Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Motor yatlar hakkında

Konu, 'Tekne İle İlgili Genel Bilgiler' kısmında Aydınkaragöz tarafından paylaşıldı.

?

Motor yat

1. Yardım

100,0%
  2. Yardım

100,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. Aydınkaragöz

Aydınkaragöz Yeni Üye

Arkadaşlar öncelikle merhaba ben aranıza yeni katıldım izmir dikilide oturuyorum
    Bundan sonra da hep beraber olacagız inşallah
    Benim deniz hakkında hiç bilgim yok sizlerin eşsiz bilgilerinizden faydalanmak istiyorum bana yardımcı olursunuz inşallah
    Arkadaşlar ben bir motoryat almak üzereyim bu teknenin buyu 11 eni 4.35 metre agırlık yaklaşık 6000 kg motoru 250 beygir ve 2015 model bu yatlar hakkında bilisi olan varsa benimle paylaşırsa sevinirim
    Denizde sallantı durum vergisi alınması gerekli kaptanlık belgesi ticarimi yoksa özelmi kullanılması iyidir yakıtı nedir 1 saatte ne kadar yol alır ve ne yakar
    Ben gezi amaclı turist gezdirmek ve para kazanmak istiyorum bu işe uygunmu
    Duyduguma göre ticari yatların yakıtları indirimli oluyormuş
    BU KONULARDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR FİKİRLERİNİ PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM
    HERKEZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. coner

coner Daimi Üye

Aramıza hoş geldiniz.

4. coner

coner Daimi Üye

Marka model nedir.

5. havatemiz

havatemiz Aktif Üye

Yat Kaptanı olabilmeniz için ilk yapmanız gereken bu konuda eğitim veren bir kuruluş bulmanızdır. Zorunlu 4 aylık Yat Kaptanı eğitimini tamamladıktan sonra 6 ay staj yapılır ve Yat Kaptanı Sınavında başarılı olmanız halinde Yat Kaptanı Belgesine sahip olabilirsiniz. 65 yaşına kadar bu belge her beş yılda tekrar sınavlara girmek koşuluyla yenilenir. 11 metrelik 6 tonluk tekne denizle hiç bugüne kadar ilgisi olmayan bir kişi için biraz yönetme açısından sorun yaşatabilir. Bu boyutta 2.el tekne almak tek başına karar vermek size ileride büyük sorun yaşatabilir. Benim naçizane önerim sadece 2. el ticari tekne satan firmalar var. Tekne almadan önce çok gezip bilgi almanız ve sonrasında düşündüğünüz tekneyi değerlendiren ( ücreti karşılığında ) kuruluşlar var. Bu kişiler tarafsız olarak tekneyi önce denizde inceleyip sonra karaya alıyor ve motor dahil her tarafına bakıyor ve size bir rapor hazırlıyorlar. Raporda teknenin gerçek durumu, gelecekte sizi bekleyen yeni masraflar v.s yer alıyor. Siz de buna göre karar veriyorsunuz. Söylediğiniz ebatta teknenin fiyatlarının yanında incelemeyi yapan kişinin verdiği sörvey raporu devede kulak kalır. Bu kişiler yıllarını teknelere vermiş uzmanlar. Çoğunlukla büyük şehirlerde oluyorlar. Masraflarını karşılıyorsunuz gelip artık karar aşamasında ki tekneyi sizin adınıza inceliyorlar. Yazınızdan tekneyi beğendiğinizi ama son kez bir görüş için buraya yazdığınızı anlıyorum. Sörvey yaptırmadan aldıysanız veya alıyorsanız büyük hata olur diye düşünürüm. Kolay gelsin.

coner bunu beğendi.