Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

misina seçimi

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında cihansavas tarafından paylaşıldı.

1. cihansavas

cihansavas Aktif Üye

herkese tekrar merhaba busene allah ızın verırse kıyıdan atcek yapmaya baslıcam levrek pesınde kosmayı dusunuyorum
    okuma v system kamıs 2.40 ...10_40 gr
    shımano makına aldım
    lakın mısına secımı kafamı karıstırdı
    awa shıma
    trabucco ...lakın bu mısınanın o kadar cok cesıde varkı hangısı alınır
    kafam karıstı yardım edecek arkadaslara sımden tesekurler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Tekrar hoşgeldin Cihan abi :) Makine olarak hangi Shimano'yu aldın? Benim nacizane tavsiyem ip misina kullanman yönünde olacaktır. Bütçe sıkıntın yoksa, kullanımım dahilinde olan, uzun yıllar seni rahat ettirecek şu ürünü gönül rahatlığıyla tavsiye ederim; BERKLEY WHİPLASH YEŞİL 300YARD274METRE - Balıkçılık Doğa Sporları İçin Spor Malzemeleri sahibinden.com'da - 173384277 . Ben 0.10'luğunu kullanıyorum, çok memnunum. Fiyatı da sitelere nazaran uygun görünüyor. Bütçe olarak o kadar ayıramayacaksan da 0,16 Kendo yeşil ip misina (250 metre) tavsiye ederim. Takımın hayırlı olsun abi, trofeli avlar dilerim...

4. karantina14

karantina14 Aktif Üye

Can arkadaşıma katılıyorum. Misinadan ziyade ip tercih etmen daha iyi olacaktır. Benim tavsiyem YGK ipleridir.

5. cihansavas

cihansavas Aktif Üye

tesekkur ederım can hosbulduk
    lakın ıp mıısına da dugum sorunu oldu benım gıbı spıne yenı baslayanlar ıcın sorun olacagı yazıyo
    acele etmden beklıcem ısımı sımdılık gorecek mısıns var uzerınde ıllakıde ıp mısına ıse onu alacaz once bıraz daha arastırma yapıcam bu arada kendım ges yaptım onunda resım yuklemeyı buldumda yuklucem

bende exace 4000 fc ve exace c5000fc bu ıkı shımano motor var

6. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

7. KalamA

KalamA Daimi Üye

Ben de Exage 4000 FD kullanıyorum ve makinemle ilgili bir problem yaşamadım abi C5000FC hem gereksiz daha fazla misina alıyor, hem daha ağır hem de 3 kg. gibi düşük bir drag gücüne sahip. 4000'liği 6 kg drag gücünde ;) Ben de spine yeni başladığımda ip kullanarak başlamamam tavsiyelerini almış ve dinlememiştim :D İyiki de dinlememişim diyorum. Çok da öyle bir kullanım zorluğu yok abi. Su üstü sahtelerle wtd aksiyonu gibi durumlarda birkaç atışta bir ipi sıkarak sertçe makaraya sarmak gerekiyor sadece. Bende düğümlenme vs. gibi bir problem henüz cereyan etmedi.

Whiplash'ı o fiyata daha sonra bulamayabilirsin abi. Misinada şimdilik ısrarcı isen; Supermaxım 0,25 civarı, Shimano Technium Spin misinalarını tavsiye ederim. Trabucco'nun da çok güzel misinalarının olduğunu duyuyorum, özellikle forumdan İsottevfik nickli kıymetli Tevfik ağabey sık sık tavsiyelerde bulunur. Kullanmadığımdan yorum yapamayacağım. Makinen güzel, kamışın aynısından bende de var, gayet güzel bir kamış ama aldığım güne geri dönüp 2.70'ini almış olmayı dilerdim. 2.70 boy, spin kamışlarda ideal diye nitelendirilen boy. Bir de atış mesafesi ciddi bir farkla artıyor 2.40'a göre.

8. cihansavas

cihansavas Aktif Üye

can kamısı 2.70 dusundum lakın tasıma sorunu olacak gıbı gozukuyo
    exage 5000 nıde yemlı takıma kullanacaz artık 4000 modelını spıne takıp kullanacam forumları gezıyorum sımdılık ıp mısına kullanmıcam bıraz kendımı gelıstırıp ıpe gecıs yapacagım

Daiwa Morethan Durabra Tripleten bu mısına aklıma yattı kullanan arkadaslardan rıcam nasıl oldugu

Daiwa Morethan Durabra Tripleten

9. KalamA

KalamA Daimi Üye

Bülent ağabey tavsiye ediyorsa sorgulamaya pek gerek yoktur abi ;)

10. cihansavas

cihansavas Aktif Üye

300 30 Lbs Örme Misina DAIWA - Balıkçılık Balıkçılık - Decathlon

ıncelıdımde fıyatıda uygun gıbı pıyasaya gore 300 metre galıba bulent abı alınırmı
    ıncelermısın lutfen senden cevap beklıyorum

11. zokacı

zokacı Aktif Üye

dostum normal misina kullanacaksan latex misinayı incele derim ben başka misina kullanmıyorum çekeri ve düğüm mukavemeti mükemmel