Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

NEOPREN TULUM..

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında seikott tarafından paylaşıldı.

1. seikott

seikott Üye

Merhabalar , forumda tulum çizme ile ilgili konulara bakarken , cebelastaki neopren tulumu örnek alıp kendime bir tane diktirdim. Şöyle ki, ürün %100 neopren ve 3 mm kalınlığında.Kendinden patikli yaptırdım, ön tarafında saklama cebi, ve cırt cırtlı :) askıları var.Bu malzeme malumunuz kör dikiş ve yapıştırıcı ile hazırlanıyor.Benim isteğime göre (örnek resim) üretici arkadaş 3 günde ürünü yaptı,zaten bu tarz ürünler yapıp satıyor ,ancak daha çok dalgıç ve windsörf ürünleri, çizmeli düşündüm ancak yapacakları çizme yine gezer cinsi olacaktı bu sebeple vazgeçtim.Ancak isteyen farklı şekilde diktirebilir.üzerinde çok çalışılmadan sipariş verildi ,dediğim gibi güzel bir çizim ile daha güzel olabilir.Ancak benim işimi gayet güzel çözdü hem sıcak hemde su açısından gayet başarılı buldum.Fotolar aşağıda;
    NOT:Yapan arkadaşın(firma sahibi) numarasını isteyene verebilirim.Şahsen yakınım değildir!
    İsteyene belki faydası olur diye ekliyorum.Bu arada bana maliyeti 80 tl civarında oldu.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 24 Şubat 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Güzel olmuş hayırlı olsun. Çizmeli modelini yapamıyor mu?

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu işe uygun çizme bulunamıyorki Hamdi.
    Çizmenin koncu v şeklinde olmalı ki neopren içine girebilsin ve o şekilde yapıştırılsın.
    Neopren çizmenin içinde kalırsa suyun baskısından, dışında kalırsa sağa sola sürtünmekten tiftiklenerek aşınmasından dolayı pek iyi olmuyor.

Burada en önemli şeyin çizme olduğu ortaya çıkıyor. Üstelik çizme çok sağlam olmalı. DAM tulumun çizmeleriyle biraz fazla kayalık yerlerde dolaştım ve gördüm ki tulumdaki özen çizmede yok. Her an bir yerinden delinebilir.

Bunu alt etmenin en iyi yollarından biri de -"ismini yanlış biliyor olabilirim"- wader botlar ama onların da makul fiyatlısını bulmak kolay olmuyor sanırım. Çünkü bizde pek yaygın değiller.

5. agartan

İyi günlerde kullan.
    Bu neopreni diken atölye nerelerde?

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Evet Şeref abi, bende bu sorunu duymuştum belki çözüm bulmuşlardır diye düşündüm :)

7. seikott

seikott Üye

Teşekkürler..Bu tuluma benzer üründe çizmeli yapmışlar gezer marka çizme kullanmışlar ama bana çok kullanışlı gelmedi, sizinde söylediğiniz gibi buna uygun çizmeler ile elbette arkadaş yapabilirdi ama maliyet çok artacaktı.Bu sebeple bu şekilde yaptırdım.Bu ürünü yapan yer istanbulda.Dikişleri gayet muntazam yani ben beğendim.Neopren ürünlerde kullanılan kör dikiş bu.Kendisi ile sohbetlerimde bu tarz ürün isteği olmadığı için seri tarzda imalat yapmadığını ancak sipariş usulü yaptığını ifade etti.benim istediğim gibi yaptı.Ama bir çizim yapıp gönderirseniz bence aynısını yapar diye düşünüyorum.

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

9. seikott

seikott Üye

evet hamdi bey verdiğiniz link'teki ürün çok benzer. Ben bu şekilde belirttim saolsun arkadaş istediğim gibi yaptı.Ama dikkat ettiyseniz fiyatlar yukarı ,ben hem ekomomik olsun hemde işimi görsün istedim.:)

10. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Çok güzel olmuş iyi günlerde kullanın

Giyip çıkarmaya üşenmesem düşünürdüm böyle bir tulum :D

Yaptırmak isteyenler çorap kısmını 2-3 numara büyük söylerse daha rahat ederler.

11. agartan

Ben bu tulumun incesini yaptırıp nylon/taslan tulumun içine giymeyi planlıyorum.
    Böylece naylonun hafifliğiyle neoprenin sıcaklık konforu buluşacak ve kuruma sorunu da ortadan kalkacak. :)

Bu yer İstanbul'un neresinde?