Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Misina yardım

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında HastaRuH tarafından paylaşıldı.

1. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Son bir kaç avımda lüfer ve levrek denk geldi ama kıyıya alamadım misina hep koptu bu akşamda bir lüfer yakaladım tam kıyıya alıdım kamıştan yük kalktı iğneden kurtuldu sandım ama misinayı kesmiş allahdan kıyıdaydı balığıda sahteyide kurtardım.
    Misinan çürük değil ( misina dediysem örgü " daiwa tournament 0.15 " av sırasında denk geldiğim biri önüne leader veya şok dedi hatırlamıyorum ondan yap bu sıkıntından kurtulursun dedi. Şimdi ben bunu hangi misina ile yapacağım yine örgümü yoksa monoflament ilemi ve kalınlığı ne olacak.
    Yardım edenlere teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

4. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Şeref abi bu akşam kumluk bir yerdeydim taşa dürtmüş olamaz. Taşlık yerlerde örgü taşa değinde hemen kopar dedi ondan dolayıda önerdi.

Not: bir yerde neresi idi hatırlamıyorum. Örgünün üzerine mono ile kaplama yapmıştı bir arkadaş. Bu ortamda ise anlatırsa sevinirim

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Aen misinanın durumunu her ihtimalde kontrol et.
    Sarma telinin bağlı olduğu o yüzük, kamışın halkaları gibi yerleride incele.
    WTD yaparken sahteler misinalara dolanarak zedeleyebilirler. Ava başlamadan önce misinanın kontrol edip gerekirse 20-30 cm kesmek faydalı olur.
    Yıllardır ip kullanırım daha denizden bir şey çekerken kopmadı. Kütük de çektim, kayaya yapışmış demi Yıldız'ı da. Hatta ahtapotta. :)
    Kalınlık değeri olarak seninkiyle kıyaslanabilecek Power Pro 0.15 mm elimdekilerden biri.

Bir de şok için önerdiğim misina Horozbina tarafından da kullanılıp tavsiye edilen bir misinadır.
    Yanlış hatırlıyorsam beni düzeltir zaten.

HastaRuH bunu beğendi.
  6. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Teşekkürler abi.

7. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Spin takımlarında şok leader çok gerekli değil diyorlar spin takımlarına da şok leader yapmamızı tavsiye eder misiniz?

8. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hocam bence kamışınızı kontrol edin. Bu tarz bir durum benim başıma geldi baktığımda kamışın yüzüğündeki poselen düşmüştü. İp misina ben şuana kadar hiç koparmadım o yüzük olayı haricinde. Eğer balık kesiyor olsa şoku çok daha kolay keser diye düşünüyorum. Bide sahteyi klipslemi takıyorsunuz yoksa direk sahteye düğüm mü atıyorsunuz ?