLAR MERHABA
OKUMA TRİO 40S SPİN MAKINEM VAR.OKUMA V SYSTEM 2,40 KAMISIM VAR.
SORUNUM MAKINEME ASS0 DUBLE STRENGTH 0,20 MM SARILI MISINA SARIMI DOĞRU TAM SIFIR DEGİL. ATARKEN KUS GOZU DUGUMU YAPIYOR MAKINEYE YAKIN OLAN EN ALTTAKI YUZUGE DOLANIYOR.HER ATİŞTA DEGİL ARADA Bİ YAPIYOR.BUNUN SEBEBI NEDİR.VE OKUMA TRİO 40S NAKINE OKUMA V SYSTEM KAMISA UYUMLU İP MİSİNA YADA NORMAL MİSİNA ÇEKERİ GAM VE KUS GÖZU YAPMAYAN NE KULLANABILIRIM.?

Dündar

Daimi Üye
Adı
.........
Okuma trio 40s kullanıcısı bir hayli fazla.
Yalnız monofilament misine kullanımında kuş gözü problemini sizden okuyorum doğrusu ilk defa.
Genel de dyneema örgü kullanan arkadaşlarım şikayetlenirdi bu konuda.
Deneyiminde ve başından geçmiş arkadaşların yorumlarını merak ediyorum doğrusu bende.

KalamA

Daimi Üye
Adı
Can
Trio'ların ip misinayla ilgili sorunlarına birçok yerde ben de rastgeldim. Lakin ben de ilk defa duyuyorum mono ile sorun çıkardığını. Trio kullanıp bu sorunu aştığını söyleyen birisinin; makinenin kafasının sadece yarısına kadar ip misina sararak bu sorunu çözdüğünü okumuştum bir yerde. Bu da erimde dezavantaj sağlayacaktır muhakkak. Yine de ağız tadıyla avlar için bir Shimano Catana/Nexave/Exage ilaç olacaktır diye düşünüyorum :)

poyraz

Daimi Üye
Mono misinada bu durumun olması hayret ip misina olsa belki diyeceğim ama siz en iyisi soft yumşak msinalardan tercih edin.okuma blufish ve seabass serilerinden sardırın asso serileri benim bildiğime göre biraz sert bir misina.propleminiz bundan kaynaklanıyo olabilir.

Sahil33

Daimi Üye
okuma nın makineleri sarımları bana göre çapraz gibi sarıyo yada sarmaya çalışıyo ama rtx ayrı sanki okumanın degil de baş ka markanın:) .genelde spin avında makinayı wdt de test ediyorum . daiwa hiç hata yapmıyo rtx de denedim oda güzel mono da denedim Exage Catana yı pek sevmedim sarım konusun da daiwa nın sarımı bir başka en alt segmentlerinide gördüm bizzat kendim sardım bir başka güzel:) kusma kuş gözü yapmıyo hele bide üst segment bi daiwa bir başka güzel ..ben kuş gözü ve kusma vs makinadan kaynaklı olduguna inanıyorum . ve o yüzden az olsun öz olsun iyi bi Daiwa makina sorunu çözer bence ..

Moderatör tarafında düzenlendi:

eylmz

Daimi Üye
Daha bugun aynı makine ile spin ve Samandıra olmak üzere iki sekilde avlandım eğer misina cok sert ve gam yapıyorsa ayrıca oltadaki ağırlıkta fazla degilse kusma ve kuş gözü yapıyor en iyisi yumuşak ve gam yapmayan bir misinayi (cok kalın olmamakla beraber) makinenin %75 ni dolduracak sekilde sarmak yoksa sıkıntı çıkabiliyor

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Kullandigin misina sert bir misina. Spinden ziyade yemli avlara uygun. Daha yumusak bir misinayla degistirdiginde muhtemelen sorun kalmaz.

herobabyfb

Aktif Üye
Adı
muharrem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Berkley whiplash crystal. 0.12 mm yeterli olacaktır. Biraz pahalı ama zevkle kullanırsınız.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi