Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Misina önerisi

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında heykels tarafından paylaşıldı.

1. heykels

heykels Üye

Arkadaşlar teflon misina adı altında geçen misina gruplarını inceliyorum.Hem sörfte hemde spinde kullanılabilecek çok güçlü 0.25 0.30 0.35 kalınlıklarında bu misinayı alırsanız bir daha arkana bakma diyebileceğiniz model varmı çanakkale boğazda büyük balıklar denk geliyorda orda kullanmayı düşünüyorum.misinanın kopmasını istemiyorum.

neosi bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. arifengin

arifengin Daimi Üye

Ip misinalara goz attinmi hic.

heykels bunu beğendi.
  4. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Biraz ucu açık olmuş, ben şahsen spinde 0,25 in üzerine çıkma taraftarı değilim misinada, ama diğer yandan surfe de aynı misinayı kullanacaksınız, en kötü ihtimalle önüne şok bağlamanız lazım ki atış yaparken kopmasın.. Misinalar konusunda inanın çok ucu açık bir konu, güneşten etkilenir, makaralara sarılırken ısnır etkilenir, yani ben size şu marka derim, bulunduğunuz bayi de bu bahsettiğim durumlar olur memnun kalmazsınız, en iyisi bulunduğunuz bölgedeki bayiden en yeni ve en güvenilir hangisiyse bunu ancak o bilebilir çünkü, temin etmeniz daha mantıklı.. Şöyle bir örnek vereyim, sıfır aldığım ve hiç denize sokmadığım makineme yeni sarıdğım misinamı evde bırakıp askere gittim, 6 ay sonra geldiğimde misina düğüm tutmuyordu :) Yani misinanın raf ömrü fazla olmamalı buna çok çok dikkat etmenizi öneririm..

heykels bunu beğendi.
  5. heykels

heykels Üye

Selahattin dediğin tabikide çok mantıklı ancak ben çanakkalede yaşıyorum boğazda karşıya geçiyoruz ve dip boğazda midyeden geçilmiyor. surf atışlarda eğerki misinanın mukavemeti ve sürtünme gücü azsa malzemeyi suda bırakıyoruz.Ama senin dediğin en mantıklısı gidiyim sağlam bir balıkçıya onla konuşarak alıyım adamlar misinayı satmak için satıyorlar hakıkaten sonra yaptığımız işten keyif almıyoruz.Açıklaman için teşekkür ederim.

6. FUCUCUOGLU

FUCUCUOGLU Üye

Sevgili hasan kardeşim
    Çanakkale li bir kıyıcı olmam sebebi ile ve bahsettiğin bölgelerde Çamburnu üç tabur önü soğandere iğdelik vb gibi yerlerde surf ile av yaptığım ve verim aldığım misinanın fotosunu ekliyorum.

Saygılarımla
    Saffet FUÇUCUOĞLU

Ekli Dosyalar:

heykels bunu beğendi.
  7. heykels

heykels Üye

Saffet Bey eyvallah iyi oldu hakikaten kaçıncı misina alışımız şöyle içimize sine sine atışlarımızı yapalım çok teşekkürler:) Bu arada 0 35 mi 0 40 mı kullanıyorsunuz?

Son düzenleme: 15 Aralık 2014
  8. vessa

vessa Aktif Üye

pelıkan dozer yıllardır yarı yolda bırakmadı bogazda 030 175 gr sorunsuz calısıyor

heykels bunu beğendi.
  9. γavuz

γavuz Daimi Üye

trabucco cast misinasını öneririm sana surf için çok mükemmelldir bana göre.. lakin spinde denemedim bu yüzden farklı birşeyler dene bence
    fakat 0.25 ip misina alırsan şöyle güzel kaliteli işini görür kanaatindeyim..

heykels bunu beğendi.
  10. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Raf ömrüne bende katılıyorum aynı olayı bende yaşadım aldığım flocarbon misina bir türlü düğüm tutmuyor.

heykels bunu beğendi.
  11. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Trabbuco spin spike 25 mm 22 mm
    Powerline Spider 22 mm
    Shimano tevhnicium 25 mm
    20141215_202630.jpg 20141215_203003.jpg

Hepsinden memnunum sert yapılı misinalar son tasmada ise yararlar.

heykels bunu beğendi.