Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Misinanın Gerçek Çeker Değeri?

Mektupla

Daimi Üye
26 Mayıs 2011 linkinde,
her ne kadar eski tarihli de olsa, memnun kalınan misinadan bahsediliyor

Oskar KEVLON ya da INVISILINE modelleri aşağı yukarı aynı mukavemette ve 500mlik olan bobinleri mevcut. ben 022 lik kevlon kullanıyorum dip oltası için, 75 gramlık kurşunu kopma düşüncesi olmadan atıyorum. Dipte ufak çaplı bir kayaya takılırsa bile ya iğne kırılıyor, ya da biraz sıkıntılı da olsa kaya geliyor oltanın ucunda.

smucuk

Daimi Üye
Adı
Selçuk
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Kendi fikrimi söyleyecek olursam her şartta düğümden değil de gövdeden patlaması saçma bana göre. Çünkü her durumda misinanın en zayıf yeri düğümüdür. Normal 8kg çekeri de olsa düğüm varsa daha düşük ağırlıkta düğümden kopması lazım. Siz 2,5 kg'da patladığını söylüyorsunuz. Bunu misinanın çekeri 2,5kg olarak kabul edebiliriz. Bu da yine daha düşük bir ağırlıkta düğümden kopmalı mantık olarak. Aklıma misina üzerinde yer yer yıpranmışlık ya da zayıflık gibi seçenekler geldi. Üretim hatası da olabilir.

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Gozlemledigim kadariyla 024 u problemli. 028 ise cok saglam.

Bu ceker degerlerine misinanin bekleme suresi suya girip girmedigi agirligi kaldirma hizi gunes gorup gormedigi vs onlarca neden etkendir

taskin90

Aktif Üye
Adı
taşkın kuzu
Kendi fikrimi söyleyecek olursam her şartta düğümden değil de gövdeden patlaması saçma bana göre. Çünkü her durumda misinanın en zayıf yeri düğümüdür. Normal 8kg çekeri de olsa düğüm varsa daha düşük ağırlıkta düğümden kopması lazım. Siz 2,5 kg'da patladığını söylüyorsunuz. Bunu misinanın çekeri 2,5kg olarak kabul edebiliriz. Bu da yine daha düşük bir ağırlıkta düğümden kopmalı mantık olarak. Aklıma misina üzerinde yer yer yıpranmışlık ya da zayıflık gibi seçenekler geldi. Üretim hatası da olabilir.
Benim de anlayamadığım nokta bu aslına bakarsaniz misinanın dügümden değil de govdeden kopması, velhasıl ögleden sonra av marketine uğramayı düşünüyorum umarım anlayışlı davranırlar çok buyuk bir mebla olmasa da üzerine para verip ip misina almak daha makul geliyor şu anda

Mektupla

Daimi Üye
Merhabalar bugün spin avında kullanmak maksadıyla pelican dozer 0.24 mono misina aldım üzerindeki çeker değeri 8.2 kg fakat denedigimde bağlı oldugu 2.5 litrelik su şisesini yerden kaldırırken kopuyor cok cok yavaş hareket ettirip kaldirdigimda ise cok ufak bir darbede kopuyor, dügüm yerinden kopma olsa neyse derdim fakat misina bildiğiniz patlıyor bunun sebebi ne olabilir?
At-çek ( Spining ) misina tavsiyesi

Mektupla

Daimi Üye
Merhabalar bugün spin avında kullanmak maksadıyla pelican dozer 0.24 mono misina aldım üzerindeki çeker değeri 8.2 kg fakat denedigimde bağlı oldugu 2.5 litrelik su şisesini yerden kaldırırken kopuyor cok cok yavaş hareket ettirip kaldirdigimda ise cok ufak bir darbede kopuyor, dügüm yerinden kopma olsa neyse derdim fakat misina bildiğiniz patlıyor bunun sebebi ne olabilir?
Hangi spin olta makinesini ve
hangi spin olta kamışını kullanacaksınız ?

Mektupla

Daimi Üye

taskin90

Aktif Üye
Adı
taşkın kuzu