Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mütevazi bir Lüfer Avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Horozbina tarafından paylaşıldı.

1. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Benim bilgisayarın üzerine birkaç gün önce bir bardak kırmızı şarap döktüm. Hala kendine gelemedi. A ya basıyorum 6 çıkıyor, B ye basıyorum bir Çin karakteri, L ye basıyorum Arapça Lam çıkıyor. Bunları başka bir yerden yazıyorum şimdi.
    Forumdan iki kişi bana mesaj göndermiş artık neden levrek raporu yazmıyorsun demişler. İlginç bir olay olmuyor hem de konu açacak levrek pek yok, bu nedenle yanıtı verdim onlara. Bu lüferlerden sonra bir de levrek konusu açayım da, onları kırmamış olurum.

Bizim buralardan genç bir arkadaş var her akşam birlikte yemek yeriz, St. Jean geldiğinde tanışmıştı. 1.93 boyunda 110 kg ağırlığında tek derdi balık tutmak olan 32 yaşında bir arkadaş. Spin hastası, yüzlerce takımı var, son üç ayda balık tutamıyorum diyerek neredeyse ağlayacak. Onunla son zamanlarda birlikte balığa gittik ama tutamadı. Paslandık be Bülent abi, ne olacak benim durumum dedi.
    Dün çağırdım seni farklı bir yere götüreceğim lüfer tutacaksın dedim. Yalnız bir şartım var kamışlarını getirme dedim. 193 cm lik adamda bir adet 1.80 ve üç tane de 2.10 kamış var. Asla daha büyüğünü kullanmıyor. Geldi, deniz kenarına vardık.
    Benim elimde kova ve içine denizden yarıya kadar su doldurdum. Elin alışsın diyerek benim 2.70 lik bir kamışı eline tutturdum. Kovayı görünce bugün neden kova getirdin dedi. Anlarsın az sonra dedim.
    Bana biri iri biri küçük 2 lüfer geldi. Sahte Daiwa Shore line shiner slender 14F-G 3 D Pink Head, pembe kafa yani.
    Bizim genç arkadaşa yine denk gelmeyince benim sahtelerden ona tombul g.tlü İma Found verdim. Birkaç atış sonrası koparttı. Üzülme sana 100 sahte helal olsun diyerek avutmaya çalışıyorum, sonra kaşık takalım dedim. İpe saydırdı benim 20 den fazla sahtem bu iple gitti diyerek Hansen Pilgrim 18gr mavi sırtlı kaşığı taktı. İki lüfer de o aldı. Sonra bana bir büyük daha geldi. 2 tane daha büyük geldi su üstüne sıçrayıp ağızları yırtıldı. Bir tane de arkadaş kaçırdı. 3 firar elde beş lüferle verimsiz av sonuçlandı.
    Gidelim artık güneş battı dediğimde yarım saat daha duralım mı dedi ve atarken Power Line ip yine koptu. Ve benim eve dönüp lüferleri yedik.

Sabah yine gittik ama ancak 2 lüfer yakalayabildik. Fakat yanında bir de bonus vardı.

Kuzineye tepsi içinde girip çıktıktan sonra bu duruma geldiler.

Bu sabahın ve akşamüzeri ekleneceklerle bu akşamın mönüsüne girecek olan iki ufaklık.

Bu da üçünü yakalayan sahte

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

tebrikler afiyet olsun ...

4. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Uzun zamandır Lüfer de yakalamadım :D

Benim boy 1.83, kilom 86, bu durma göre nasıl bir kamış kullanmalıyım Bülent ağabey :)

5. KalamA

KalamA Daimi Üye

:eek: ''Mütevazi'', ''verimsiz'', ''ufaklık'' :D Espri yeteneğine gerçekten hayranım güzel ağabeyim. Hoş sana göre bunlar gerçekten ufaklıklardır biliyorum.Tebrik ediyorum her ikinizide. Başar bugüne kadar gördüğüm en beyefendi adam gibi adamlardan. Yakışıklı, milli sporcu, aslan gibi adam lakin spin kamışıyla karikatür gibi oluyor hakikaten :D Ne yapıp edip 2.70 bir kamış aldırmalıyız ona ;) Fotoğraflar mükemmel ağabey, kikkomanın kokusu burnuma kadar geldi, afiyet, bal, şeker olsun. Akşam olacakları da raporlayabilirsen çok seviniriz ağabey. Ve ne olur bir bilgisayar alalım sana, forum sensiz tatsız tuzsuz...

poyraz ve senihcan bunu beğendi.
  6. poyraz

poyraz Aktif Üye

Tebrik ederim bülent abi.

7. hakan3506

hakan3506 Aktif Üye

:) at çek cezbetmeye başladı beni bi takım mı yapsam napsam :D her daim rast gelsin daha büyüklerini bize nasip etsin :D

8. senihcan

senihcan Daimi Üye

Bülent abi valla iştahım kabardı bir bana balık tutturamadın millete balık bana çuvallar poşetler :D Tebrikler valla abi en verimsiz avın böyle olsun :harika:

9. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

tebrikler afiyet olsun ...

10. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Herzaman ki gibi süper anlatım, güzel rapor için teşekkürler.

Daha irilerinin rastgelmesi dileği ile :)

11. oktay16

oktay16 Moderatör

Afiyet olsun abi, lüferlerin tavadaki hallerine bayıldım., Başar da yemeyi içmeyi seven bir arkadaş sanırım :) ağzınızın tadı bozulmsın her daim rastgele...