Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

nasıl avlanmalıyım

Konu, 'Tatlı Su Balıkları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında firarist46300 tarafından paylaşıldı.

1. firarist46300

firarist46300 Yeni Üye

arkadaşlar ben 18 yaşında bu işle henüz yeni ilgilenen bi hobiciyim bu iş için her türlü takım falan filan ayarladım fakat nerde avlanılır napılır hiç bilmiyorum ben k.maraş elbistanda ikametgah ediyorum burda ceyhan nehri var ve senede 10.000tane belediyemiz balık bırakıyor yani çok abartılı olmasada balık var şöyle söyleyeyim suyun derinliği 1m 1.5m bu civarlarda ve olta atıyorum daha önce tırıvırı ile 8 tane tuttum fakat yasak oldugunu duyunca pek hoş olmadığı için atmama kararı aldım fakat oltada çok sıkıcı meps kaşıklar kullanıyorum hiç bi işe yaramıyor alabalıkda pek uyanık haliyle önerileriniz nedir solucanlamı avlanmalıyım veya av yöntemini değiştirmeliyim yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Alabalık varsa mepsden vazgeçme..

4. around deep

around deep Aktif Üye

Mepps alabalik icin CAN'dir.
    Sonucta sahte ile baliklari kandirmaya calisiyoruz. Oncelikle sessiz olmalisin. Golgen suya dusmesin kendini gizle. Mepps e aksiyon vermeye calis. Sanki baliktan kacan bir canli gibi kareket ettir. Bunlar ise yarayacaktir.
    Rastgele..

5. eylmz

eylmz Daimi Üye

alabalık avcılığı ile süylenecek çok şey var ama en basiti ile alabalık çok zeki ve çok saldırgan bir balıktır.
    Sahteler ile meps ile alabalığı kandırabilirsin canlı yem veya tıvırı kullanmanı önermem
    Alabalık yemleri var onlarıda kullanbilirsin ama en evkli yöntem sahteler ve meps ile atçek

6. fishing06

fishing06 Aktif Üye

Öncelikle yasaklı olan tırıvırı ile avlanmayı bıraktığın için seni tebrik ediyorum.
    Alabalık avı için bildiğim kadarıyla en iyi avlanma yöntemi meps kullanmaktır.
    Ufak ve beyaz üzerine benekli olanların avcı oldukları söyleniyor, denemenizi tavsiye ediyorum.
    Rastgele...

7. onr2onr

onr2onr Üye

Alabalıksa helede gök alabalıksa Kesinlikle Sarı üstü Kırmızı noktalı Mepps Marka 2 numara kaşık al, mepps atcağın yeri 2 liralık bır tavuk cıgerını elinle mıncıklayarak bolgeye serp 10 dakka boyunca olta atma sonra at ceke basla sonucu buraya yaz :)

Nehir demişsin çok yüksek bir debiye sahip değilse, Sasame marka kırmızı iğne al Tırrrtıklı :) ana misindan sonra bir tane 10 gram sıkma kurşun tak kursundan snra mısınanı ıncelt en fazla 0.20mm olsun sonra elınle 2 karış ölç ve iğneni bağla, sonra tavuk ciğerine (YÜREK DEĞİL) iğneyi geçir ve tırtıkların ust kısmına kadar getir, ciğerin boyu başparmağının yarısı kadar falan olsun tak bir zik bekle

karakutu bunu beğendi.
  8. karakutu

karakutu Yeni Üye

yemle avlan kardeşim özellikle karides kullan bana dua edersin..

9. Burak.Dkgz

Burak.Dkgz Yeni Üye

Alabalık için herkezin dediği gibi maps kullanabilirisin yalnız kulladığın maps orjinal fransız mapsi olursa daha iyi sonuç olursun piyasadaki mapslerden biraz daha pahalıdır ama dönüşü ve hareket mekanizması diğer maps lere göre çok daha iyidir bunun dışında küçük böcek şekli verilmiş iğneli suni yemler var onlarıda deniye bilirsin

10. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

mepps sahtesi yani orjinalin sahtesi 7 tl orjinali yok malasef veakarsu için konuşuyorum suyun derinliği 10 cm 100 cm aralığı ise en az 3-4 meeps takılır yani mepps işi çok tuzlu ben her gittiğimde iki tane yi gözden çıkarıyorum..15 yıldır mepps atan arkadaşımda aynı bence yemli avlan ögrenene kadar..meeps işi usta işi...