Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Misina sorununa bir çözüm ariyorum

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Revolt07 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Revolt07

Revolt07 Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar , at çek avi ile ilgili kullandiğim misinalardan istediğim verimi bir türlü sağlayamiyorum.Amatör olmam neticesinde de muhatap olarak satici aldiğim için kesinlikle yanliş yönlendirildiğimi düşünmekteyim.
    5 15 gram arasi sahteleri kullanmaktayim.Aldiğim misinalar gam yapmakta yada çok abartili şekilde basit kopmalar yaşamaktadir.
    İp misina örme misina flucarbon derken misina koleksiyonum oldu ve sorunlar devam ettikce bu sefer makine ve kamişdan kuşgulanip yeniledim.
    Hayatimda at çek ile yakaladiğim ilk balik ise dün sabah kaşiğimida alip gitti ve o balik kaşikdan kurtulamaz ölür diyede bir hayli üzüldüm.

Usta arkdaşlardan öğrenmek istediğim at çek avi için hangi misine almam gerektiği.Maliyeti önemli değil , bana güven versin istiyorum. Uzağa atişda yapabileyim.
    İp örme ve bilmediğim bir çeşitte olabilir.
    Sağlam olsun ince olsun kopmasin .
    Biliyorum acemiye misina dayanmaz ustasi her türlü çeker ama bende o konuda acemiden bir tik yukarda olduğumu düşünüyorum.Misina önerisini link olarak verebilirseniz sevinirim.Zaman ayira bilen herkese teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. cihan drums

cihan drums Aktif Üye

Daiwa ya bi bakın istediğinizi bulursunuz....

4. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

Hocam hem uygun hem sağlam bir misinadir ..0 10 veya 0 12 senin işini her türlü görür .dene gam konusunda makinaninda büyük önemi var gam yaşamak istemiyorsan daiwanin makinalarini kullan derim alt segmentte bile bu sorunu yasamazsin.bu misin ayi tavsiye ettiğim kişilerde hep memnun kaldı cekeri pahalı markalara gore de yüksektir.fladenin yeni bir serisi olması nedeniyle de çoğu kişi kullanmamış olabilir .fladen maxximuss braid link atamiyorum ama net ten bulursun 100 mt resi 19 tl ..

Revolt07 bunu beğendi.
  5. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

benim şahsi kanaatim sorun misina ile ilgili yada kamış makina ikilisi ile ilgilili değil.Maliyeti önemli değil ifadesinden anladığım daha öncede tedarik edip şuan kullandığınız misinalarda sorun yok çünkü eminim ki iyi misinalar önermişlerdir. Markalarını yazmış olsanız daha kesin kanaat oluşabilir.
    Bence iki sorun olabilir.Öncelikle kullandığınız düğüm çeşidi. leader kullanıyorsanız ip misina ile flouro carbon misina ekleme düğümleri leader düğüm.Bu düğümü hallettikten sonra leader ucunda rapala klipsi kullanıyor iseniz klipse attığınız düğüm.leader kullanmıyorsanız sahteye attığınız düğüm.zira düğümler doğru kullanılmaz ise misina çekerlerine önemli etki etmekte birbirlerini kesmekte dolayısı ilede kopmalara sebebiyet vermektedir.
    forum içerisinde aşağıda linklerini verdiğim düğümleri inceleyin doğru düğümü kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin tekrar deneyin hala sorun yaşanıyor ise ona benden daha usta olan abi ve kardeşlerim yardımcı olacaktır.

Şemsipaşa şok düğümü. Videolu.
    Shock Leader Düğümü
    shock leader düğümü

palomar düğümü kolay ve sağlam
    Bilent ustadan güzel bir düğüm daha..
    klips bağlamada kullabileceğiniz düğüm

