Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nerde Bu Balıklar

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında ergun0403 tarafından paylaşıldı.

1. ergun0403

ergun0403 Üye

Sevgili balık dostları denizler düzelsin, havalar düzelsinde artık bu sakinliklere çıkalım denizananın bize bahşettiği nimetlerden faydalanalım istedik. Hatta güzel trofeler olur siz balık dostlarıyla paylaşmak istedim. Bırakın trofeyi yaklaşık 1 aydır defalarca jig avına gittiğim halde birtek balık yok. Sebebini bilen dost varmı? Yoksa bütün bölgelermi aynı?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hyacinth

Hyacinth Üye

Valla Ergün abi balığı alan raporunuda yazıyor resminide ekliyor anlıcağımız alan alıyor yani :D

4. ergun0403

ergun0403 Üye

Bayağı uzun zaman oldu jigle balık alamayalı. Artık bende mi bir problem var yoksa balıklardamı anlayamadım. Hoş beraber gittiğimiz arkadaşlardada bir şey yok.

5. Murat Peksu

Murat Peksu Üye

Kaç metrelerde avlanıyorsunuz? Hangi jigle?

6. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Dünyanın 3/4 'ü deniz , yerini, yatagını, havasını, bulmanız hedef balıklara göre takım kurmanız gerek tek tük yırtıcı balıkların haricinde hiç bir balık takımı alıp yürümez dikkat önemli Kara avında avı bulan av köpegi ferma verir biliyorsun değilmi ne yapar ava kilitlenmiştir, deniz avcısınında kamış ucuna kilitlenmesi gerekir ki yeme vuran balık varmı yokmu anlasın büyük balık kurnaz balıktır yemi kurcalaması belli belirsizdir. Değişik bölgelerde deneme yapmanızı tavsiye ederim.

7. ergun0403

ergun0403 Üye

Sevgili Murat kardeşim, Shimano bottom jig kullanıyorum. 30-120 mt. aralarında avlanıyorum. Kullandığım yeme el büyüklüğünde mercan dahi atlıyor.

8. ergun0403

ergun0403 Üye

Sami abi teşekkürediyorum. İnan şöyle bir durum var yaklaşık 50 km doğum Adrasan balık bol, 50 km batımda Kaş ve Kalkan balık bol, Antalyada balık bol arkadaşlardan aldığım bilgiler doğrultusunda ama bizim bu bölgede ne hitmetse sadece bana değil giden bütün arkadaşlar bu şekilde söylüyor. Acaba diyorum atma tabir ettiğimiz sistem var geceleri atma yapıp atıyorlar bol miktarda bundan dolayı olabilirmi?

9. Murat Peksu

Murat Peksu Üye

Ergun abi bende jigginge baslayacagim bu sene hangi jigi onerirsin bana bilgi verirmisin biraz

10. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Ergun bey mevsimsel olarak Akdeniz'den süveyş kanalı yolu ile kızıldeniz'e dogru su akıntısı vardır, bayagıda büyük ölçekli bu akım denizlerimizin kuzeye dogru olan kısımlarında kıyılardan su çekilmesine sebep olmaktadır, belki hatırlarsınız daha önceleri bu deniz suları nereye gitti, gidiyor diye konular olmuştu yani med-cezir olayı şu sıralar yogun oldugundan denizin dip yapısı geregi bazı yerlerde akış daha yüksek ölçekli olmaktadır,

Dolayısı ile bu da ava, avlanılmaya etki etmektedir.

11. ergun0403

ergun0403 Üye

Murat kardeşim, Ben shimano bottom jig kullanıyorum, ayrıca Daiwa pirates'i denemelisin derim bunların hesi birer avcı fakat biraz pahalıdır.