Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

misina tavsiyesi

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında tostikler tarafından paylaşıldı.

1. tostikler

tostikler Üye

Arkadaslar surf kamis ve makina icin misina tavsiyelerinizi bekliyorum.hedef balik cinekop lufer palamut...
    Bogazda kullanmak icin uzun erim yapabileyim istiyorum...simdiden tavsiyeleriniz icin tesekkurler...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enesdurma

enesdurma Aktif Üye

Vega tournament 425,270 atar uygun fiyatli git bi incele abi, shimano spheros eski kasa 8000 pg.

4. cemiltonguç

cemiltonguç Aktif Üye

İp varken, misinayı neden tercih ediyorsunuz?

5. karantina14

karantina14 Aktif Üye

8 kat örgülerden edinip şok yapmayı öğrenmeniz gerek. İp ince olmasından dolayı erimini arttırır ve yemli avlarda da çok işinize yarar. Tabi makine ve kamışınız ipe uygun mu?

6. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

İlla misina olacaksa trabucco misinalaricok ovuyorlar kullananlarda genelde memnun ama hangisi bilmiyorum ustalar yardimci olacaklardir

7. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

eğer misina kullanılacak ise trabucco surf cast 0,25 misina tavsiye ederim.Makinadan salınımı gayet iyi.Önüne mutlak surette 0,35 shokleader gerekli ama.ip kullanılacak ise 0,15 - 0,18 arası tercih edilebilir önüne yine shokleader şart.shok yapılacak misinanın kalınlığı makineye sarılı olan misina kalınlığına istinaden max 0,10-0,15 kalınlık farkı olmalı.Ayrıca shokleader birleştirme düğümü olarak seçeceğiniz düğümde önemlidir.ip misinanın monoflament misinayı kesmeyecek düğüm tercih edilmelidir.Bu benim kullanış şeklimdir.Farklı kullanan arkadaşlarda elbette mevcuttur ve onlarda fikirlerini düşüncelerini beyan edeceklerdir.Bereketli avlar dilerim

8. mali198534

mali198534 Aktif Üye

Bu misinanın 0,14 ve 0,16 olanlıklarından 500' er metre aldım. Surf makineme hangisini sardırayım acaba (okuma trio rex salt 60)? Bir de makinenin ipe uygun olup olmadığını nasıl anlıyoruz ki?

Tahmini Teslimat Zamanı

9. Nut

Nut Aktif Üye

0.16 iyi..

mali198534 bunu beğendi.
  10. mali198534

mali198534 Aktif Üye

Makinenin ipe uygunluk muhabbetini nereden alnıyoruz Göksel hocam?

11. Nut

Nut Aktif Üye

Daiwa ve Shimano makinelerde misinanin kopmasını ve dolanmasını engelleyen bazi sistemler var.. Twist buster, Gyro Spin vs gibi.. Diğer markalar bu özellikleri yazmıyor.. Makinayi alirken bu ozellikleri okumak gerekli.. Misinanin deforme olmasını en aza indiriyor.. Bana göre makina alırken dikkat edilecek hususların başında geliyor..

Örnek makina..

Daiwa Exceler X 3000 Olta Makinesi Daiwa olta makineleri Daiwa en iyi fiyat 9 taksitle

Son düzenleme: 27 Eylül 2016