Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MİSİNA MARKA VE MM SEÇİMİ

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında merakla tarafından paylaşıldı.

1. merakla

merakla Üye

Kıyıdan at-çek takımıma lüfer ve levrek için kaçlık misina ve ne marka misinayı tercih etmeliyim.
    Karadenizde kullanılacak, kıyıdan at-çek için, suni yem, kaşık, gerekli halde yemli bekletmeli de olabilir.
    50-150 atarlı 3.90mt kamış ve OKUMA AV55 makina. özellikle marka konusunda tavsiyelerinizi ve çok olmazsam eger 0,28 mi yoksa 0,35 mi veya arası bir kalınlık mı ne kullanmalıyım kafam karışmış durumda.....:confused:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ryetik

ryetik Aktif Üye

Avlandığınız mera , kullandığınız ağırlık , hedef balık , oltayı ulaştırmanız gereken uzaklık gibi faktörleri hesaba katarak kullanabildiğiniz en ince , hafızası en düşük , serte yakın ama iri balıkta kafa darbelerini absorbe edecek bir misina kullanmanız gerekli. Beden ve köstekler içinse en iyisi fc kullanmak. Peki böyle bir misina var mı? Berkley , P-Line , Trabucco , Stroft gibi markalarla ilgili forumdaki konuları ve alışveriş sitelerini incelemenizi tavsiye ederim ancak tabi burada bütçe devreye giriyor. Diğer yorum yazacak arkadaşlarda size çok daha iyi önerilerde bulunacaklardır.
    Benim tavsiyem ise aşağıdaki linklerde mevcut,

http://www.avmarketi.com/asp/product/9930/STROFT-GTM-0-30-MM-MISINA-300-MT
    http://www.avmarketi.com/asp/product/10033/STROFT-FC2-0-25-MM-25MT-FLUOCARBON-MISINA

Rastgele..

4. Aladağ

Aladağ Üye

Ramazan kardeşim misine linkleri için teşekkür ederim.deniyecem çünkü özellikleri hiç fena değil.rastgele

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

6. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Öncelikle atçek yapacaksan iyi bir spin takım edinmeni tavsiye ederim. Halihazırdaki takımı yemlide kullanırsın.

Yemlide 0.35 kullanabilirsin. Ya da 150 gr. üzeri kurşun kullanacaksan .25 -.28 sarıp üzerine .40 şok yaparsın.

At-çekte ise mono misinada .25'den aşağı inme derim. Karadeniz'in sürprizleri büyük olur. 0.28 o taraflar için uygundur.

Marka tavsiyesi olarak P-Line, Trabucco, Sufix kullanılabilir.

Rastgelsin.

.

7. merakla

merakla Üye

şimdi spin takımı için araştırma başlattım. sizden yardım alayım o zaman. tavsiye ettiğiniz spin kamış ve makina neidr acaba? yukarda amaçları ve kullanım alanını belirtmiştim.
    yardımlar için şimdiden teşekkürler.

8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

15 - 40 atarlı okuma seaspin veya salina olabilir mendirek üzerinden avlanacağınızı varsayarsak 2.70 boy da ideal olur. Tabii belli bir bütçe belirtirseniz makina ve kamış için daha kolay bir şekilde tavsiyelerde bulunabiliriz.

9. merakla

merakla Üye

bütçe olaral 100-150 arası düşünüyorum. surf takımını da yeni aldığım için biraz kısıtlamam gerekti spin takımını.

10. ryetik

ryetik Aktif Üye

11. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Ramazan önerdiğin kamışı bir süre kullanıp bir arkadaşıma hediye ettim :) Sağlam fakat çok esnek ve geç toplayan bir kamış o yüzden kimseye tavsiye etmiyorum.

Okuma alumina veya seaspin alabilirsin. Makina da shimano alivio 2500 veya Z serisinden bir makina.