Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nerede Yanlış Yapıyorum Bilemedim

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında idolatrous tarafından paylaşıldı.

1. idolatrous

idolatrous Yeni Üye

Öncelikle merhana adım okan istanbul arnavutköyde oturuyorum bizim buralara bir cok arkadasimiz balik avlamak icin gelmistir cok sayida göl var. Sazanindan tutunda kadifesi turnasi yayin baligi hepsi mevcut fakat işin kötü tarafi bir tek ben yakalayamiyorum :). Araştirmayı cok seviyorum gectigimiz hafta sonu google earth den yola cikarak birkac tane göl buldum eminim ki bilen ve giden de yok denecek kadar azdir bu göle. Kullandigimiz yem solucan, mısır ve hamur ilk denemem de tek oltaya iki balik birden geldi biri yayin digeri sazan ikinci denememde yine bir yayin daha geldi bunlarin hepsi solucana gelenler diger yemlere dokunmadilar bile. Ve göl öyle bir göl ki ekmek parcasini göle attiginiz taktirde gölün üstünde kızılkanatlar koloni halinde saldırıyorlar ve ben bu kadar balıgı ömrümde bir arada görmedim farzı misal sopa ile vursan bile avlarsın kızıl kanatlari :) ama ben buyuk balik yakalamak istiyorumm :). Cok uzattim sanirim sadete geleyim bu gölde yakaladigim yayinlar da sazanlarda kücüktü işin ehli ustalarimdan nasil buyuk baligi yakalabilecegim konusunda yardım istiyorum gelmek isteyen varsa gelsin beraber de gidebiliriz ama tavsiyelerinizi bekliyorum. Herkese rastgele hayırlı günler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hasandh

hasandh Aktif Üye

idolatrous nickli üye aramıza hoşgeldin öncelikle sana hitap edebilmemiz için imza ayarlarını yaparak adını öğrenmeliyiz :) sağ üst taraftan yararlı linkler kısmından bu işi halledebilirsin. ayrıca başka bir konu açarak kendini tanıtarak seni daha iyi tanımış oluruz. forumumuzda tatlı su avcılığı ile ilgilenen abilerimiz kardeşlerimiz var umuyorum ki en yakın zamanda sorunun cevabını almış olacaksın. iyi günler

KalamA bunu beğendi.
  4. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Okan merhaba,
    Öncelikle aramıza hoş geldin.

Ben senin yerinde olsam bahsettiğin o bereketli gölleri hiç kimseyle paylaşmazdım. Bu öyle bir şeydir ki; Kulaktan kulağa yayılır ve aynı noktaya bir sonraki gidişinde kalabalıktan olta atacak yer bulamazsın. Bırakılan çöpler ve bilinçsiz avcılık sonu göldeki popülasyonun azalıp yok olmasına kadar devam eder bu iş.
    Ben göl balıkçılığını bilmem ama av yöntemleri sitemizde mutlaka vardır.
    Araştır. Mutlaka büyük olanları da denk gelecektir.
    Sevgiler

KalamA bunu beğendi.
  5. idolatrous

idolatrous Yeni Üye

Merhabalar hoşbulduk. İmzami düzenledim :) vermis oldugunuz tavsiyeler icin tesekkurler, kulak ardı etmeyeceğim. Saygılar.

Musti.barut ve gurcansap bunu beğendi.
  6. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Merhaba okan öncelikle hoşgeldin aramıza güzel paylaşımlar dilerim...

