Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

NEYE NİYET , NEYE KISMET 31.01.2014

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında alganiresidence tarafından paylaşıldı.

1. alganiresidence

alganiresidence Aktif Üye

Öncelikle hepinize merhabalar arkadaşlar ;)
    Yaklaşık iki aydır verimli bir av yapamadığımdan dolayı moralim bozuktu.Nerede bu balıklar diye kendi kendime sorgular oldum acaba bende mi hata var diye düşünmeye başladım.Malum kış ayı bendede gece gunduz gunun her saatı esınce birlikte balığa gidecek bir eküri olmadığından dolayıda avlağımıda değiştiremiyorum her zaman aynı yer özdere kayalıklar....
    Artık canıma tak ettiği bir anda evden süpriz bir cuma gecesi izni çıktı.Normalde iki surf takımla gittiğim ava ilave olarak gittim iki tane daha surf kamış makıne aldımk. Maksat sansı coğaltmak.Oldumu 4 tane surf 1 tane spın ordan doğru yemciye abi ne verim diyor.Ne varsa ver dedim.Mamun,madya.yengec,boru kurdu,kalamar,cimcim,sülünez,en son giderken yarım kiloda sardayla aldım.Kafaya koydum illaki bişeyler tutacam bu seytanın bacağını kıracam diye soylene soylene Özdere nin yolunu tuttum yolda bol bol yiyecek içecek aldıktan sonra aksam uzeri yazlıga vardım.Termal içliklerimi hanımın dogum gununde aldıgı neoplan kasık cızmelerımı ve kamuflajlarımı gıydıkten sonra mucadeleye hazırdım.Hava kararmadan av yerıne ulasıp surf takımları hazırlayıp ayaklara dayadım.hemen takımları hazırlayıp yemlerı takmaya basladım takımlar klasık 3 lu 2 lı gezer kursun teklı iğneler levrek iğnesi cırcle iğneler mercan iğnesi kacma sansı olmasın dıyorum Neyse Bismillah deyip takımları suyla buluşturdum güneş batıyordu.Kamışların ucuna birer de zil taktim dalıpta kacırmayım dıye ;) gece uzun malum tek tabanca sabahlıycaz.beklemeye basladım.Cerezidi meyvesidi abur cubur derken sardalyayılevrek avında butun canlı yem gibi taktıgım takımdan ses geldi tasmayı vurdugum gıbı kıyıya aldım yakısıklı bı mercan bı sevındım anlatamam.Bunun arkadasları akrabaları vardır sımdı burda dedım devam ettım.Az sonra ufak kardesi geldi tabı bu arada saatte gece yarısını gectı.Dusundum bu satten sonra anca yılan balıgı beslerız gıdıp yatayım bıraz barı dedım Oltanın bırının yerınden fırladıgını gordum gene sardalyalı oltalardan bırı tabı bu arada butun takımlar gezer kursun tek ıgneye donmustu.
    Guzel bır mucadele sonunda bır yılan balıgı cektım Sabah 3 e dogruda bıraz daha ufak bır yılan balıgı cektım ama artık dayancak gucum kalmadı uyku fena bastırdı.Takımları yemleyip yukarı cıkıp arabada sızdım.Gözümü actıgımda gun ısımak uzereydı apar topar takımların yanına ındım ıkısı yerdeydı hısımla topladım ama bos cıktı.Kahvaltı falan filan derken 8 falan oldu herhalde Sardalyalı takım dan ses geldi ama tasmayı erken attım herhalde bos cekıyorum Bı yandandanda Allah bereket versin hiç yoktan iyidir eve elimiz bos gıtmeyeceğiz bi dahaki avın iznini kopartık sayılır dıye kendımle konusuyorum.Kıyıya 10 metre falan kaldı telefon caldı balıklar uyuz olmasın dıye takımı bırakıp sessıze alıp mecgule bastım Tekrar takımı elime aldım hay Allah bır yere takıldı herhalde dıyorum tasmalar gibi bir zorladım aman Allahım kamış bir tit remeye basladı sanırsınız 220 w veriyolar asagıdan Allahtan kıyıya o kadar yakınkı yanına yaklasabılsem ne oldugunu gorecem.Bulundugum kayalıklar bir nevi verdiven basamagı edasında oldugundan dolayı sansında yardımıyıla canavarı yarı su yarı kayalık ara bır zemıne alabıldım ama gorunce korkudan yaklasamadım bı elımde olta bı oturdum 2 m mesafeden seyredıp ne yapmam gerektıgını dusunuyorum bu arada takımın ucunda gezer kursun tel misina ve sardalya vardı Kepce yanımda yok olsada benım kepce ıs yapmazdı sanırım ne yapmalı nasıl almalı derken madya kırmak ıcın yanımda bulundurdugum cekıc aklıma geldı yaklasıp yanına Ya Allah deyıp cekıcı fırlattım sırtına geldı Arkasından bir ıkı derken hayvan kendını saldı Sonrasında kıskacı agıza gecırıp kıyıya aldım ama bı saat falan gecttı herhalde .Sonrasında baya bı kendıme gelemeyıp uzun uzun seyrettım.Hey Allahım neye neiyet neye kısmet diye düşündüm.Nasibimizde bu varmıs demekki.
    Yılan balıklarını ve müreni babama ve arkadaslarına hedıye ettım ıkısı eskı koklu balıkcı tıcarı yapıyolar bu ısı murenı gorunce gozlerı parladı Afiyetle yedıler mercanlarıda hanımla kız hallettı benmı bi dilim beyaz peynır bı yırmılık rakı bırde mangalda kızarmıs butun kalamar Guzel gecmıs bır avın tatlı yorgunlugu ;)
    Hepinize Rastgelsin dostlar....

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. arifengin

arifengin Daimi Üye

Surprizli bir av olmus :) tebrikler

alganiresidence bunu beğendi.
  4. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Kısmetiniz açık olsun :)

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Barış
    Bayaa heyecanlı bir av olmuş.
    Daha güzelleri rast gelsin
    Yiyenlere de afiyet olsun..

6. alganiresidence

Teşekkürler Şeref abi ;)

7. alganiresidence

Teşekkürler Gürcan bey ;)

8. alganiresidence

Teşekkürler Arif cim ;)

9. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Çok sevdiğim balıkları yakalamışsınız, tebrikler.

10. alganiresidence

Teşekkürler Bülent bey..

11. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

ne güzel anlatmışsınız zevkle okudum

alganiresidence bunu beğendi.