Revolt07 bunu beğendi.
  6. Revolt07

Revolt07 Yeni Üye

Kopmalari düğümlerden yaşamamaktayim. Sadece kopma olarakdan çok tam anlami ile at çeke uygun bir misina aramaktayim. İpmi örgümü flucarbonmu hangisi bu iş için ideal olandir.İş nedeni ile ava fazla zaman ayiramiyorum ama ofiste av anın gelmesi için sabirsizlikdan çildiran bir yapim var. O kısıtlı zamanida gam yapan ileri gitmeyen kopan misinalarla harcamak sinir bozucu olmakda.
    Saticinin önerisi ile aldiğim 44 tl değerindeki misinanin net üzerindeki satişinin 12 tl olmasi ve yari yolda birakmasi beni biraz ön yargiya itti.
    Birazda acemiliğin verdiği heyacanla aliş veriş yapiyorum.
    Forumu ve neti araştirdim at çek avlari için ne tip misina kullanılmasi gerektiğinde bir uzlaşi göremedim.Kendim tecrübe edecek kadarda zaman ayiramiyorum.
    Ne tür bir misina ve hangi ürün stanadart bir ürün varsa onu alip kullanmak istiyorum.
    Sabah 8 de işe gidecek olmama rağmen şimdi sahile inip 7 ye kadar avlanacam.Bu özveriyi gösterdikten sonra da gam yapan sorun çikaran şeylere tahammülüm olmuyor.Eğer öyle bir ürün yoksada mecburen tecrübe etmeyi beklicem

7. faktoriyel

faktoriyel Üye

Merhaba;
    Bende acemi bir avci olarak basladim ve senin yasadigin misina sorunlariyla cok karsilastim. (eski konularimdan inceleyebilirsin) Bir turlu uygun misina secimi gerceklesmedi ve ev misina coplugune donustu. Su an yarim yarim kullanilmis 7 8 farkli misina evde yatiyor. Benim sorunumu cozen ip misina Suffix 832 advanced oldu. Sun an 0.13'lugunu kullaniyorum ve inanilmaz memnunum. Eski misinalari kullanirken resmen eziyet cekiyormusum forumdan arkadaslar tavsiye ettiler sagolsunlar kafam rahat etti. Kus gozu sorununa gelince yukarida arkadaslarin belirttigi gibi makinadan olma olasililigi var. Makinenin markasi nedir bilmiyorum ama duzgun sarim yapmiyor olabilir yada kullandigin misina kalinliklari makinenin kafasiyla uyumlu olmayabailir. Makinen buyukse biraz daha kalin misinayla dene. Bir ikinci durumda atis stilinle ilgili. Ozellikle ip misina kullanirken atis yaptiktan sonra paldir kuldur sarmaya baslarsan sorun olabiliyor. O yuzden ben; atis yapip misina sarim telini kapattiktan sonra kamisin ucunu bir miktar kaldirip misinayi gerginlestirdikten sonra sarmaya basliyorum. Misina "en azindan" boslugu alininca daha saglikli sariliyor. Saticilara guven konusunda sana kesinlikle katiliyorum ama malesef durum boyle. Balik av markete gidip urun danismak volkswagen bayisine gidip bana araba lazim ne onerirsiniz demek gibi birsey. O yuzden bu forumlari cok faydali buluyorum. Rast gelsin.

Edit: İmla

Son düzenleme: 21 Aralık 2015
    Revolt07, NRT75 ve spinci bunu beğendi.
  8. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Kardeş merhaba ben tatlı suda avlanmaktayim 7 kg 9 kg turnalar çok çektim hatta birinde 20 kg yakın yayın geldi misine çok önemli benim tavsiyem ip misine ygk g soul gerçekten güzel misine momoi de özellikle momoi nin kırmızı rengi çok iyi power pro z serisi misinesi çıktı ona da çok iyi diyorlar ama kullanmadım

Erdembye ve Revolt07 bunu beğendi.
  9. cemiltonguç

cemiltonguç Aktif Üye

Misineyi kafaya çok fazla sarmış olabilirmisin? Yada atış sonrası sarım yaparken ,gergin şekilde sarmaya başladığına emin misin?

Revolt07 ve emrah3305 bunu beğendi.
  10. aslankıral

aslankıral Aktif Üye

Eger makina yada kamışta sorun yoksa önerebilecegim misina sufix 832 yesil olabilir eger fiyat sıkıntısı olmaz dersen ygk g soul 8x jigman de tavsiyelerim arasinda.ama sufix gercekten cok güzel.kamısta ki porselenlerde catlak yada kirik olabilir kontrol etmeni tavsiye ediyorum.rastgele kardesim

Revolt07 ve NRT75 bunu beğendi.
  11. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Mercan ip misina

Revolt07 bunu beğendi.