Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Neden Cevap Alamıyorum?

Konu, 'Sohbet' kısmında Kefas tarafından paylaşıldı.

1. Kefas

Kefas Üye

Herkese selam ben yeni üye oldum önemli bi sorum olacak neden devamlı sorduğum halde kimse balığı nerden tuttuğunu söylemiyor yasakmı yoksa özelliklemi söylenmiyor anlayamadım.Biliğim ki hem boşuna sormiyim hemde yanlış yapmış olmiyim herkese saygılar Rast gelsin

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Açıkça yazılan meralar çok çabuk talan ediliyor maalesef

4. sinansoyoz

sinansoyoz Aktif Üye

hacı abi burda kimse öyle şeyler paylaşmaz.
    facebook hesabın varsa aradığın konuda bi çok grup kurulmuş canlı yayın yapıyorlar.

5. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Bülent merhaba,

On puanlık uzmanlık sorusu sormuşsun ama buradaki uzmanlar bu soruya asla cevap vermezler :)

Bir avcı herşeyini verir ama avlağının adresini vermez. Zamanla sen de anlarsın ve buna göre davranırsın Bülent ;)

Her zaman rast gelsin....

6. Kefas

Kefas Üye

Anladım :))) bende diyorum kimseden neden ses çıkmıyor demek sebep buymus.Ne yapalım tarıcaz o zaman herkese Rast gelsin

7. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Boğaz'da eşkina, kalkan gibi balıklar haricinde bir mera söz konusu olamaz. Ağırlıklı olarak kanal suyunu tutturup av yapmak esastır. Kanal ise sürekli değişiklik gösteren bir akıntı olduğundan şurada tuttum burada tuttum denmesinin çok da etkili bir tarafı yok. Bugün Aşiyan'dan çok iyi balık aldım yazar biri, ertesi gün gidersin oraya kılçık bulamazsın. O yüzden boğazda mera saklamak da saçmadır. Zamanla özellikle rüzgarın ve hava koşullarının durumuna göre balığın nerede çıkabileceğini koklamayı öğrenirsin.
    Mera saklama olayı akarsu ve göllerde olur, denizde ise taş balıkları ile sınırlıdır genellikle. Kısacası ortada gezici balıklar varsa mera yazılsa ne olur, yazılmasa ne olur.

8. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Sevgili Bülent

Avlak söyleme mükellifiyeti yoktur.

Bazıları prensip edinmişlerdir söylemezler.Hatta resim dahi çektiirirken avlağın belli olmamasına özen gösterirler.

Bazıları zaman içersinde samimi bulurlarsa özelden bildirebilirler.

İstanbul Boğazında 40 sene avlanmış birisi olarak,zaten hem Anadolu ve hemde Avrupa yakasının tüm kerterizlerini konu olarak açıp yazdım.

Bana sorarsan detaylı bilgi veririrm.

Sevgiler

9. Hasan79

Hasan79 Aktif Üye

Merhabalar ;

sorduğunuz soruya geçen günlerde cevap verilmişti. Konularınızı takip ederseniz, sorularınızın yanıtlandığını bulabilirsiniz. Ayrıca meralardaki yoğunluğa denk geldiyseniz kimsenin neden açık açık mera söylemediğini sizde yaşayarak tecrübe edebilirsiniz.

http://www.baliksevdam.com/forum/istanbul-bogazi-ve-cevresi-balik-avi-raporlari-65/index433.html

Kefas bunu beğendi.
  10. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

ben amatörün amatörden mera kıskanmasına karşıyım. noktasal olarak paylaşırım balık aldıysam bir yerden. gitsin oltasına yemine tecrübesine güveniyorsa yakalasın tebrik ederim kendisini babamın balığı değil sonuçta (amatör dediğinde suyunu çıkartmaz işin, kendim gibi görürüm karşımdakini). mera saklamak gerekiyorsa asıl yerel balıkçılardan (ağcılardan) saklamak gerekiyor. ekmek parası edebiyatıyla anasını ağlatırlar o bölgenin irisini-dirisini ne bulurlarsa söker alırlar. sonra elinde olta aranır durursun.

11. KarşıyakaBalıkçısı

KarşıyakaBalıkçısı Aktif Üye

hali vaktiye zamanında 2010-2012 seneleri arası çeşmenin X bir koyunda av yapardık çok çok güzel balıklar alırdık hem av yapar hem piknik yapardık tuttuğumuz balıkları orada mangalda pişirir sonra mangal ateşini toğrağa gömer etrafta bir tane çöp kalmayıncaya kadar temizler dönerdik evimize çünkü oradaki ortamı evimiz gibi bakar kollardık insan kendi evini pis kirli bırakırmı sonradan benim gevşek kuzen X bir forum sitesinde boş boğazlığının sebebinden dolayı yerimizi ifşa etmesiyle haftasına kalmadan o avlak meramız tamamen kirliğin merkezi oldu diyebilirim millet bütün pisliğini çöpünü ortada bırakanlar yaktığı ateşi söndürmeyenler heleki alkolik insanların bıraktıkları gece ısınmak maksadıyla yaktıkları lastikler vs vs yani insan oğluna yaranılmıyo bizim amacımız bencillik değil veya kıskançlık değil herkesin orada av yapma hakkı var ama başımıza neler geleceğini bilioruz bizim oradaki amacımız balık tutmaktan ziyade doğayı korumak kollamak oradan mağdur olarak değil memnun olarak ayrılmak ama kendini bilmez insanların yaptıklarını görseniz yaptıklarınızdan utanç duyarsınız benim şahsi görüşümde bu yani kimsenin kendi merasını kıskandığından değil bıraktığı gidip, dönüpte bıraktığı gibi bulamamaktan korkmalarıdır.
    Saygılarım herkese rastgele..