Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ne amatör ama

Konu, 'Genel Konular' kısmında agartan tarafından paylaşıldı.

1. agartan

agartan Moderatör Yönetici

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Onur Özben

Onur Özben Üye

Diş hekimi birde...

Okumuşu bunu yaparsa, cahilinden dinamitte bekleyin, atom bombasıda :(:(:(:(:(

4. kefalci

kefalci Aktif Üye

Ülkemizde zaman zaman rastlanan olaylardan birisi , ve devam da edecektir , maalesef

- Kuralları bilmeden işe koyulmak, balıgı bilmeden balık tutmak , tüm bunların altında yatan ana sebep ülkemizde bu işi eğitim -imtihan -belge esasına getirmeyişimizden oluyor.. nasılki ehliyet alırken kurs - imtihan vs gerekiyorsa bu iş içinde aynısı olmalı ..

bu işleri bilse zaten gazeteye konu olmaz , gerçekten balıkçılıktan bir haber.. vatandaş.. yazık..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Nisan 2012
  5. emrepasa

emrepasa Aktif Üye

balıkcılıkda olumsuz davranışlar konusunda bir araştırma yapılsa bu olay tez konusu olur.inananıyorum.gerçekten inanamıyorum.o eğitimde birisi böyle bişeye kalkışmamışdır.o ortamadadır sadece veya başka bir şeydir.ağ ile balık tutmaya kalkışan adama iişin gücün yok mu balık alacak paran yok mu diye sorarlar.amaç balıklara sahip olmak.öyle veya böyle.mantık aramamak lazım.

6. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

haberde birde incelik var limonlu deresinden akan planktomlar .... sahilden 50 mt açığa ... 1,5 metre derinliğe
    bunlar sanki dere ağzı gibi bir yerden bahsediliyor ! buda yasak değilmiydi yahu ! yuhhh yazıklar olsun

7. kefalci

kefalci Aktif Üye

Amatör balıkçılık bir ruh tur, tarifinde de belirtir boş zamanları değerlendirmedir , dogayı sevmektir , o ne verirse onu almaktır, Ha olay sevdaya dönüşürmü.. olur dönüşür ama yinede hırs yapılmaz, İllaki tutmam lazım diye bir olay yanlıştır, İllaki büyük balık tutmak için kendini ,zamanını , yaşantını , paranı zorlamak ta yanlıştır , macera aramakta yanlıştır.. Atarsın oltanı beklersin .. ne gelirse ,,Dogadan herhangi bir şeyi zorla inatla almak yanlıştır..

8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Muvaffak abi bu yazdıklarının bir kısmına katılamıyorum. Elbette amatör avcılık bir ruh, doğayı sevmek, saygı duymaktır. Ama birazda o na karşı mücadele etmek bu yüzden de şartları zorlamak değil midir? Bunun içinde daha iri daha büyük avların peşinde sadece o mücadele duygusu için koşmaz mıyız? Elbette bunu inat haline getirip aile ve sosyal hayatımızı hatta maddi imkanlarımızı zorlamak hatadır ama balık uğrunda biraz fedakarlık yapmanın bir zararı olduğuna inanmıyorum.

9. ismail talay

ismail talay Aktif Üye

Bir kere konuda tamamen yanlış bir durum söz konusu, haberde amatör balıkçının ağ işle yakaladığı köpek balığı diyor, eğer bu balıkçı tekneden ağ attıysa zaten amatör olmuyor öyle değilmi? yoksa ben mi yanlış biliyorum ?

10. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Amatörlerin yemlik balık tutmak için ağ atması yasal da tabii belli sınırlamalar var. Aslında bu arkadaşın nasıl bir ağ attığını bilmediğimiz için direk asıp kesmişiz. Sonuçta ağlar çok güçlü balık yakalama gereçleridir ve bu boydaki bir balığıda herhangi bir ağda yakalayabilir. Lakin bu arkadaş ile bir gerçek var anladığım kadarı ile tek amacı balık tutma zevkini yaşamak değil et için avlanması. Yoksa balıklara merakı olur en azından biraz belgesel seyreder bu balığında nasıl bir balık olduğunu anlardı.

11. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

gerçekten yazık olmuş.Ama bu haberı yapanlara da pek ınanmamalıyız...burda amatör

balıkçı dedığimiz kişi...acaba ölü haldemı karsılaştı bu avla...buyuk ıhtımal ağ ile

yakalandığı için köpekbalığı zaten ölmuştü ve çöpe atacagına ıncelensın diye fakulteye

vermiş olabilir...bunu sadece o olayı yaşayan kişiler bilebilir....ama yine de..ağla avlanan

birine amatör balıkçı demek doğru değil..