Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MUDANYADA MERCAN AVI

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında night fisher tarafından paylaşıldı.

1. night fisher

night fisher Aktif Üye

Bu akşam ,karagöz yoklaması için,eski sıemens in arkasındaki dolgu kayalarına gittim. Yan tarafımda istavrit(şamandıralı),mırmır (dip çift köstekli) oltalarıyla avlanan bir abi vardı.2 saat kadar takıldım,2 adet birer karışlık quit (kaya balığı) yakalayıp suya geri atmaktan başka bir hareket yoktu bende.(bu namussuz kayalar acaip karagöz taklidi yapar:D ,yemi kaptımı fırrr diye yolalır,sende yol alırken heyecan yaparsın sonra tasmayı vurunca :mad: :mad: :mad: )
    Abi zilli dip oltası takımını ikide bir sarıyor,atıyor şangır şangır benim dikkat o yönde.Bir atışı sırasında makinenin kolunuda attı suya:D aksiyonu bol yani.
    Bu aksiyonların arasında,biri benden önce alınmış,2 adet birer karışlık mırmır(yenir güzel)bir iki istavrit yakaladı diple,bende takıldım,ÇEŞİT YAPIYORSUN DİYE...incecik deniz solucanları takıyor iğnelere,mırmırın herboyunu alır,ama istavritler de vuruyor tabi oltaya,Şamandıralıya kalamar parçası takmış onda tık yok...
    Ben karagözden umudu kesmiş,onu seyredip,sohpet ederken,zilli olta şangırdadı yine,usta yıldırım hızıyla sardı yine makineyi,aldı karaya balığı.
    NE BALIĞI YAHU BU diye mırıldanıyordu kendi kendine ,elindeki balığa bakarak,MERCAN BU BE dedi bana doğru kaldırıp kafayı.
    Yapma usta,ne mercanı yahu dur bakayım şuna dedim,ben kalkmadan kayadan getirdi yanıma balığı.MERCAN BU YAHU....

Eskiden tek tük tutulurdu bu balık mudanyada ama ben 30 senedir ne duydum ne de gördüm.Üstelik gece gelmez oltaya diye biliyorum.
    Abinin balı,kısmetimidir,yeniden eski dostların marmaraya dönüşünün sinyalimidir bilmem ama ilginç olduğu kesin...

BU RESİMDE DE BALIĞI TUTAN ABİMİZ VAR

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Acaba, acaba eski günlere dönüş olur mu diye heyecanlanıyor insan ama bu bana göre imkansza yakın bir ihtimal.

Ancak sanayi atıkları durur, evsel atıklar durur, avlanma biterse, kısaca kıyamet olursa bir ihtimal.. :D

4. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Bence donuse gecti gibi cunku bizde yakalamaya basladik ama kucukleri saliyoruz.rastgele

5. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16 Aktif Üye

Özellikle Mudanya'dan böyle haberler gelmesi beni inanılmaz mutlu ediyor. Acaba meralar eski günlerine dönecek mi diye heyecanlanıyorum. Sonra hep "Yok abi sular ısınıyor, ege balıkları yukarı çıkıyor" diyorum. Umarım yanılıyorumdur.

6. oktay16

oktay16 Moderatör

O boydaki bir balığın göç yoluyla gelmesi pek inandırıcı değil, Daha büyükleride vardır.:) Umarım..!

Narlıda seneler önce sinarit olduğunu duymuştum. Hatta güzel bir sinariti irfan abi tutmuştu. Güzel haber bunlar...

7. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Avcılar açıklarında da çıkıyor mercan.
    Hatta sinarit.(İzmit Körfezi)

Şeref Abi,ben de sapığın için kutluyorum.:)
    Yakından takip ediliyorsun dikkat et.:)

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Her zaman çıkıyor birileri

9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Bu güzel bir haber ben yakında Oltacı Dükkanı açacam kafaya koydum yasaklar böyle devam ederse balık patlaması olur Marmara'da :D

10. arno_16

arno_16 Aktif Üye

hadi inşallah ne güzel bi rapor kulaktan abilerimizden duyduğumuz hayal gibi ama mercan muhabbetini bilirim mudanyada.inşallah denizlerimiz eskiye döner umuduyla..