Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

misina tavsiyesi

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında caner88 tarafından paylaşıldı.

1. caner88

caner88 Üye

:confused: öncelikle merhabalar...okuma safina Pro SPa-55 lik bir makine sahibiyim.acaba hangi marka ve kalınlıktaki misinayı kullanırsam daha fazla verim alabilirim? atış mesafesi, dayanıklılık,fiyat ... gibi :) yardımcı olursanız sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ryetik

ryetik Aktif Üye

0,30 mm Shimano Technium Spinning misinalari tavsiye ederim.

4. caner88

caner88 Üye

teşekkür ederim. bulamama ihtimaline karşı veya fiyat uygunlugu açısından acaba başka bir öneriniz olur mu?

5. gökala

gökala Üye

arkadaşımız ortalam kalınlıkta bir misina yazmış ama bence soru biraz yarım sorulmuş gibi geldi, at çek için mi,nerede,hangi balık için kullanılacak gibi... bu konudan önce bu alanda açılmış konularda da birşeyler bulabirsin bakmanı tavsiye ederim. ben makinalarıma sufix elite, okuma seabass ve oskar ultra misinalar bağladım. ilk yazdığım iki misina gam yapmama konusunda çok iyi, yumuşak misinalar,düğm mukavaemeti sufix elitenin okuma seabasstan daha iyi, ikiside sağlam. ben 2 gün önce sufix elite 0.35mm 300m lik misinayı 11 TL ye almıştım. okuma seabass da o civarlarda, bu misina levrak için üretilmiş. misina inceldikçe tabiki atış mesafesi de artıyor, beden köstek için ise ben oskar ultra kullanıyorum memnunum, bana yetiyor. köstek yapmak için bu misina da tercih edilen misinalardan. rastgele.

6. caner88

caner88 Üye

diğer mesajlara baktım okudum ama bi o kadar daha kafam karıştı :D bu misinayı denizde kıyı avcılıgında kullanacagım. genellıklede dip oltası ile izmir çevresinde avlanıyorum ve hedef balıgım genellıkle cupra mırmır sargoz gibi balıklar oluyor.olta bedenini bende oscar ultra ile yapıyorum ama olta makıneme ne tur ve hangı kalınlıkta misina kullanacagıma karar veremedım.onerileriniz doğrultusunda kafamda bırseyler olustu az çok.:)

7. gökala

gökala Üye

ben deniz avcılığı konusunda zayıfım arkadşlar yardımcı olurlar heralde ama yazdığım misinaları denizde de kullanılıyor biliyorum forumlardanda haklarında bir şeyler okumuştum kullandım ve kullanıyorum tavsiye ederim. bu misinalrı sen rahat bulursun diye tahmin ediyorum ben çevre illerden veye internetten bulabiliyorum. iyi günler.

8. caner88

caner88 Üye

teşekkür ederim yorumlarınız için :)

9. ryetik

ryetik Aktif Üye

Yazdigim misina yapacağınız ava uygundur , üzerinde spinning yazması sadece spin makinalarla at-çek avcılık için olduğu anlamına gelmez :)
    Bir misinada önemli olan yuvarlak olması , gam yapmaması yani hafizasiz olması , kaygan olması , üzerinde yazan kalinlik ve çeker değerlerinin doğruluğu , düğüm mukavemetinin hem suda hemde dışarıda yüksek olmasi , su emme seviyesinin çok düşük olması , av türüne göre sert yada esnek olması , güneşe , tuzlu suya ve surtunmeye dayanıklı olmasıdır.
    Gördüğünüz gibi bir misinaya çok iyi diyebilmek çok zor cunku elinize ilk aldığınızda bazı kriterlere yanıt bulsanız bile birçoğuna yanıt bulamıyorsunuz. Burada süslü püslü ambalajlar degil işlev önemlidir. Yüzlerce marka ve model var , bunların içinde ise birkaç dünya markasi öne çıkmakta Sufix , Stroft , Shimano benim ilk sırada sayacagim markalardir. Bu markaların orta seviye modelleri ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.
    Misina bir avda en önemli ikinci etkendir (bana göre) , ilk sırada yem sonrasında misina gelir. Neden ?
    Çünkü yeminiz iyi değilse balık bakmaz bile :)
    Neden misina ikinci sırada ?
    Çünkü takımın en zayıf noktası misinadir ayrıca takımın en çabuk yipranan materyali misinadir. En iyi ve güçlü kamis sizde olsada , en kaliteli ve drag gucu en yüksek makine sizde olsa bile bir takım attığınız düğüm kadar yada misinanin en cok yıpranmış bölümü kadar gucludur.
    Dolayısıyla kullanacağınız misina her zaman iyi misina olmalıdır. Bence bu zorunluluktur. Diğer malzemeler en iyisi olursa elbette güzel olur , avinizin konforunu , aldığınız zevki artırır ama misinaniz iyi değilse av yapabilme şansınız dibe vurur.
    Hangi misina sorusuna yanıt vermeye çalışıyorum ama sozu çok uzattim :) Kısaca özetlemeye çalışayım.
    Bence dünyada taninmis olan , tek kriter çeker degeriymis gibi gösterip ambalajında abartı rakamlarla piyasada bulunmayan bir misina ;)

Rastgelsin kardeşim..

10. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Arkadaşım binlerce çeşit arasından sana pelikan marka misinayı tercih ediyorum, ana bedende 0.35 lik köstekleri 0.30 luk yaparsan gayet rahat kullanırsın saglamlık konusuna gelince 0.30 luk misinası kopmadı elimi kesti.

11. caner88

caner88 Üye

değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.biraz bişeyler oturdu kafamda hatta netleştirdim neredeyse sadece gidip alması kaldı :) çok teşekkür ederim...:harika: