Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Misinaları Sıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında KARINCA tarafından paylaşıldı.

1. KARINCA

KARINCA Aktif Üye

Herkezin kendine göre kullandığı çeşitli düğümler var ancak bunları yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcut.Çoğu kişi bunları biliyordur ancak ben bilmeyenler için paylaşmak istedim...

1.Misinanın üst üste gelmesi, başka bir değişle düğümlerin birbirinin üzerine binmesi düğümün daha kopabilir olmasına sebep olur, bu yüzden düzgün şekilde bağlanmış olan düğümünüzü sıkarken bu işi lineer yani bütün uçlardan aynı ölçüde güç uygulayarak sıkmaya çalışın...

2.Düğüm esnasında birbirine temas edecek tüm misinanın mümkün olduğunca ıslatılmış olması(kayganlaştırılmış) düğümünüzün daha sağlam oturmasını sağlayacaktır...

3.Çoğu kişinin yaptığı en büyük hata düğümü bağlayıp ıslatıp birden asılarak sağlamlaştırmaya çalışmaktır, bu sıkma işlemini mümkün olduğunca yavaş yaparsanız misinaların birbirinin üzerinden kayarak asıl oturması gereken yerlere oturması için gerekli zamanı tanımış olursunuz...

4.Düğümünüz tamamen oturduktan sonra sağlamlığını test etmek için iki uçtan bir iki kere güçlüce asılın, bunun için iğnenizi elinize batmıyacak şekilde bir düzeneğin içine alabilirsiniz , misinanın diğer ucunun elinizi kesmemesine dikkat ediniz, pense kargaburun gibi aletler misinanızı ezerek zarar verebilir, bunun yerine misinanızı kaymayı engelleyecek bir halkaya sararak sıkabilirsiniz...

Bunun için yabancı kaynaklarda gördüğüm bir iki sıkma halkası var ancak henüz ülkemizde rastlayamadım, misinaya zarar vermeden sıkmak için bildiğiniz yöntemler varsa lütfen paylaşın...

Saygılarımla...

BlazenHK, Can_Ordu ve herobabyfb bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. fishing06

fishing06 Aktif Üye

Faydalı bir konu, paylaşım için teşekkürler.
    Rastgele...