Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Neye Niyet Neye Kısmet

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ErdalYildiz tarafından paylaşıldı.

1. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Geçen sene bir arkadaşımla ilk kez lüfer avlayalım diye akşam üzeri sahile indik.Daha önce hiç gitmediğimiz yeni bir merayı deneyelim dedik.BirdBiz sürekli olaraak levrek peşinde koşturuyorduk.Zargana topunun arkasına istavrit fleto ile at-çek yapmaya başladık.Yarım saat sonra oltaya kuvetli bir asılma olunca lüferi yakaldık dedim.Birde ne çıksın levrek.Tesadüfen levrek gelince yinede sevindik.O geceyi bir levrekle kapattık.Ertesi akşam tekrar yeni meraya devam.Bir saat atış boş boş boş.Arkadaşım silikon denemeye karar verdi.Fosforlu silikon iş yapmayınca beyaz silikon taktı.Hemen bir levrek çekti.Derken 10 dk sonra tekrar levrek çekti.Bende hemen beyaz silikona geçsemde arkadaş bu arada 3. levreği çekti ben 2 saat atış yaptım boşş.Dedim ki açığa doğru atış yapayım sarmaya başladım.iyi bir vuruş ve ilk levrek geldi.ardından 2kğbir levrek.ardından bir levrek daha.Arkadaşımla 3-3berabere kalmıştık ama benim balıklarım daha büyüktü.
    Artık yeni meramızı bulmuştuk.Her akşam oraya gittik.10 gün sonra tarihi bir gün yaşadık.Toplam 7 adet ben 6 adetde arkadaşım levrek aldı=13 adet balık ancak bir o kadarda çekerken kaçırdık.Herkese böyle kısmetli ve bereketli avlar dilerim.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Erdal
    Keşke herkesin niyetine bunlar kısmet olsa.. :)

4. Horoz

Horoz Yeni Üye

Tebrikler Erdal abi yazıyı okurken ben heyecanlandım :)

5. KalamA

KalamA Daimi Üye

Tebrikler abi, çok güzel avlara imzanızı atmışsınız. Çok uğraşıp da hala ilk levreğini alamayanlardan ve bunu artık gurur mücadelesi yapmış adamlardan olduğumdan mütevellit inşallah bana da böyle bir merada avlanmak birgün nasip olur. Olayı anlatış şekliniz ve sahtelerdeki değişimlerinizi de ayrıntıyla paylaşmanız takdire şayan. Her zaman rastgelsin...

6. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Tebrik ederim. her zaman rast gelsin.

7. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Teşekkür ederim arkadaşlar.

8. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Can sana tavsiyem;Raglou Silikon kullanma yönünde olucaktır.Bende yıllarca sahte ile av yaparken,Haftada 1 ayda bir balık tutabiliyordum.Zargana topuna 2.5-3 m civarında ara bedene 6.5 cm Raglou Silikon bağlayıp av yap derim.Özellikle Yatsı ezanından sonra çok ağır sarım veya yapabileceğin en ağır sarımla silikonu çekebilirsen levrek yakalama ihtimalin /95 lere çıkar.Bu nedenle gece ve silikon avlarına başlamanı ve bereketli avlar çıkarmanı dilerim.unutmadan beyaz silikon müthiş avcı............

9. shadowpane

shadowpane Daimi Üye

yok artık demek istiyorum. balık olunca neler oluduğu aşikar, bir biz düşemedik şu cennete,

tebrik ederim. avlarınız daim olsun.

10. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Teşekkür ederim.Si,zinde avlarınız bereketli ve bol olsun.

11. ozan1977

ozan1977 Aktif Üye

herkesin hayalidir böyle bir av...gerçekten olayı yaşadım..süper bir av tebrikler..inşallah devamı gelir..rastgele..

ErdalYildiz bunu beğendi.