Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

neden teknede ayrı kıyıda ayrı ?

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında dogan107 tarafından paylaşıldı.

1. dogan107

dogan107 Üye

selam arkadaslar neden teknede ayrı ,kıyıda ayrı makinalı kamışı kullanmak gerekiyor ? ben fark göremedim arada ,bilen biri yardm edebilirmi lütfen ?:eek:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

İyicene bak, avlanma stillerini araştır hem kıyıdan hem tekneden, fark göreceksindir elbet.

4. dogan107

dogan107 Üye

baktıgımda fark göremedim işte, fark nedir ki tam ?

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Abicim öyle bir soru soruyorsun ki...
    Teknede kontrolü kolay olduğu için daha kısa kamışlar kullanılır (tabii avlayacağın bağı boyu ve kilosu ile alakalıdır bu durum) kullanımı kolaydır ayrıca uzağa atmak gibi bir sorunun olmaz... tekneden poppin mopping gibi stiller dışında.
    Kıyı ise tam bir çeşittir spin var mesela 2.10 gibi bir kamışla bile yapılabilir tabii kullandığın sahte balık veya kaşığın ağırlığı filan etkiler bu kamışın boyunu ve atar ağırlık değerini bide surf casting vardır onda ise uzağa atmak gereklir 3.90 m kamışlarla yapılır en az.
    3.90 veya 4.20 kamışla tekneden av yapmak ne kadar kullanışlıdır cevabını sen ver.

6. dogan107

dogan107 Üye

teşekkürler cevabın için , bugün balıkçıdaki adam bana dolgulu kamışın 10 tl oldugunu söylemişti ,bitane alsam bişey kaybetmem sanırım :)

7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

10 tl kaybedersin en fazla :)

8. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

tekneden kullanılan makina jig kuvveti makina kulanılmalıdır, kıyıdan kullanılacak makine ise surf kafalı olmalı uzağa atabimek için.

9. dogan107

dogan107 Üye

o derece kötü mü ki ? ortalama bişey almak istesem peki ? çünkü profesyonel degilim ,sadece zevk için ,amacım cok büyük balıkta yakalamak degil

10. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Bu işin ortalaması yine 2 kamış alıp, bunları kırıp; birinin sapına birini diğerinin ucuna, boşta kalan sapa da diğerinin ucuna yapıştırıp, her yerde kullanımlı biri yedek 2 kamış sahibi olmak gibi bir şeyden farklı değildir.

Bunlar işin başında aklıma gelmediğinden şimdi benim 2 tekne, 4 kıyı kamışım var. :(

11. dogan107

dogan107 Üye

valla demek istedidigini anlamadım :D :D:D:D