Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

motor yıkama aparatı

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında Ayhan Özer tarafından paylaşıldı.

1. Ayhan Özer

Ayhan Özer Üye

selamlar hiç kullanmadığım için soruyorum kusura bakmayın.. motor yıkama aparatı şu kulaklığa benzeyen ve ucuna hortum takılan alet bu aletin ucuna taktığımız hortumu teknede temiz su bulunan bir kovadan hortumun ucunu soktuğumuzda motoru çalıştırdığımızda bu suyu motor emerek tuzlu sudan arındırabilirmiyiz...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Babali07

Babali07 Aktif Üye

Ne yazikki bu pek mümkün degil

ancak illa kovadan suyla yapacam diyosan kovayi yuksek bir yere koy

Hortumun ucunu emerek su akisini sagla sonrasinda bu ucu o kulakliga sok

Dusukde olsa bir basinc yaratarak bu islemi yapabilirsin ancak hic denemdim ve ne kadar ise yarar bilemem

En güzeli motoru koyduğumuz yerde bi bidona su koyup içinde calistirin ben öyle yapiyorum

4. havatemiz

havatemiz Aktif Üye

Motor stop ettirildikten sonra yeni model motorlarda bir bağlantı hortumu var. Onun vidasını gevşetip hortumu ayırdıktan sonra tatlı su hortumunu vidaya bağlarsanız size sadece çeşmeyi açmak kalıyor. Motor Yıkandıktan sonra tekrar bağlantıyı yapmak gerekir. Motor kullanım klavuzunda varsa mutlaka yazacaktır.

5. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Ben kullanıyorum inanın bence oldukça başarılı, dalıştan sonra motorun su aldığı yerlere denk gelen kulak gibi bir aparat var ve hortumu bağlıyorsunuz çeşmeyi açıyorsunuz. Oldukça basit ve kullanışlı motoru kullanmadığımız zamanlarda kesinlikle temiz su ile devirdaim yapıyoruz.