Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Misinalarla ilgili yardım

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında ua_anit tarafından paylaşıldı.

1. ua_anit

ua_anit Yeni Üye

öncelikler merhabalar. ben bu sitede yeniyim ve balık avı konusunda da acemi sayılırım. bu sevdaya yenı yenı tutuldum anlıyacağınız o yuzden siz ustalardan ne kaptım kardır die düşünuyorum:). biz arkadaşlarla çeşme ıldırdan tekneyle açılıyoruz. arkadaşlar genelde kamışlı makınayla atıyor . ama ben köstekle atmayı tercih edıorum . balığı çekerken o hareketlerı parmaklarımın arasında hissetmek daha heycanlı oluyor benım için. ama onunda sorunları oluyor tabıkıde._özelıkle dolaşma gibi_ ben bu sorunu daha az yaşamak için olta misinamı 0.50 mm almayı düşünuyorum. bedeni ise fc mısınayla yapmak istiyorum. o.50 olta mısınasına 0.35 beden ve kösteek yapsam acaba olurmu _? yoksa arada bellı bır farkmı olmalı ben bunu sormak istiyorum. bıde sanırım piyasada dolaşmayı önleyen mısına çeşitlerı varmış bu konuda siz ustadlardan yardım beklıyorum . unutmadan fc için markada önerırsenız sevınırım şimdiden teşekkür ediyorum herkese güzel avlar olsun.. sağlıcakla kalın( bu arada çıkan balıklar karagöz çipura mercan isparoz gopez v.s.. ona göre bır takım hazırlamak istiyorum)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ua_anit

ua_anit Yeni Üye

şeref abıcım tşkler güzel bılgilerin için. işte bırazda bende takıntı oldu sanırım kasnakla atmak kamışla denedım ama aynı tadı alamadım o yuzdende bu karışma olayını en aza indirmenın yollarını arıyorum..olmadı yavaş yavaş kamısa alışmam gerekecek sanırım:).. abi bide ana beden için ve fc için marka önerirsen sevınırım. ben pelican düşünuyorum hesaplı oluyor diğerlerıne göre tavsiye edermısın?

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

FC ler pek ucuz olmaz. Pelicanı alıp ucunu çakmakla yak ve bak. Eğer uç siyahlaşmışsa alabilirsin, yoksa fc kaplamadır.

Küçük avlar için çok pahalı ve kaliteli fc misinalar almaya gerek yok bence.

5. ua_anit

ua_anit Yeni Üye

anladım şeref abı. fc kaplama yada hayalet dedıklerıde normal misinaya göre sanırım daha görünmez oluyor onlardan alsam daha uygun fiyata yeter anladığım kadarıyla. bu arada hayalet misina die gecen mısına fc olmuyor sanırım ama oda görünmezlık konusunda yeterli anladığım kadarıyla? yanı herhangi bır 0.35 misinayla beden ve köstek yapcağıma bu hayalet yada fc kaplamayla yapmam avın bereketını arttırcak gibi gelıo