Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mükemmel makinalar

furunotr

Daimi Üye
Adı
Haluk Pirinç
daiwaya özenti yaptı shimano MAG SEALED malzemesı sanırım bıraz agır malzeme normalde cunkı bu kadar agır olmaması gerekıyor ayrıca rotar da agır sanırım bu arada 10000 PG tam senlık bırol 4,9 devır bır turda 102 cm yanlız agırlık ısde ısı bozuyor 685 gr.
Ağırlığın esas deneni ana dişlinin (İngilizce ismi şimdi aklıma gelmiyor) et kalınlığının fazlalaştırılmasından ve drag kapasitesinin fazlalaştırılmasından kaynaklanıyor aslında; belki birkaç gram da oradan buradan ağırlaşmıştır...

furunotr

Daimi Üye
Adı
Haluk Pirinç
Yıllar içerisinde şunu gördüm. Makina ve kamış olayının sonu yok.
10ar tane alan arkadaşlarım oldu. 20 şer tane alanlar oldu.
Başlarda denemeler sonucu 2-3 tane alınır. O zaman zaten kendinize hangisi uygun anlarsınız.

Boğaz gibi yorucu merada. ( Hem insan hem kullanılan aletler olarak ) Pahalı şeyler almamak lazım bence.

Ne alsan 1-2 seneye gidiyor zaten.
Bu makinalar öyle 1-2 senede dağılacak türden değil; kullanımda getirdikleri kolaylık ve rahatlık da cabası...

Striper

Üye
Adı
Burak
Arkadaslar bu makina hakkinda ne dusunursunuz? Pfluger Supreme XT
(Light Tackle Spinning icin)

Pflueger® Supreme XT Spinning Reel - Pflueger

Amerika'da bilinen bir marka ama Turkiye'de yok sanirim. Almayi dusunuyordum ama bu fiyat grubunda ihtimal cok:
- Daiwa Lexa
- Shimano Stratus CI4+
- Abu Garcia REVO INS30 Inshore Spin
- Penn Conquer CQR4000
- Daiwa LEXA2500SH Lexa

Selamlar
Burak

Oral Atak

Üye
Adı
Oral Atak
Bu makinalar öyle 1-2 senede dağılacak türden değil; kullanımda getirdikleri kolaylık ve rahatlık da cabası...
Makina nedir?

1-2 sene nedir?

Dağılmak nedir?

Tür nedir?

Kullanım nedir?

Kolaylık nedir?

Rahatlık nedir?

Caba nedir?

Gösterir misiniz?

furunotr

Daimi Üye
Adı
Haluk Pirinç
Makina nedir?

1-2 sene nedir?

Dağılmak nedir?

Tür nedir?

Kullanım nedir?

Kolaylık nedir?

Rahatlık nedir?

Caba nedir?

Gösterir misiniz?

İlginç bir üslubunuz var; bir parça da esprili... Ancak bana pek makul gelmedi bu üslup...

Eğer sormak istediğiniz bir konu var ise; benim de o konuda kısmen de olsa bilgim var ise yardımcı olmaya çalışırım tabii ki...

Gösterme konusuna gelince; ben genellikle Şemsipaşa; Radar'ın orada avlanıyorum; avlandığım bir güne denk gelir de gelebilir iseniz memnuniyetle uygulamalı olarak görmek istediğinizi gösteririm...

Oral Atak

Üye
Adı
Oral Atak
İlginç bir üslubunuz var; bir parça da esprili... Ancak bana pek makul gelmedi bu üslup...

Eğer sormak istediğiniz bir konu var ise; benim de o konuda kısmen de olsa bilgim var ise yardımcı olmaya çalışırım tabii ki...

Gösterme konusuna gelince; ben genellikle Şemsipaşa; Radar'ın orada avlanıyorum; avlandığım bir güne denk gelir de gelebilir iseniz memnuniyetle uygulamalı olarak görmek istediğinizi gösteririm...
Sevgili Pomatomus saltatrix,

Ne işin var Üsküdar'da? :)

androsam35

Aktif Üye
böyle güzel paylaşımlarınızın daim olmasını dilerim..

bu makineler muhakkak herkesin aklından geçiyordur. fiyat-kalite kiriterleri doğrultusunda kategori şeklinde bir paylaşımın da forumda olmasını sizin gibi üstadlarımızdan bekliyoruz..

böylece benim gibi yeni başlayan pek çok üye forumda konu kalabalığı yapmadan bilgi sahibi olabilir..

naçizane bi öneri veya talep benim değerlendirmem.. iyi forumlar iyi paylaşımlar..

emeğinize sağlık..

Sahil33

Daimi Üye
abicim bide ekonomik olanlarda olsa mesela daiwa DAIWA EXCELER X 3000 (EXX3000) bazı arkadaşlar da aldı 1500 kamış 2000 tl makına ama kıyıpta götüremiyorlar

aytug39

Yeni Üye
arkadaşlar,üstadlar hepsi iyi güzelde herkesin bi bütçesi var.bunlar çok ağar makineler birazda başlangıç makinelerden bahsetseniz.sizin ki çobana playboy dergisi göndermek gibi bakıp,bakıp ah çeker

kekadam

Aktif Üye
arkadaşlar,üstadlar hepsi iyi güzelde herkesin bi bütçesi var.bunlar çok ağar makineler birazda başlangıç makinelerden bahsetseniz.sizin ki çobana playboy dergisi göndermek gibi bakıp,bakıp ah çeker
bunlar çobana playboy dergisinden öte, playboya poz verenleri göndermek

benim içinde çok pahalı bunlar şimdilik daiwa exist ile idare etmeye çalışıyorum:D