Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nerede kalmıştık..? At-çek akya ve baracudalar birde zurna :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Fatih Koç tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Arkadaşlar merhaba..
    Bundan önceki avlardan sonra şiddetli bir gribe yakalandım ve maalesef balığa gidemedim..
    Arada yarım saat falan gitmeye çalıştım ama nemnem bi gripse bu seneki hiç av yapacak tad bırakmadı bende..
    Bol narenciye, bol bal limon karışımı, okaliptüs yaprağı kaynatmalar falan derken eskiye nazaran hayli iyi hissettiğim gün balığa gitmek için sabahtan yola koyuldum..
    Avlağa vardığımda Niyazi abim ve bir arkadaş benden önce gelmiş ve atçeke başlamışlardı..
    Çabuk ol geç kaldın akya yada kofana var fena dağıtıyor dediklerinde hemen tulumu giyinip suda alabildiğine ilerlemeye başladım..
    Gerçekten müthiş bir savaş vardı ilerde.. havaya sıçrayan kefaller ve hatta levrekler.. Suyu kaynatan naralar ata ata istediğini almaya çalışan ne olduğunu bilemediğimiz kofana ya da akyalar.. Görüntü enfes lakin bizim oltalara uğrayan yok..
    Şu son yağmurlardan sonra çokça ümitliyiz arkadaşlarla ama henüz bişey tutabilende yok ..
    Derken Niyazi abi seslenmeye başladı ben baya bi içerilerde olduğumdan bişey anlamasamda sadece 5 saniye sürdü 20 mt solumdan balığı aldığını görmek..
    balık suyun üstünde taklalar atmaya başlayınca ben direk olayın içinde yanıbaşımdaki mücadelede balığın nasıl karşı koymaya çalıştığını izledim..
    Çok zevkliydi gerçekten..
    Akyaydı arkadaşlar has akya hemde deli gibi kendini savuran bir o yana bir bu yana sert saltolar yapan o müthiş balık yenik düştü Niyazi abinin 60 lık shimanosuna..

Balığın videosunu çek dedim ve bende şansımı ısrarla denemeye devam ettim..
    Ama sabah suyunda sadece birimiz bir tane akya alabilmiştik..

Biz gidiyoruz dediklerinde biraz daha kalacağımı seslenerek hasta yattıgım bir haftanın acısını çıkarırcasına 1 saat kadar daha atçek yaptım denizin 50 mt içerisinde bi süre sonra anlamadığım bir dirençle karşılaştım hızlıca çektiğimde ise gelenin talihsiz bir zurna balığı olduğunu gördüm :)
    Kendisini kıyıya alıp yandan saplanan iğnelerden kurtardıktan sonra bikaç poz resmini alıp yolcu ettim derinliklere..

Ardından bi 15 dakika kadar daha uğraşsamda sonuş çıkmayınca günlük işlerime devam etmek üzere eve döndüm..
    Yarım kalan resmimi bitirdim sizlerlede paylaşmak istiyorum bu shano mulhall taklidi resmimi Fena olmadı hani :)

[​IMG][/URL][/IMG]

ve akşama doğru tekrar bişeyler yakalama umuduyla düştüm yola..

Tam çarşı civarındayken geçen seneden av arkadaşım Sevgili Hüseyin aradı '' Alo abi napıyon millet lahos tutuyor at-çekle sen nerdesin..?'' memlekette olan arkadaşım meğer balık aşkına yenik düşmüş ve tası tarağı toplayıp gelmiş yeniden Fethiyeye.. Hoş gelmiş sefa gelmiş.. Ayak üstü sohbet muhabbet derken hadi gidiyoruz dedim..
    Nereye..? Balığa nereye olacak :)
    Arabaya atladığımız gibi Hüseyinin atçek takımlarını bile almadan direk avlağa gittik..
    Ben otururum sen buyur 3 ayın özlemi var sende dedimse de arkadaş beraber atarız abi dedi ve 10-20 atış o sonra ben diye diye hem sohbet ederek hemde denizi yoklayarak başladık atçeğimize..
    Ve güzel bir vuruşla kaçan balığa üzülürken ben hemen ardından yaptığım atışta bı yakışıklıyla müşerref oldum..

Sonra 1 saat kadar daha atçek yaptık Ay henüz çıkmaya yeni başlamıştıki kamısımın birşey tarafından resmen elimden asıldgını hissettim...
    Öyle bir asılıyorduki aha dedim vatozu aldık gece gece yine buyur bakalım bu başka bişey olamaz çünkü çok ilerde yakalanmasına rağmen hemen suüstü yapıp ortalığı çok fena karıştırdı..
    Şapırtılar öyle aşırı ki ne tutuğumu bende Hüseyinde bilmezken ben Kamısı Hüseyine vermek istedim al sen çek kardeş diye :)
    Ama yok abi devam et dedi ve ben atçek yaptıgım iskeleden kıyıya doğru gitmeye başladım çünkü iskeleye aşıramayacaktım bu güçlü arkadaşı tam iskelenin bitmesine az kalmıştı ki gelenin baracuda olduğunu anlayıp kaldırıverdim hemen oracığa :)
    diğerinden 10 cm daha uzun olan bu arkadaş neredeyse onun 3 misli kalınlıktaydı ..
    Buyrun...

Çok güzel geçen bu avın sonunda bugün için sözleşip ayrıldık arkadaşımla..

Sonraki avda görüşmek dileğiyle Arkadaşlar..
    Herkese rastgelsin..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

Iskarmozlar'ın Efendisi tebrikler :) Niceleri rast gelsin :) Resimde güzel olmuş, elinize sağlık.

4. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Geçmiş olsun abi. Rapor ve balıklar her zmanki gibi süper :)

5. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

abi hastalıktan kurtulur kurtulmaz turnayı gözunden vurmuşsun,baracudalar harıka :D gündüz

gece dinlemıyorsun güzel avlarına devam edıyorsun........

daha irileri rastgelsin,

sevgiler

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Fatih
    Gripin bile ilacı balığa gitmek aslında.
    Orda kazandığın moral ve motivasyonu verebilecek hiçbir ilaç yok.
    Arkadaşının da şansına 2 güzel balık yakalamışsınız.
    Afiyet olsun

7. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrikler abi, hastalıkta neymiş, biz doğuştan hastayız zaten.:D

8. lorel

lorel Aktif Üye

Fatih bey tebrikler,geçmiş olsun kendinize dikkat edin,gerçi bu balık aşkı hastalık falan dinlemiyor.Yazın bel ağrısından iki büklüm yürümeye çalışırken hemen hemen her sabah at çek yapmaya gidiyordum.Yenisine rastgelsin.

9. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Fatih,Öncelikle çok çok geçmiş olsun.Gece gündüz demeden,azimle avlarına devam ediyorsun ve karşılığını da fazlasıyla alıyorsun.Seni kutluyorum.Sevgiler..

10. hunter

hunter Daimi Üye

Tebrikler sevgili Fatih,

Harika balıklar almışsın,süper avlara devam :)
    Bu arada geçmiş olsun,tekrarlamadan destek vitaminlere devam et. :)

11. löngöz

löngöz Daimi Üye

Tebrikler Fatih,,özlemiştik raporlarını,,geçmiş olsun...
    grip ilaçını sen biliyorsun aslında sabahları bal ,,akşamları süt
    sen galiba akşam sütünü içmiyorsun ondan hastalandın...:D:)
    balık hastalığı öbür hastalıkları her zaman yener ..merak etme...:eek:
    balıklar harika,,güzel avlarının devamını bekliyoruz...:):)