Bende Arnavutköylüyüm ve burda ikamet etmekteyim ve eskiyimdir..
    Evet Arnavutköy de yaklaşık 18 göl var bunlar bir kaçı baraj bir kaçı kendinden oluşma ve geri kalan ise taş ocaklarınin kapanmasıyla oluşmuş goletlerdir.. 15 gölette balik vardır bir kaçı kurumak üzere.. Yayın ve sazan aldım diyorsun ya kulakcayirı ya imrahordaki orman içindeki göl yada tayakadinin altındaki orman içi göl etler dir burası yaniliyormuyum... Öncelikle mevkiyi anlatirsan gölet aklıma gelecektir ve sana nacizane fikirlerimi aktaricam inş kiloluk balıklar alırsın

7. idolatrous

idolatrous Yeni Üye

Merhaba mesut hoşbulduk. Bahsetmiş olduğum göl ihsaniye, boğazköy arasında ormanın içerisinde küçük bir gölet. Her ne kadar yol bozuk olsa da araçla gidiliyor fakat problem şu ki şantiye girişinde bekçi var izin vermiyor girişe ben bir yolunu bulup iki defadır giriyorum Bu bölgedeki göllerin çoğunu bilirim bende doğma büyüme bollucadayım fakat bu gölü bilen çok sayıda insan olduğunu tahmin etmiyorum. Demem o ki iki dk içerisinde aynı oltaya iki adet yayın geliyorsa burda çok sayıda büyük yayın olabileceği düşüncesindeyim. Tavsiyeleri bekliyorum yayın konusunda hiç bir bilgiye sahip değilim. Saygılar

Musti.barut bunu beğendi.
  8. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Adım mustafa sevgili okan..
    Bahsettiğin golü cok çok iyi bilirim ihsaniye döküme giderken sol taraftakimi.. Sağ taraftakimi sağ taraftaki olması lazım.. madem sen girmenin yolunu buldun o zaman fikrimi soylim.. Çünki be oraya her türlü girer çıkarım sorun olmaz benim için...

Evet okan sana tavsiyem ise öğleden saat 3 4 arası orda olman ve yanında kuzu yemi bayat ekmek ve haşlanmış mısır götür oltaları atmadan önce bayat ekmeyi islat kuzu yemi ve Mısırlı yoğur ve top halinde oltayi atacagin yerlere firlat sonra bolca sogulcan olsun yanında yayına atacaksan eğer 3 4 numara damak iğne kistirma kurşun ve Samandıra ister ikili igne ister tek kullan... yemledigin yerlere oltayi atmadan önce kancaya 5 6 sağulcan takacaksin ortadan tak her iki tarafida oynasın sogulcanlarin iri yayın mutlaka alıcaktır ama trofe yayın almak istiyorsan gece yarısına kadar beklemen lazım iri yayın gece dolaşır.. ve yanında ciğer de goturebilirsin ama poşet te kokut güneşte hem yayın hemde sazan atlar.. o gölden arkadaşın biri 6 kilo yayın aldı benim oltaya belki daha büyüğü vurdu gece ama takım inceydi aldı götürdü.. benim tavsiyelerim bunlar okan... bollucada cok tanıdığım var oflu muzaffer abiler. Mahmut abiler oğlu ümit belki tanırsin mahmut abi bu dönem muhtar adayiydi. Sonra seslikayalar taksici ibo mustafa tanırım hep

9. idolatrous

idolatrous Yeni Üye

Eyvallah mustafa tavsiyen icin tesekkur ederim. Senin bahsettiğin göller değil eminim buna dedimya ormanin icinde kücük bir göl gözden uzak. Bollucada ki santiyeyi bilirmisin tas ocagiydi eskiden ordan girebilirsen eger devami orman zaten ormana girdikten sonra araç ile assagi yukari 4 5 km gitmek gerek ama olurda birgün müsayit olursan beraber gidebiliriz. Mahmut abiyi çok iyi tanirim sivaslidir kendisi ümit cocukluk arkadasimdir ayni mahallede büyüdük hala görüsürüm ümitle. Saygilar.

Musti.barut bunu beğendi.
  10. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Anladim dediğin golü okan bayağı gidiyorsun yol cok bozuk ama uzun zamandır hiç gitmedim o göle balık durumu güzel diyosun bir akşam yokluyayim orayı beraberde gidebiliriz..
    Yanlız ben daha eskisi gibi göllere gitmiyorum artık denize boğaza gidiyorum cinekopa lüfere falan kış