Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mobil Oto Servis hakkında

Konu, 'Genel Konular' kısmında _Rastgele_ tarafından paylaşıldı.

1. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

Merhabalar ,

Aracımın garantisi bittiği için yetkili servisler yerine özel servislere götürmeye karar verdim .
    Mobil Oto Servisi ilgimi çekti açıkçası , telefon'dan randevu alıp ayağınıza kadar gelip aracın servis bakımını yapıyorlar.

Servis kalitesi ve güven açısın'dan karasız kaldım açıkçası .
    Aramız'da Mobil Oto Servisin'den aracı'nın servis bakımlarını yaptıran veya bilgi sahibi olanların yorumlarını bekliyorum .

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu durum biraz da aracının ne olduğuyla ilgili.
    Bazı araçlar yan sanayi parçalarla uyumlu değiller.
    2014 kışında başıma gelen olay:
    Araç, Hyundai Tucson 2008.
    Sileceğe su pompalayan plastikten imal edilmiş olan motor bozuldu.
    Basit işlem diye sanayiye gittim, 20-25 liralık parçayı aldım, 20 lira da işçilik verdim değiştirdim ama çalışmadı. Daha doğrusu su püskürtmeye basınca hem önden hem de arkadan püskürüyordu. Aynı zamanda da arka cam sileceği de faaliyete geçiyordu.
    Tamirci inat etti ve yaklaşık 4-5 değişik ürün kullandık. Hepsinde de aracın marka modeli yazıyordu ama düzgün çalışmadı.
    Servise gittim 285 lira artı işçilik fiyatı verdiler. Üstelik ellerinde de yoktu. Zaten olsa da yaptırmayacaktım ya.. :)
    Sonuçta çıkmacıları dolaşıp orijinal ürün buldum. 50 TL verip aldım. Bir de o fiyata takıverdiler aynı zamanda ve işim halloldu.
    Bu durumda hangi işlem için servise, hangileri için sanayiye gideceğinize ya da mobil servis çağıracağınıza siz karar verebilirsiniz..

_Rastgele_ bunu beğendi.
  4. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

Aynı olay benim'de başıma geldi :)
    Arabayı alalı daha 1 yıl olmuştu , babam park yaparken tamponu ön sağ alt tarftan vurmuş .
    Dıştan bakıldığı zaman çizik dahi yoktu tamponda ama iç kısımda su fiskiye motoru'nun bozulduğunu öğrendik .
    Servis parça artı işçilik 425 TL + KDV istedi , servis şefine aynen dedim söz '' YUHHH'' :D olmuştu .
    Daha sonra tandık birini devreye sokup orjinal parçayı 150 TL + KDV aldım ve serviste ücretsiz taktırdım ;).
    Özellikle yeni alınan arçlarda garanti kapsamı bitene kadar fena parçalıyorlar .

Möbil servis benim gibi sanayi ve servislere gitmeyi pek sevmeyen biri için ilaç niteliğin'de olur .

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Audi bir tanıdığın şanzımanını komple değiştirdi garantisi bitmiş olmasına rağmen ama garanti dışı servisler bile AUDI servisinde yapılmıştı.

6. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili Serdar;
    Mobil Servis uygulaması,Ülkemizde araç servis bakımına yeni bir uygulama getirdi,adeta çağ atlattı,Bence gerçekten güzel bir uygulama,Yaptıkları servis hizmetiyle beraber,değiştirdikleri parçalarda,faturayla beraber parça garanti belgesi veriyorlar.Şu an ki uygulamalarının içerisinde Mobil Servisi tavsiye eden,ve tavsiye edilip müşteri olanların her ikisine bir defalığa mahsus, 50 şer TL.indirim yapıyorlar.
    Mobil Oto Servis

Son düzenleme: 30 Mart 2016
    _Rastgele_ bunu beğendi.
  7. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

Önder abi bu hatırlatma daha iyi oldu :)
    Sanırım formdan aracını bu şekilde servis yaptıran yok , önümüzdeki hafta içine randevu alıp görüşlerimi buarada paylaşırım .

