Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Namağlup devam ediyoruz. 2 baraküda 1 levrek

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ekvator1907 tarafından paylaşıldı.

1. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Sevgili Balıksevdam üyeleri av raporuma başlamadan önce şunu belirtmek isterim. Ben bütün forumlara av raporu yazmaktansa bir tanesine yazmayı tercih ediyorum ( kimse üzerine alınmasın isteyen istediği kadar foruma rapor yazabilir. ) Raporlarımı yazarken kimseyi kırmak, kimseyle inatlaşmak ve kimseyle polemiğe girmek gibi bir niyetim yoktur. Raporları yazıyorum beğenen okur ve tebrik eder ya da isterse tebrik de etmez.

İki günlük aranın ardından bugün avlağa gitme şansım oldu. Yine saatler 19:00'u gösterdiğinde avlaktaydım. İki tane oltamı kurup birisine pelican propanı diğerine de yozuri tobimaruyu takıverdim ve başladım at çek yapmaya. Deniz 4-6 tam baraküda havasıydı. Ezan okundu ve gökyüzü kendini kapatmaya başladı ama daha hareket yoktu. Pelicanla atışlar yaparken 15 metrede benim sahteye bir balık bindi ama ne olduğunu anlayamadım. Kalamayı ne kadar ayarlasam da mücadeleden o galip ayrıldı ve benim pelican propan ile beraber gözden kayboldu gitti. Bir anda karamsarlığa düştüm çünkü benim en çok iş yapan sahtemdi. Yanımda da yedeğini getirmemiştim. Kendo'nun beyaz renkli sahtesini kullanmak istedim ama gökyüzü ay aydınlıktı. Tam emin olamadım. Maria chase'lerle, yozuri , clacking minnow ile atışlar yaptım ama nafile.
    En sonunda kendo 13 numarada karar kıldım ( iyi ki de kılmışım kendileri bugün hat-trick yaptı :) ) Kendo ile atışlar yapmaya başladım. bir iki atış sonra ilk baraküda sahteye bindi. Vakit biraz geçmişti sanırım balıklar resmi geçidi geç başladı bugün :D Aradan 5 dakika geçti ikinci baraküda yanımda bitiverdi. Kalamayı öyle ayarlamışım ki kayış gibi, hiç zorlanmadan alıyorum balıkları. Bu arada ben de düşünüyorum şöyle bir levrek gelse kapanışı yapsam gitsem diye. Bir yandan düşünüyorum bir yandan atışlarımı da yapıyorum. Sahteye kıyıya kadar çektim neredeyse karaya çıkacak , tam o sırada bir atak ve balık aldı sahteyi gidiyor :) ben de hemen sarmaya başladı, yakında almasına rağmen kalamanın fazla açık olması sebebiyle 5 mete götürüverdi sahteyi, ben de kalamayı biraz sıktım ve başladım çekmeye, şapır şapur derken balık karada. Ortamda sadece ay ışığı olduğu için balık karaya gelene kadar hiçbir şey görüşmüyor. Neyse bi baktım levrek :) Ülen dedim başka birşey istesem o olacakmış. Sahteyi levrekten çıkardım hemencik bir iki atış daha yaptım olmayınca da tuttum evimin yolunu. Hanımın tebriklerini alıp , bir iki fotoğraf çekip siz değerli dostlarla paylaşmak istedim.

levrek 40 cm gelmiştir.

bu da üçü bir arada :)

ve dondurucuya girmeye hazırlar. Kayınpeder gelecek yurtdışından gelmişken balığa doyuralım :)

O sahteyi alıp giden balık ( hangisi olduğunu bilmiyorum ) için üzgünüm.

Avda kullanılan sahteler: Maria chase 10.5 cm , Yozuri tobimaru , rapala clacking minnow , kendo 125 F , pelican propan 12,5 cm

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrik ederim Mehmet bey devamlarını dilerim.

4. mberkay

mberkay Aktif Üye

Mehmet abi tebrikler,
    Kaybettiğiniz sahteye üzüldüm, onu götüren balığı da yakalarsınız umarım.
    Rastgele...

5. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Teşekkür ederim Recep Bey.
    Teşekkür ederim Berkay. Ben sahteye üzülmedim , alt tarafı 13 lira. Üzüldüğüm konu balığın sahte ile ölüp gidecek olması. İnşallah sahteden bir şekilde kurtulur da hayatına devam eder .

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mehmet
    Tam saatinde orda olmak böyle olsa gerek.
    Güzel av olmuş
    Her zaman rastgelsin.

7. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Teşekkür ederim Şeref Bey.
    Ben ve balıklar sözleşmiş gibi saatinde buluşmaya başladık :)
    Size de her zaman rastgelsin.Saygılar

8. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Tebrik ederim heyecanlı av olmuş..
    Ama o balıklar baraküda değil europen baracuda :D yok oda değildi turna onlar turna.. :D ıskarmozmuyduki.....:D

9. sabora

sabora Daimi Üye

Kedidir kediii. :)

10. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Mehmet. Kısmetin her daim bol olsun.

11. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

:harika::harika::harika:
    Fatih Bey Çok teşekkür ederim. Iskarmoz sanırım :cool: