Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Misina önerisi

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında baphomet tarafından paylaşıldı.

1. baphomet

baphomet Yeni Üye

Merhabalar, kıyıdan istavrite at çek yapıyorum makineyi değiştirdim sarmak için kaç numara misina kullanmalıyım ve hangi markayı almalıyım?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Makinen hayırlı olsun, ne aldın Erman?

4. baphomet

baphomet Yeni Üye

Stinger st-60 aldım abi

5. KalamA

KalamA Daimi Üye

Moralini bozmak istemem ama ilerde bu tür makinelerden oluşan bir hurdalığın olacaktır. Bu yüzden bütçeyi denkleştirmeyi bekleyip daha uzun ömürlü, keyifle kullanabileceğin bir makine bakmalısın bence. Arkadan kalamalı makineler genellikle çabuk bozulur, yalama olurlar. Balığı hissetmek önemli, bu yüzden ip misina kullanmak da yerinde bir çözüm. Bu yüzden makinenin ip misina kullanımına da uygun olması önemli. Sıcak Fırsatlar bölümüne uygun fiyatlı güzel ürünler düşüyor, takip etmekte fayda var ;)

Şimdi madem bu makineyi aldın, buna maksimum 0,28 ya da 0,30 Okuma Bluefish, Okuma Seabass ya da Nippon Ghost sarabilirsin. İp misinayı maalesef bu makinede kullanamayacaksın. İlerde yine makine almayı düşünürsen fikir almak için bir konu açmanı tavsiye ederim. Sağlıklı bir karar almanı sağlamış oluruz kardeşim. Tekrar güle güle kullan. Her zaman rastgelsin...

6. baphomet

baphomet Yeni Üye

Daha önce bu makineyi kullandım ve baya sağlam makine abi, zaten internet üzerinden sipariş verdim iptal ettirme şansına sahibim. Bu bütçeyle alınabilecek en iyisi bu diye düşündüm, sizin bildiginiz yine bu bütçeye göre bundan daha iyi makine varsa onu alırım?

7. baphomet

baphomet Yeni Üye

Protackle Ef 6000 nasıldır abi?

8. KalamA

KalamA Daimi Üye

Makineyi bilmiyorum, beklentileri çok fazla karşılayacağını da sanmıyorum Erman. Maalesef bu fiyatlarda sana dediğim tarzda bir makine öneremiyorum. 100 TL civarlarına çıkmak gerekecektir. Aslında ikinci el temiz bir Exage 6000 FC seni ihya eder ;) Forumdan adaşın Erman abin şöyle bir set satıyor: http://www.baliksevdam.com/forum/sh...imano-alivio-tele-boat-180cm-kamis-14680.html . Bu setteki makine de üzerindeki ip misina ile işini gayet güzel görür. Tabi Erman abi ayrı ayrı satmayı düşünmezse yapacak birşey yok.

Ben 50 TL'yi geçemeyecek olsaydım sanırım Okuma Boxter Bxf60 alırdım. Üzerinde misinası sarılı vaziyette satılır ve 30 TL gibi bir fiyatı var. Bu makineyle çok güzel çipuralar çekiyor arkadaşlarım. İp misina ile sağlıklı bir kullanım sağlayacağını sanmıyorum ama bu fiyata alınabilecek daha iyi birşey de bilmiyorum doğrusu. Bütçeni biraz daha arttırabilirsen Shimano Hyperloop 6000 FB de düşünebilirsin. Shimano'nun en uygun fiyatlı ürünü, senin bahsini ettiğin Effe, Protackle gibi makinelere kullanım kalitesi bakımından fark atacaktır ;)

9. baphomet

baphomet Yeni Üye

Adaşım Erman abiye baktımda kamış malesef bana göre değil ya, babamdan biraz daha para almak ve Shimano Hyperloop 6000 FB makineyi almak en iyisi sanırım, aldığımda bir daha konu açmayayım bu makineye en uygun misina hangisidir :)

10. KalamA

KalamA Daimi Üye

11. a-fisherman

a-fisherman Aktif Üye

Ben açtım konuyu ama fikir veren çok az kişi var makine için. ya bir ya iki. Deneme yanılma yoluna gidiyoruz aksi halde. iyi çıkarsa devam çıkmazsa yenisi. Olan durum bu.