Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

misina tavsiyesi makina için

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında bartıntrakonyası tarafından paylaşıldı.

1. bartıntrakonyası

bartıntrakonyası Üye

lineaeffe rapid seal FD 40 a Asso Ultra 0,25 lik 200m misina sardım ama... sorun olur mu. çünkü Asso Ultra sert bir misina hafıza yapıyor ve sertliğinden dolayı helezon yapıyor ve makaradan boşalıyor diye bi forumda okudum ve hatalı bir seçimdir deniliyordu...

lineaeffe rapid seal FD 40

asso ultra yerine hangi misinayı tercih etmeliyim ve lineaeffe rapid seal FD 40 bir spin makinamıdır/ spine uygunmudur...
    tavsiyelerinizi beklerim arkadaşlar. şimdiden teşekkürler..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Haziran 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

Asso ultra FC kaplama olduğu için serttir.Ama sardırmışsan çıkartmana gerek yok, o şekilde de kullanabilirsin. En ucuna kadar sardırmışsan,yani doldurmuşsan makarayı,atışta kusma yapabilir,çaresi biraz fazlalığını boşaltmandır.
    Benim spin makinamda da FC kaplama misina var.Pline'ın mor kabı olan modeli.Gayette memnunum.
    MAkinan genel kullanıma uygun bir makinadır.Özellikle spindir yada surftur yada match makinadır vs. demek yanlış.Ağırlığı uygun ise spin içinde kullanabilirsin.
    Kullanım şekline ve av/avlağa göre ekipman seçimi yapmak gerekir.

4. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Birkaç marka ve model denemeden size en uygun misinayı bulmanız biraz zor.

Denediğim misinalardan Sufix'in siege modelini tavsiye edebilirim. Hafızasız yumuşak dayanıklı ve yağ gibi kayan bir misinadır.

5. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Aynen. Sufix Siege den bende çok memnunum. Hafızasız-yumuşak tam bir spin misinası.