Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mutlu yıllar...Tekne avı için kamış tavsiyesi...

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında yavrus tarafından paylaşıldı.

1. yavrus

yavrus Üye

Herkese mutlu ve huzurlu yıllar dileyerek soruma geçiyorum.Tekne avcılığı için hafif,sağlam,çekeri iyi ya da bu özelliklere yakın max 150 TL civarlarında kamış almak istiyorum.Forumda araştırma yaptığımda genelde parçalı tavsiyeleri bulunulmuş.Özellikle kullanan ya da üstatlardan değerli önerilerini bekliyorum.Ben üstün körü yaptığım araştırmalarda aşağıdaki kamışları beğendim.Bunlara da yorum yaparsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler....

Discovery DFT Sword Fish Boat Kamış 180cm 30-60lbs, Fiyatı 92,01 TL | SpotBalik.com.tr

DAIWA Megaforce Jig Kamış | JIG KAMIŞLAR | Avfoni.com

SIWEIDA Pina To Trolling Kamış | JIG KAMIŞLAR | Avfoni.com

REMIXON Neptune Jig Kamış | JIG KAMIŞLAR | Avfoni.com

REMIXON Solid Jig Kamış | JIG KAMIŞLAR | Avfoni.com

Discovery DFT Master Jig Kamış 180cm 60-80lbs, Fiyatı 115,44 TL | SpotBalik.com.tr

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. CRD

CRD Aktif Üye

Okuma sarasota 20~30lb kamışı tavsiye ederim. Ben çok memnunum. Similan'ın yeni nesli.

4. yavrus

yavrus Üye

Teşekkür ederim.Dikkate alacağım...

5. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Tekne mi yakalayacaksın :) Profilinde Zonguldak yazıyor, o taraflarda avlanacaksan tekneyle, jig kamışına hiç gerek yok. 12-16 lb üstü kamışa bile gerek olmaz. Tutacağın balığa göre hafif bir şeyler al tadını çıkara çıkara çek. Ben yemlide tekneden at-çek kamışları kullanıyorum. İzmarit bile mehter marşıyla geliyor.

6. yavrus

yavrus Üye

Aslında doğru söylüyorsunuz ama hazır kamışım kırılmışken kıytırık bir kamıştan ziyade biraz iyi bir şey olsun istedim.

7. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

İyisi dediğin Karadeniz'e sağır kaçar, saydığın kamışlar Ege-Akdeniz'in sığırlarına göre. Sen geç bunların sevdadan, al şöyle sağlam bir spin ayarında kamış tekne için. İzmarit geldiğinde davul çalsın, eşkine-kötek vurduğunda kamışı U yapsın.