Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nakil Vasıtalar Vergi Dairesi veya Trafik Şubede Tanıdığı Olan Varmıdır ? ACİL YARDIM

Konu, 'Genel Konular' kısmında hunter tarafından paylaşıldı.

1. hunter

hunter Daimi Üye

Arkadaşlar merhaba,
    Ne kadar titiz olursanız olun,sorunlar bir şekilde gelip sizi buluyor.

Bu gün internet üzerinde vergi dairesinin sitesinde TC Kimlik numaramı girerek geçmişte olan borç vs.varmı diye kimlik bilgilerimi girerek sorguladım.
    Baktığımda bana ait olmayan bir plaka ve bu plakaya bağlı olarakda 8.00.tl borç + 1.00.tl gecikme zammıyla toplam 9.00.tl borç görünüyor.

Vergi dairesini telefonla aradım TC mi sordu,oda benim gördüğümün aynısını bana söyledi.

Bu plakanın bir Motorsiklet'e ait olduğunu,2014 nakil vasılar vergisinin eksik yatmasından çıkan fark olduğunu söyledi.
    Bende bu plaka bana ait değil ne yapmalıyım dedim,bana Trafik şubeye git anlat dedi,Trafik şubeye gittim(Pendik Trafik şubeye)Plaka Zeytinburnu görünüyormuş sanırım oraya git dosyanı çektir gibi şeyler söyledi,diğer bir memur sen vergi dairesine git bir dilekçeyle başvur dedi,iki memur arasında kafam karmakarışık oldu.

Ben Pendik'de oturuyorum,Zeytinburnu İstanbul'un diğer ucu,giderim bişey çözemezsem sinirimden kendimi yerim,Vergi dairesine'mi gitmeliyim ne yapmalıyım bilemedim.

Lütfen bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa,gerek buraya yazarak,gerek özelden mesaj atarak ulaşınız lütfen.

Belki Nakil Vasıtalar Vergi Daire'sinde tanıdığı olan veya bizzat görevli olanlar,gerekse Trafik şubede tanıdığı veya bizzat görevli olan varsa yardım rica ediyorum.

Herkese yardımlarından ötürü şimdiden teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

merhaba, geçmiş olsun... benim açtığım konuyu hatırlayacaksınız aşağıda link gönderiyorum..

http://www.baliksevdam.com/forum/trafik-cezasi-var-mi-bi-onerisi-olan-14116.html

benzeri bir durumla karşılaşmıştım biliyorsunuz sadece t.c. kimlik numarama yazılmıştı ceza önce dilekçeyle evrakın geldiği ankara yeğenbey vergi dairesine başvurdum. daha sonra bimere şikayette bulundum sizde en az benim kadar kendinizden eminsiniz durum hakkında.. ben hayatımda hiç ankaraya gitmediğim halde ceza yemiş görünüyordum.. sonuç ise mutlu son oldu borcu yoktur yazısını gönderdiler ayrıca elden gönderdiğim iadeli tahhütlü postaya da cevap vermişler ekte de ikinci bir borcu yoktur yazısı koymuşlar.. internetten de görülmüyor artık kısacası hata düzeltildi. sehven hata yapmıslar öyle bildirilmiş.. umuyorum sizinde o şekilde sonuçlanır.

tekrardan geçmiş olsun

4. hunter

hunter Daimi Üye

Özden merhaba,
    Zaten ilk aklıma sen geldin. :)

Benim başıma Trafik cezası durumu gelmedi,bir plaka ve bu benim üzerimde gözüküyor.

Şimdi bir Trafik muamele işleri yapan bir esnafla konuştum,bir yol söyledi deneyeceğim Pazartesi günü.
    Amacım işimden,gücümden olmadan ve Allah korusun bir olay olur ayıtlayamayız bir sürü baş ağrısı.

Şöyle dedi;
    Pendik'de Nakil vasıtalr vergi dairesine git,olayı anlat,bir yazı versinler sana ait olmadığına dair,belki onaylatmak için Zeytin burnu'na gönderebilirler dedi(Plaka oraya kayıtlı olduğundan) 34 TA diye başlıyor plakası.

Ama ben yinede bizzat bu kurumlarda görevli memur arkadaşlar varsa aramızda veya tanıdığı olan bu yüzden yardım bekliyorum hala.
    İki kere iş yapmamak için.
    Selamlar.

5. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

ben yanlış anlamışım..
    Mustafa abi baktın gördün olmuyor denemekte fayda var diyip en son çare bimere internetten başvurabilirsin. kim ne düşünür bilmiyorum ama bence ilgileniyorlar.

bol şansların, Allah yardımcın olsun

6. hunter

hunter Daimi Üye

Ben yinede BİRMER sitesine girerek şikayetimi dile getiren dilekçeyi yazdım yolladım.

Pazartesi günü de Nakil vasıtalar vergi dairesine gidip soracağım.
    Yinede bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bir dilekçe vermen yeterli olur bence.
    Yine de sende görünüyorsa çalıntı ihbarı yap bir de motosikletin olsun.. :)

8. hunter

hunter Daimi Üye

Arkadaşlar merhaba,
    Konuyu merak edenler ve başına böyle şeyler gelenler için yardımcı olması adına son durumu açıklama yapıyım.

En son kayıtlı plakanın nerede olduğunu tesbit et ve oraya git dosyasından örnek al ve Vergi dairesine git dediler.

Bağlı olduğu Zeytinburnu Trafik şubeye gittim,dosyasını çıkarttırdım,Memur arkadaş kontrol etti,TC No tutuyor,Baba adı tutuyor ancak doğum tarihi,adres vs.tutmadığı benim kimlik bilgilerimle tesbit edildi.

Memur bana dosyadan fotokopi çekip aslı gibidir yaptı ve bunu Nakil vasıtalar vergi dairesine götürün onlar düşümü yaparlar dedi.Ben evrağı aldın ancak henüz Nakil vasıtalar vergi dairesine evrağı teslim etmeye gidemedim.

Ancak;
    Trafik şubeye gitmeden bir kaç gün önce BİMER'e internet üzerinden başıma geleni açıklayan bir yazı gönderdim,ve yaklaşık 3 gün kadar sonra e-devlet sitesinden kontrol ettiğimde üzerimde gözüken aracın artık benim üzerimde gözükmediğini gördüm,bana Bimer bir yazı bile göndermedi henüz ama siteyi kontrol ettiğimde Bimer gerekli mercilere benim yazımı ilettiklerini gördüm,bunlardan biride nakil vasıtalar vergi dairesi olduğunu gördüm.

Son gelişme bu,tek yapmam gereken ne olur,ne olmaz emniyetden aldığım yazıyı nakil vasıtalara ulaştırmam.

ellidokuz bunu beğendi.
  9. hunter

hunter Daimi Üye

Özden;
    BİMER gibi bir oluşumun varlığından da senin sayende haberdar olmuştum zamanında.
    Sağol. :)

10. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

ne demek ben bi şey yapmadım sende sağol Mustafa abi.. bilgiedinme@basbakanlik.gov.tr gibi bi de mail adresi var yanlış hatırlamıyorsam, son durum hakkında bilgi alabiliyorsunuz o anki durum hakkında bilgi veriyorlar. ben sorduğumda vergi dairesnin bana yazılı dönüş yaptığına dair bi mail göndermiştiler..

geçmiş olsun diyelim :)