Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nehirde tutulabilecek balıklar

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında oscar tarafından paylaşıldı.

1. oscar

oscar Yeni Üye

:confused::confused::confused::confused: selamun aleyküm arkadaşlar balıkçılığa daha yeni yeni başladım nehirde hangi tür balıklar tutulabilecegini sormak istedim yardım için tesekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Aleyküm selam

Öncelik le aramıza hoşgeldin

Ve imza ayarlarından ismini yaşını nerden katıldığını kan grubunu ekleyebilirsin hitap açısından hitap seklimiz de buna göre uygun olur

Nehir derken bulunduğun bölgede yada av yapmayı düşündüğün nehir akarsu dere ırmak gibi yerlerde birinci olasılık alabalık. tatlı su kefali. tatlı su levreği. sudak. Sazan. Yayın Vs..

Bu balıklar için iki türlü avlanma stili mevcut benim bildiklerim bilmediklerimi de sevgili büyüklerimiz dostlarımız tamamlanacaktır...

canlı yemli takım olarak ikiye ayırabilirsiniz dip ve Samandıra lı..
    Dip için armut kurşun ve balığa göre 2.3.4.5.no igneler.. İkili üçlü hatta dört igneli köstek ler le beraber derinliğe göre kösteklerin 1.5 2 metre bedene bağlanması ve firdöndü ile sabitlenmesi bu dip takımı
    Samandıra li sistemde ise gene 2.3.4.5 no iğne ister tek igneli ister bir veya iki köstekli Samandıra nin batmayacağı hafiflikte kıstirma kursun ve buna uygun şamandıra buna da Şamandıra li sistem deriz..
    Ve buna uygun canlit yem soğulcan.kuyruklu kurbağa yavrusu.sülük vs

Birde at çek stili..
    Avlanacagin meraya uygun spin takımın olması lazım ve yem olarak mepps. Silikon. Sahte balık. Sahte böcek türü yemler vs...
    Tabi birde FLY disiplini var ancak bilgim bu sitili bilmiyorum tecrübeli abilerimiz yardımcı olurlar
    Benden bu kadar
    Şimdi den RASTGELSIN :)

oscar, KalamA ve OnuR67 bunu beğendi.
  4. onr2onr

onr2onr Üye

Hedef balığı öğrenebbilirsen o yönde daha iyi yardımcı oluruz

Musti.barut ve oscar bunu beğendi.
  5. Alposman

Alposman Yeni Üye

selamın aleyküm bende yeniyim görsel anlatımı varmıdır nasıl bir takım yapmalıyım (nehir için)