Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

muğla avlarımızdan

Konu, 'Balık Avı Videoları' kısmında OMERBRK tarafından paylaşıldı.

1. OMERBRK

OMERBRK Yeni Üye

muhsin5791 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Son düzenleme: 21 Nisan 2015
  4. asivolki

asivolki Aktif Üye

ben videoda balıkları çok zor görürken siz iyi avlamışsınız tebrikler. bende birkaç sefer arkadaşın zıpkınıyla denedim. gerçekten çok zor. ha vuramadın mı diye sorarsan bir tane 10 cm boyunda balık (barbun yada tekir galiba) vurdum yanlışlıkla. :) koca balıkları vurmak kolay sıkıysa 10 cm balık vurda görelim dermişim :p şaka bir yana avlarınız çok güzel gerçekten hayranlıkla izledim. daha iyilerini avlarsınız inşallah.

5. OMERBRK

OMERBRK Yeni Üye

ilginiz ve duyarlılığınız için teşekkür ederim. video 3 aylık süre içinde yapılan avlardandır. günlük 1 adet ve 45cm limitine dikkat etmekle birlikte zıpkıncılığı spor olarak yapan biriyim. bu sporu daha sonraki kuşaklarında yapabilmesi için doğayı korumanın çok önemli olduğunu bilmekteyim. gece , tüplü, limitlere uymayan avcılığın avcılık olmadığını da belirtmek isterim.

mb58, gürbüz ve muhsin5791 bunu beğendi.
  6. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Ömer abi balığın saklandığı taşa kadar biliyosun herhalde

7. slamduncan

slamduncan Aktif Üye

Yaptığınız avlar kanunlara uygundur, bu sebeple sizi yermeye hakkımız yok belki. Ama en nihayetinde henüz cinsiyet değişimi evresine gelememiş nesli tehlikede olan bu nadide balıkların avlanmasını doğru bulmuyorum. Umarım bir daha rastgelmez, gelse de vuramazsınız, bunu bari dilemek hakkımızdır diye düşünüyorum, saygılar.

8. OMERBRK

OMERBRK Yeni Üye

yapılan araştırmalara göre 45cm gelen orfoz doğada bir kez yumurta bırakmış oluyor yani yenilenebilir doğa kurallarına göre bu balığın avlanılmasında sakınca yoktur. zaten bir adetten başka balık vurulmasıda yasaktır yani haftada bir akşama kadar dalıp 1 adet orfoz veya lahos vurup evde ailemle beraber yememin doğaya zararı olmayacağını düşünüyorum. o yüzden sabah ya nasip deyip dalıyorum rast gelirse atıyorum vuramazsam da üzülmüyorum. nasip değilmiş diyorum. taktir sizin. her düşünceye saygım sonsuzdur. nihayetinde bu doğa hepimizin zarar verirsek çocuklarımıza bişey kalmaz.

NRT75 ve muhsin5791 bunu beğendi.
  9. muhsin5791

muhsin5791 Aktif Üye

Ömer kardeşimiz bu sporu hakkıyla limitler dahilinde yapan , aklı selim bir kardeşimizdir. Videolarda peşi sıra yapılan avlara bakıp bu işi o kadar kolay ve hunharca yapılmış sanmayın dostlar.

OMERBRK bunu beğendi.
  10. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Arkadaşı tebrik ediyorum. Bencede önemli olan limitlere uymak bu ne olursa olsun zıpkınla avlanınca iş değişmiyor. Diğer raporlara baktığımda oltayla tutulan balık raporlarında kimse bu kadar incelemiyor. Biz olaylara aynı yönden yaklaşmıyoruz. Bu arkadaşı burda yererken diğer tarafta yalnışı alkışlıyoruz. Bu nasıl iş anlamıyorum.

OMERBRK ve muhsin5791 bunu beğendi.
  11. OMERBRK

OMERBRK Yeni Üye

teşekkürler.
    (özelden dalışa yasak yerleri soran arkadaş için özel mesaj aktif olmadığı için buraya yazmak zorunda kaldım.
    http://www.sgk.tsk.tr/orta/dalisa_giderken_yeni.pdf bu linkte en son haritalarda gösterilmiştir.)