Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ne kadar güvenmeliyiz ?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında Sabun tarafından paylaşıldı.

1. Sabun

Sabun Yeni Üye

Spin avcılığına merak saldığımdan bu yana bir çok internet siteslerini dolaşıyorum fakat genel olarak satılan ürünlerin fiyatları kafamı çok karıştırıyor.
    Daha açıklayıcı olmak gerekirse aynı marka ve ebatta olan sahte yemler örneğin 32 tl. başka bir sitede 23 tl. olarak belirtiliyor.
    Kafama takılan soru şu alacağımız sahte yemlerin orjinal mi yoksa emitasyon mu olup olmadığını anlamamız için bilmemiz gereken ince detaylar var mı ?
    Ve benim bu konuda kendimce düşüncem şöyle; hem bu sitedeki insanların samimiyeti açısından hemde moderatörlerin samimiyeti açısından alış-veriş yaparken ilk önceliği site içerisinde reklamları bulunan mağazalara veriyorum ama buralarda da bir kaç faklı fiyatla karşılaşıyorum.(yanlış anlaşılmasın tamamen kendim refarans olarak alıyorum bu mağazaları )
    Bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. Saygılar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Benim bildiğim kadarıyla sahte yemlerde (lure) marka sahteciliğ yok.
    Ancak bu sahtelerin birebir benzerleri farklı markalar altında satılmakta.
    32 ve 23 liralık örnek malzemeyle ilgili linkleri paylaşırsan neyle neyi kıyasladığımızı da görmüş oluruz.

4. Sabun

Sabun Yeni Üye

5. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Balıkmarketimde stoklarda yok. Fiyatta eski fiyat olabilir o yüzden.
    Avmarketi'nin elinde kalmıştır veya rapalayı aldığı firma güncel bir indirim yapmıştır. O yüzden avmarketi de fiyatı indirmiş olabilir.

Ayrıca böyle fiyat farkları olabilir. Araştırıp en uygun nerdeyse ordan almak lazım. Tabiiki kargo ücretlerinide hesaba katmak gerek. Her firmanın kargo ücreti farklıdır. Bu tip firmalar sahte ürün satmadıkları gibi, orijinaliyle aynı isimde sahte bir rapala hiç duymadım-görmedim şimdiye kadar.

6. Sabun

Sabun Yeni Üye

Anlaşılmıştır teşekkürler.

7. darthvader61

darthvader61 Aktif Üye

Ürünün stok durumu ve firma güvenilirliğide önemli bu konularda...

8. İsak

İsak Aktif Üye

Balikmarketim Izmirde, Av marketi Istanbulda.
    Ayrica aradaki en buyuk fark, balikmarketim kendi bunyesinde stok tutup satis yapiyor, av marketim ise bizim siparislerimizi ithalatcilara gecip toplayip oyle gonderiyor, dolayisiyla stok maliyeti gibi bir durumlari soz konusu degil.
    Ha dersenizki bu %25 fiyat farkini hakli kilarmi? o zamanda serbest piyasa ekonomisi derim :)

9. Latif Uğurluçimen

Latif Uğurluçimen Aktif Üye

Bir çok büyük satış sitelerinde Husky jerk' in fiyatı düştü. Mutlaka Rapala firmasının kendi yapmıştır bunu. Ben çok ilgilenmedim ama en son 3 ila 6 $ arası satılıyordu 80 $ + 20 $ kargo. Simono indiriminin yanında sönük kaldı, gözden kaçmış olabilir.