Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nerden başlamalıyım

Konu, 'Sohbet' kısmında Hobici tarafından paylaşıldı.

1. Hobici

Hobici Yeni Üye

Merhaba değerli forum üyeleri balık yakalama ve diğer soruların cevapları elbette sitenizde mevcut ama ben şunu bilmek isterim ilk başta şurayı okuyun şunu öğrenin diyebileceğiniz bir bölüm veya link varmı ? konu kural dışıysa kaldırılabilir

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Kıyıdanmı avlanacaksınız ve hedefteki balıklar nelerdir bunu belırtirseniz daha kolay yardımcı olunur

4. Hobici

Hobici Yeni Üye

Kıyıdan tabiki hedefteki balık derken işte en kolay hangisi olur amatör birisi için

5. nuri deniz

nuri deniz Aktif Üye

Dilek Seçer;
    merhaba...sorunuzu veya öğrenmek istediğinizi daha açıkça ve net bir şekilde ifade ederseniz, bizlerde sana çok daha rahat ve sağlıklı bilğiler verebiliriz...
    kıyıdanmı avlanacaksın, sandaldan mı avlanacaksın vs..

6. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Dilek hanım merhaba,
    Ben önce istavrit avlayarak başlamıştım, sana da bunu öneririm. Karaköy yada Üsküdarda ki malzemecilerde hazır çapariler var, yanında fazlaca bulundurmanda fayda var. Avlanacağın yerin akıntı durumuna göre 75 gr.-100 gr.-125 gr. kurşunlardan edinmelisin. Yaklaşık 3,60 m. civarı basit bir kamış ve yine basit bir makara ki bunları set halinde satıyorlar. Sonrasında kıyılara bekleriz senide. Bu ara Tarabya dan Karaköye kadar her yer de İstavrit bulabilirsin diye düşünüyorum. En azından Büyükdere koyunun Tarabya tarafında Palamut burnu diyoruz, istavrit var.
    Rasgele...

7. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

oncelikle kamış ve makineniz var ise boş kurşun ile bir gün at çek yapın dibe indirin vs once atmayı öğrenin .
    Sonra da çapari ile avlanın bence üsküdar da yolun oraya gidin istavit tutun . kıyıya sarkıtarak tutun orada sizi gibi bayan ablalarımzıda balık tutuyor

8. Hobici

Hobici Yeni Üye

Teşekkür ederim bilgilendirmeler için en iyisi biraz daha gözlem yapmak