Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MODERN SAZAN SİSTEMİ

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında AliEmrah tarafından paylaşıldı.

1. AliEmrah

AliEmrah Yeni Üye

Öncelikle herkese merhaba. bu foruma yeni üye oldum ve balık avını doğayı ve balıkları koruyarak yapanlar için gerçekten on numara aradığımız her türlü bilgi var. ben baraj göletinde sazan ve alabalık avlarına gidiyorum. moder sistemle avlanmak için 3,5 lbs 3 parçalı 3,60 m bir kamış ve sazan makinasına sahibim ancak benim sorunum bu sistemde yaptığım boililer çok keskin kokulara sahip olmasına rağmen yinede bu güne kadar iyi bir sonuç alamadım. atışlarım 70-80 metreyi geçmiyor yani kısaca bu sistemle avlanmayı çok istememe rağmen denemelerim hep hüsranla sonuçlandı bana bu konuda yardım edebilirseniz çok mutlu olurum. şimdiden çok teşekkürler:)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hknbzkrt43

hknbzkrt43 Üye

merhabalar bence senin cevaplarını sazan la alakalı hatta sadece sazan balığı uzerine açılan forumlar var burası çoğunlukla deniz balıkçılığı ile ilgilenen ve bu konuda gercekten usta olan üyelerin var olduğu bir forum sorularınla alaklı ve daha bir çok sazan bilgisini edinebileceğiğn bir iki site var netten ararştırrsan bulabilirsin saygılar....

4. stamfold06

stamfold06 Üye

Önce mesafe ile ilgili bilgi vermek istiyorum.Oltayı uzak mesafelere atmanın sanıldığı aksine bir faydası yok.Çünkü derine gittikçe balıkta büyümüyor.İlk başladığım zamanlarda ben de ne kadar derine atarsam o kadar büyük balık tutarım diye düşünüyordum.Özellikle sazan ve yayın kıyıya çok yakın beslenen balıklar.Koylara girip çıkarak kıyı boyunca yayılırlar.Ben sazan oltalarımı en fazla 30-40 metreye, yayın oltalarımı ise 10-15 metreye atıyorum.Yılların sazan ve yayın ustalarının da öyle yaptığını gördüm.
    Boili işine gelince; onu ben de bir iki kere denedim pek verimli olmadı.Sebebini boili sisteminin memleketimizde pek kullanılmamasına, balığın alıştırılmamasına bağlıyorum.Ben boili işinden vazgeçtim, kendi bildiğim sistemler en iyisi şu an.Rastgele...

5. AliEmrah

AliEmrah Yeni Üye

Ali Bey tavsiyeleriniz için teşekkür ederim tekrar bir deneme yapıp bilgilendirmede bulunacağım...

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sazan avcıları ava başlamadan önce avlanacakları bölgeyi uzunca bir süre yemlerler.
    Gidilen avlak bir defalık bile olsa birkaçgünlük kamp programı yapılarak avlanılmalıdır.
    Avlağa varılır varılmaz tercihen önceden hazırlanmış yem olta atılacak bölgeleri kapsayacak şekilde suya atılmalı ya da botla veya yemleme botlarıyla yemlenmelidir.
    Bana göre ilk olta da ertesi sabah/sabaha karşı atılmalıdır.
    Rastgelsin