Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

misina tercihi ve FC misina

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında adil kaan tarafından paylaşıldı.

1. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

selamlar,

almayı düşündüğüm exage 40 lık makina için misina tavsiyesi isteyeceğim. ege sularında genellikle yemli çupra avlarında ve arara kaşıkla atçek avlarında kullanmayı düşünüyorum. aklımda sufix elite veya pelikan bulls var ama pek anlamıyorum açıkçası misina işlerinden.

2. olarakta yeri gelmişken FC misina ile alakalı bi sorum olucak. FC misina ile takım hazırlarken beden + köstek tüm takımı FC ilemi hazırlıyoruz? yoksa sadece kösteklerdemi kullanıyoruz. ya da druma göre değişiklikmi gösteriyor.

herkese rastgele.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. metin10

metin10 Yeni Üye

Selamlar,
    Ben de yemli dip oltası için 35 lik sufix XL strong kullanıyorum,memnunum.Bir problem yaşamadım şuana dek.
    2 . sorunun ben de takipçisiyim , FC kullanmanın artısı olduğu hemen hemen herkesin görüşü. Ana beden 35 lik, takımı ise (köstek dahil)28 ya da 30 luk ile hazırlıyorum. Ben de FC kullanmayı düşünüyorum, ana bedende kullandığımız misina ile FC misinanın bir oranı varmıdır ,atıyorum şu kadarlık misina kullanıyorsan eğer şu kadar lık FC bağlaman gerekiyor gibi. Teşekkürler.

4. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

sufix xl strong. yazdım kenara saolsın. bende aşağı yukarı seninki gibi bir takımla avlanıyorum.

FC konusunda oranlama gibi bir şey okumadım açıkçası. ama olabilirde bi usta el atarsa konuya çözülecek mevzu : )

5. metin10

metin10 Yeni Üye

Başlık gerilerde kalmış gören pek az. FC misina kullanan arkadaşlar fikirlerini belirtirse seviniriz. Teşekkürler.

6. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Takımın avcı kısmında florokarbon kullanmak her zaman avantajlıdır. Suffix yıllardır kendini kanıtlamış bir marka. Suffix Sea bulabilirseniz kaçırmayın.

7. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

saol murat. bi sorum daha olucak o zaman bu FC misinaların düğümlerle bi sıkıntısı olduğunu duyuyorum. FC için bilinen iyi düğümler varmı öğnemmemiz gereken.

8. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

FC misinalar, monofillere göre biraz daha zayıftır. Aradaki fark giderek kapansa da durum bu. O yüzden ya köstekleri düğümsüz bağla, ya da bağlarken ıslat, ya da biraz daha kalın FC kullan.

9. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

saol abi. anlaşılan biraz tecrübe etmemiz gerekecek bu FC işini. öle böle çözücez bi şekilde. saolasın tekrar.
    rastgele cümleten.

10. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

fc misina olarak okuma shotai önerebilirim.
    fiyatı yerindedir ama aldığınıza değiyor.

11. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

eyvallah harbi.