Önder Kanığ bunu beğendi.
  8. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

Yetkili servis hizmet politikaları kimi araç sahibini memnun ederken kiminide madur edebiliyor.Tam bir standartı yok , şu bir gerçek ki artık sattıkları araçlar'dan ziyade servis bakımından para kazanmanın peşindeler .Geçen hafta aracıma servis için fiyat aldım ( yetkili servisten ) 927 tl liste fiyatı denildi , iyi niyetli müşteri ve 3 yaş üstü olduğu için bu rakam 539 tl düştü .Bu gün Mobil Oto Servisin'den fiyat aldım 220 tl :) , kullanılan motoryağı aynı diğer polen , yağ , mazot ve hava flitreleri'nin de faturalı ve orjinal olduğunu söylediler .Yetkili servislerin insanları gerek zaman'dan gerekse ekonomik olarak ne kadar sömürdükler'nin hesbı ortada.

Önder Kanığ bunu beğendi.
  9. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Mobil servisi ilk defa duydum, guzele benziyor.. Bizim ulkemizde servis fiyatlari cok fahis ve gereksiz kisa zamanda arac servis zorunlulugu var (garantisi bitmesin diye.) japon arabasi kullandim uzun sure ve servisi 10.000de birdi.. İlk 10.000lik bakim 650TL gibi bir rakamdi.. Araci 23.000 km'de sattim ve yerine fransiz bir araba aldim, 15.000de bir servis ve daha uygun fiyati var.. Hatta servis sahibi ile tanistik, uzun sohbet ettik. Ona yurt disinda bu aracin servis suresinin kac km'de bir oldugunu sordum. Utana sıkıla cevap vermeyip konuyu degistirmek istedi, biraz israr edince 30.000 km'de bir oldugunu soyledi.. Bizde utanmasalar 5.000 km'de bir cagricaklar ve her seferinde gene dunyanin parasini isteyecekler, alt tarafi yag, su ve birkac filtre degistiriyorlar..

trkc bunu beğendi.
  10. MahmutPasha

MahmutPasha Üye

Merhabalar. Ben kullandim mobil oto servisi. Oncelikle servis ayaginiza geliyor bu cok guzel bir yani. Fakat onlarda da biraz aldatmaca var, neden diyorum soyle ki; ben arayip 30bin bakimi icin fiyat istedim normal servis 800 kusur cikardi mobil 220 gibiydi benimde. Usta geldi bana 30binde bujileri ve yakit filtresini degistirmek lazim. Eee bunlar bunda yok sadece hava filtresi yag polen filtresi var. Haydaa dedim bunlar ne kadar 215 tlde onlara fiyat cikardilar. Yine iyi gibi ama soyledikleri bilgisayarla baglanip bu kontrol hemen yag degistirin gibi uyari mesajlarini silme isini tam yapamadilar. Usta bana orijinal bilgisayarla olur tekrar arayin orijinal bilgisayar gonderip duzeltsinler dedi hala yaptirmadim kontrol hemen yazisi calistirinca cikiyor gideremediler. Sonra hava filtresini takarken usta ic gecirme yerinde plastik yeri kirdi birsey olmamis gibi de yere atti. Hos yetkili serviste de kirsa atsa orda hic gormuyoruz ya, burda en azindan basindasin. Acikcasi ben sadece bu 30bin bakimi dedigim halde duzgun bastan fiyat soylememelerine kizdim. Pazarda vardir ya adam yarimi kucucuk yazar kilo kocaman sen 1 kilo alirsin fiyat 2 kat eee oyle yazmiyor mu orda yarimi abii o. Ya geri koyacan ya da icinden saydirarak alacan meyveyi sebzeyi. Ben pazarda ozellikle bu cakalligi yapanlardan alisveris yapmamaya calisiyorum. Mobil otoya da bu yuzden kizginim biraz. Illa yaptiracaksan benim referansimi ver 50 sen 50 ben kazanayim:)) iyi servisler.