Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nasipte bir balık varmış

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında balığasevdalı tarafından paylaşıldı.

1. balığasevdalı

balığasevdalı Yeni Üye

Herkese merhaba.

Cumartesi akşamı abimle beraber bi boğaz yoklaması yapalım dedik.Kalender ordu evi önünde gece yaptığımız yemli avdan bi sonuç alamadık.Bizden önce gelen bir kaç kişi sadece bir kaç parça kaba çinekop alabilmiş.Sabah yemliden rapalaya dönmemizle beraber daha ilk atışlarımızda ben bir adet palamutu kovaya indirdim.Bir anda tekneler etrafımızı çin ordusu gibi sarıverdi.Bir ara atış mesafemize girince bir kaç küçük tartışma yaşansada daha sonra tekneler tekrar kanal üstünde avllanmaya geçtiler.Saat 10 a kadar atçeklerden başka sonuç alamayınca yer değiştirmeye karar verdik.Önce kuruçeşmede köprü bacağında oltan üç beş kişinin kovalarına baktık sonuç yok.üsküdar Şemsipaşa cami önü her zamanki gibi kalabalıktı.Bir kaç kişinin kovasında lüfer vardı ama okadar usta oltacı bir aradayken böyle güzel bir havada(balık için güzel yoksa ful yağmur)daha fazlasını bekliyorduk.Dha fazla kendimizi yormadan dönüş yolana geçtik ve avımızı sonlandırdık.Yeni aldığım Shimano Nexave 4.20 200 gr ilk avımda bana güzel bir balık hediye etti ki ayrıca kamışın performansı beni çok memnun etti.
    Herkese rastgele

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ayhan
    En azından o kadar beklemeye değmiş, 1 palamut gelmiş.
    Her zaman rastgelsin

4. balığasevdalı

balığasevdalı Yeni Üye

Eyvallah abi ama her geçen yıl bir önceki yıl aranır oldu.Bana göre İstanbul da en iyi olta atıcılar genelde Üsküdar radarın önünde avlanan oltacılardır ki o meranın balığı daha iri ve boldur.Ama orda sürekli çalışmak gerektiğinden pek tercih etmiyoruz.Ona rağmen livarlardaki bir kaç parça balık insanı üzüyor.Balığı yolda karşılayalım diye her organizasyonda biraz daha yukarılara çıkıyoruz.Geçen hafta Anadolu Kavağı'na idik.Sürekli radara gezen gırgırlar balığa nefes aldırmıyor günde 5-6 kez ağ döküyorlar yada dağınık balığı toplamak için sürekli yarım yolda dönüyorlar.Sevindirici olan gırgırların ağlarını çekerken ağın içindeki balık ince olduğunda ağı kaldırmadan boşaltarak balıkları geri bırakmaları.Sanrım yeni yaptırımlar faydalı olmuş.İnşallah bu yaptırımların semeresini ilerki yıllarda alırız

5. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Son cümlem gerçekten dikkatimi çekti, gırgırların küçük balık gördüklerinde salmaları, ama birde duyduğum ama ne kadar gerçek onu tam bilemiyorum gırgırların balıkları şoklayarak ağla çevirdikleri, gerçekten böyle bir durum varsa zaten şoklanan balığın yaşaması mümkün değil yine bir katliam bence....
    Ayrıca pazar günü bende çıkmayı düşünüyordum ama yağmur soğuka rağmen çıkıp güzel bir av yapmanı ayrıca tebrik ediyorum. Paylaşım için teşekkürler.

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Ayhan, bir tanede olsa keyfi yeter :)

7. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler. Devamı gelir işallah. Afiyet olsun.

8. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Bir olsun bizim olsun..(sanırım maçlarda söylüyorduk bunu..:p)
    Şaka bir yana önemli olan yaşanan keyifli zaman.Sizde tek palamutla bile olsa olta sallamanın keyfini yaşamışsınız.Rasgele.:)

9. balığasevdalı

balığasevdalı Yeni Üye

Herkese teşekkür ederim.Elbette asıl amaç içimizdeki avcılık ateşini bi nebzede olsa dindirebilmek.Haftaya başka meralardan haberler iletmek üzere inşallah.

Herdaim rastgele