Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nereye varacak bu aşk ?

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında murat48 tarafından paylaşıldı.

1. murat48

murat48 Aktif Üye

Evet sayın dostlar.
    Bu uğurda yaşanan zorluklar, maddi sarflar, yorgunluklar ve bazı hanımlardan izin alınması için gereken maddi ve manevi çabalar. ;) ( çok arkadaşları biliyorum, pazar günü balığa gideyim sana istediğin .... alacağım. )
    Hafta içi baktığım hava raporları pazarı günü için çok müsait göstermiyordu.

Cumartesi günü durmayıp meteorolojiyi aradım. Yarın için fırtına beklenmiyor , 2-4 rüzgar var dedi. Ee napıcaz , hazırlık yapacağııız.

Alie dostumuz Salim ve eşi o gece yemek ve okey partisi için bizdelerdi. Hoş yine yenildiler ama , Salim' in göz yaşları biraz dinsin diye : yarın seni balığa götüreyim de avun dedim. Saat 01:30' u gösteriyordu partimiz bittiğinde. Oyun sonrası sabah için plan yapıyorduk. Saat 06:00' da buluşacaktık ve eşlerimiz olmadan av yapacaktık. Plan yaparken saat 02:00 oluvermiş. Koğuş kalk saatine 4 saat kalmıştı. Ne yapsak , ne yapsak. Evet o saatte ava çıkmaya karar verdik. Sabah belki birimiz uyanamayız , geç kalırız vs. mazeretler olmasın diye . Normal olarak eşler karşı çıktı. Bu saatte , bu soğukta , akıllı olun vb. Ama olmuyor, akacak kan damarda durmuyor bilirsiniz. Kafaya konmuş bir kere. Hanımlar pazar temizliği için evde kalacaklardı plana göre biz ise :harika: balıktaaaa.

Saat erken olduğu için acele etmeyip , düşüne-kaşına hazırlıklara başladık. Her hazırlık tamam. Eşimin zoru ile 2 kazak , 1 yelek, 1 paltoya lahana gibi giyinerek ve bir de yedek palto ile düştük yollara . Tabi ne eksik yem. :mad: 3-4 gün önce sardalya almıştım, biraz da tavuk göğsümüz vardı. Her ihtimale karşı aldık yanımıza. O saate normalde yemciler yem süzerler. Taze taze alır geçeriz dedik ki , yemcilerden eser yok. Saat zaten 04:00 olmuş. Haydi elimizdeki yemlerle deneyelim dedik.
    Limandan biraz açıldık ki pabuç pahalıymış. Az dalga da olsa esen soğuk rüzgar keyfimizi kaçırdı. Halbuki ne aydınlatmalar almıştık. Salim'in işlerinden 2 akü, bir motorsiklet farı , seyyar lamba, ledli el feneri. Tekneyi yükler ve indirirken ikimizde olsa kaza sonucu biraz ıslandık. Avlak boştu . Attık ama tık diyen yok. Az muhabbetten sonra rüzgardan çok etkilenmemek için teknenin tabanına oturalım dedik. Olmadı. Rüzgar galip geldi. Esen rüzgarla beraber yedek paltoları da sarındık. (işte o an eşime dua ettim ) ;)
    Hava aydınlanmaya doğru şekerlemeye başlamıştık bile. Yarım saatlik alınan şekerlenmeden sonra hava ağarmıştı. Çapamızı çekip limana , yemciye yöneldik. taze yemlerimize kavuştuk. Daha önce tavuk ve sardalyayı çok denemedim için tereddütlüydüm. Avlaklarımız dolaşmaya başladık. Hava sakinleşmiş ve güneş bizi ısıtmaya başlamıştı. Neşemiz yerine geldi. Neşe ile birlikte balıklarda tabi.

İlk gelen bu yakışıklı oldu . :(

Nasıl bir üst yüzgeci varsa, Salim balığı muayene ederken üst iğnelerden biri parmağına girdi. Salim başladı evhama. Parmağım acıyor, uyuştu ve az sonra da elim uyuşmaya başladı deyince endişe başladı. Elini biraz suda beklettikten sonra 15-20 dk. saat sonra acısı azalınca bir ohhh çektik.

Bildiğim kadarı ile zehiri yoktu balığın ama onun bir alerjik durum olur diye korkmuştuk.

Hele ki 3'erli 4 'erli haniler gelmeye başlayınca deymeyin Salim'in keyfine.

Tavuk göğsü muhteşem iş yapıyordu. Hatta öyle ki ; balık yakalanıyor ,ama ağzında hala tavuk olduğu için aynı yem ile bir daha , bir daha derken ayın yem ile 4 balık tuttuğumu biliyorum. Minikler elekten geçtikten sonra elek üstünde yaklaşık 40 parça hani, izmarit, malaç, ispari aldık . Mercan yine yoktu malesef. ( Mercanlar yavrulayıncaya kadar biz 9 doğurduk artık. :mad: )

Saat 14:00' ü gösteriyordu ki rüzgar sertleşmeye ve dalgalar büyümeye başladı.

Bu çıtırlarla yine tavamız kokacağından mutlu idik . Avımızı manzaraları seyrederek dönüş yolumuza geçtik.

Bu haftada bu kadardı. :)

Hayallerinizdeki avlarınıza ulaşmanız temennisiyle ,
    hoşçakalınız.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Nisan 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Tebrikler. Dostla yapılmış, güzel bir günceyle süslenmiş harika bir av günü olmuş.:)
    Devamı dileklerimle, rastgele.
    Sevgi ve selamlar...

Not: Bu haniler sizi bırakmayacak anlaşılan. :D

4. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

tebrikler meşakkatli bir av olmuş daha güzellerine imza atmanız dileğiyle rasgele. Bu arada iskorpitten iyi yırtmışsınız:D

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Bu aşk bir gün bitermi, ben de hep sorarım kendi kendime. Ama zor gibi :D

Balıkta olmak balığa gidememekten her zaman iyidir :)

Hani derler ya, rastgele :)

6. yükseltaktak

yükseltaktak Aktif Üye

Güzel ve zor bir av olmuş. Tebrikler. Her daim rast gelsin.

7. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Denizde olmak güzel. Rastgelsin.

8. callpatriot

callpatriot Üye

Tebrikler güzel av olmuş. Bu arada Hani yenir mi? :)

9. horasanlı

horasanlı Aktif Üye

Tebrikler gerçekten güzel bir av olmuş. Rast gelmiş. Devamlı rastgelmesi dileklerimle.

10. murat48

murat48 Aktif Üye

Yenmez mi hiç . Çıtır çıtır çerez gibidir.
    Hatta bir deyiş vardır. Balıkçı tuttuğu balıkları satar. Haniyi kendine ayırır.

11. murat48

murat48 Aktif Üye

Başkanım bitmez bu sevda.
    İş nedeni ile bazı pazarlar ava çıkamıyoruz. Diğer hafta sonu gelmek bilmiyor.