Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Misinanın Gerçek Çeker Değeri?

MehmetÇağan

Daimi Üye
Adı
Mehmet Çağan ÖZCAN
Kan Grubu
B Rh Pozitif

finansaldanışman

Aktif Üye
Adı
Erdem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
evet zaten dayanamayıp power pro 0.13 aldım :)
En güzelini yapmışsınız.Avdan sonra temiz suyla yıkayıp heleki bir kaç avdan sonrada johnson bebek yağı ile ipi hafifçe yağlayarak kaldırırsanız,hem yıpranma hemde renk atma sorununu uzun süre yaşamazsınız.

taskin90

Aktif Üye
Adı
taşkın kuzu
En güzelini yapmışsınız.Avdan sonra temiz suyla yıkayıp heleki bir kaç avdan sonrada johnson bebek yağı ile ipi hafifçe yağlayarak kaldırırsanız,hem yıpranma hemde renk atma sorununu uzun süre yaşamazsınız.
Anlaşildı harfiyen uygularım:)

zeykaanburak

Yeni Üye
Adı
Birkan Ataseven
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Merhabalar. Misinanın dayanıklılığı bir kaç şeye bağlı olarak değişir.
Eğerki dediğiniz gibi 2,5 kg lık şişeyi kaldırırken kopuyorsa muhtemelen misinanın imal tarihi eskidir veya saklama şartlarından dolayı (sıcaklık,nem,rutubet vs) dayanıklılığı azalmıştır. Ben flouracarbon Portfish marka misina kullanıyorum. 0,24 lük misinanun üzerinde 9,8kg çeker yazıyor, ben 10 kg lık şu şişesini kaldırıyorum.herhangi bi kopma patlama söz konusu olmuyor. Misina alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey üretim tahihi ve saklama koşulları olmalı bence.

taskin90

Aktif Üye
Adı
taşkın kuzu
evet bugun testi yaoptirdik alete misinayi bagladik misina 5.2 kiloda patladı ve problem olmadiğını soylediler zira suyun icersinde normal ceker degerinin saglancagini soylediler tesekkur edip hayirli isler dedjm ve ciktim dukkandan 3 kilo civarinsa kopmus olsa dgisim de yapacaklardi yine de ip misinaya gecmem icin sebeb olmus oldu olay

Mektupla

Daimi Üye
evet bugun testi yaoptirdik alete misinayi bagladik misina 5.2 kiloda patladı ve problem olmadiğını soylediler zira suyun icersinde normal ceker degerinin saglancagini soylediler tesekkur edip hayirli isler dedjm ve ciktim dukkandan 3 kilo civarinsa kopmus olsa dgisim de yapacaklardi yine de ip misinaya gecmem icin sebeb olmus oldu olay
Sizin pelican dozer 0.24 mono misinayı mı test ettiniz

ahmet10

Daimi Üye
Adı
Ahmet
Bence ipi kullanmadan önce kamışınızın yüzüklerinide kontrol edin kılcal catlak falan varmı diye. Benimde başıma geldi iki kıymetli sahtemi ip kopması yüzünden kaybettim. Çatlak olan yüzüğü değiştirince sorun ortadan kalktı.