Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mürefte liman

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında sedatic tarafından paylaşıldı.

1. sedatic

sedatic Aktif Üye

Merhabalar;
    Bayram tatilinin hemen sonrasında Mürefte limanında dalgakıranın en ucunda fenerin dibinde tuttuğum bazı balıkları cep telefonu ile acemice fotoğraflamıştım.
    Bahsettiğim yer ulaşım açısından biraz sıkıntılı ancak oldukça tenha ve av çeşitliliğinin güzel olduğu biryer.
    İmkanı olanlara kesinlikle gitmelerini tavsiye ederim.
    Ayrıca Süleyman abi'ye de forumda doğru yere yazma konusundaki tavsiyesinden ötürü teşekkür ederim.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Baya çeşitli ve güzel avlar olmuş. Su tek duran balığın türü nedir?

4. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

İçtenlikle hazırladığın harika raporun ve bereketli av güncen için tebrik ederim sedatic :harika:

Böyle bir raporun kısa zamanda kaybolmasına göz yumamazdım. Doğru yere yazılması konusundaki zahmetinden dolayı ben de sana teşekkür ederim

Her zaman rast gelmesi dileklerimle...

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Bahsettiğiniz bölge güzel ve kıyı balıkçılığı açısından bakir bir bölgedir. Ancak kaçak troller tarafından senelerce tahrip edildi, dipten çıkarttıkları çamuru kıyıya döktüklerinde içinden saydıklarımı yazıyorum: kırlangıç, tekir, barbun, kalamar, iki çesit vatoz, istavrit, izmarit, pisi, yengeçler ve pavuryalar, deniz hıyarı, deniz kestanesi, ve yenmeyen daha bir cok denizanası türü ve ilginc balıklarla canlılar..

Avınızı tebrik ediyorum , açtığınız rapor için teşekkürler :)

Not: Bilgilendirme amacıyla lütfen yanlış anlamayın, balık boyutları en alttaki mırmır hariç epey ufak geri salınabilirdi, bir dahaki avınızda çok daha irilerinin rastgelmesini dilerim :) . Keyifli forumlar :)

6. sedatic

sedatic Aktif Üye

Fociano;
    Aslında haklısın; tabi burda benim anlatımda eksikliğim de var.
    Bu nedenle açıklama yapmak gerekli sanırım:

Balık avına başlayalı henüz birkaç ay oldu. Bahsettiğin fotoğraftaki balıkları aynı gün 1saat içersinde ve hepsini de ilk kez olarak yakaladım. Sanırım acemi şansı dedikleri olay bu.
    Hatta kırlangıç balığını tuttuğumda ne olduğunu bilmiyordum bile. :)
    İnternette araştırdıktan sonra ne olduğunu öğrendim. Boyutlarının da geri salınması gereken ölçülerde olduğunu yine sonradan öğrendim. Levreği ise yine ilk defa tuttuğum için çok heyecanlandım, tezgahlarda satılanlar ile aynı boy olduğunu düşündüğümden geri bırakmak aklıma gelmedi. Ama sonrasında kayınpederimden senden aldığım geri bildirimi aldım.
    Mırmırların ne olduğunu biliyordum ancak boyut konusunda yine bilgim yoktu.
    Sonraki avlarımda epeyce mırmır tuttum ancak ikinci resimdeki dışındakileri bıraktım.

Tabi insan yaşadıkça ve avlandıkça öğreniyor. Gölcük'de balık işine meraklı birkaç arkadaşla tanışınca olaya bakışım değişti, kısa zamanda epeyce şey öğrendim ve balık tutmayı çapari sallamaktan ibaret olarak düşündüğüm öğrencilik yıllarımı boşa harcadığımı yeni farkettim. Yem ve dip takımlarıyla tanıştıktan kısa süre sonra gittiğim Müreftede bu balıkları tutmak nasip oldu. Tabi öğrendiklerim, öğreniceklerimin yanında henüz devede kulak. Ama yine de köstek ve iğne bağlamak kendi takımını yapmak ve uygun düğümleri öğrenmek gibi ilk öğrenilmesi gereken şeylerde bir miktar mesafe katettim. Tabi dediğim gibi daha alınacak çok yol var.

Yine de hassasiyetin ve uyarın için teşekkürler. Çocuklarımızın da bu balıkları tutmasını istiyorsak hepimiz daha hassas olmalıyız.

Bundan sonraki hedefim herkes gibi lüfer ve 4-5 kiloluk levrekler. Bir de eşkina var. Tabi bunun için bir miktar yatırım yapmam gerekecek.
    Daha Düzgün ve bütçemize uygun bir makina ve kamış ile sezona başlayacağız kısmetse...

Biraz fazla uzun yazdım ve vaktinizi aldım.. Affola..

Herkese bereketli bir sezon diliyorum.

7. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Yazını ne yalan söyleyeyim keyifle okudum ağabey :) Ancak bu kadar detaylı ve güzel yazılabilirdi :)
    Yanlış anlamayıp bilakis açıklama yapman takdire şayan çok teşekkür ederim :)
    İlk avımızda, acemiliğimizde hangimiz ufak balık tutmadık ki :) Önemli olan senin de yaptığın gibi hep ileriye doğru yürümek , forumumuzun da ana amaçlarından birisi bu zaten :) Bilgi paylaşımı, takımı olsun, ufak balıkları salması olsun, amatör balıkçılığa katkıda bulunabilecek herşey :) Güzel raporlarının devamını merakla bekliyor olacağız :) Merak ettiğin, bilmek istediğin her türlü konuyu açabilir bizlerle paylaşabilirsin, seve seve elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız :) Saygılar ve sevgiler.. Her daim rastgelsin :)

8. emrepasa

emrepasa Aktif Üye

Murefte baska memleket.levrekleri herzaman iri olur.tam olarak tuttugunuz bolgede at cek kofana avlari yapilmistir.ama zamanini tutturmak onemli tabi.

9. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

tebrikler daha iyiler rast gelsin

10. sedatic

sedatic Aktif Üye

Kofana??

Kulağa heyecan verici geliyor.
    Uygun takımları hazır tutayım ben har daim o halde.
    ama önce bi lüfer tutmak lazım :)

11. sedatic

sedatic Aktif Üye

Teşekküler, hepimize inşallah.