Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Neye niyet neye kısmet

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında scorpion26 tarafından paylaşıldı.

1. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Bu aralar hazır hanımıda alıştırmışken her haftasonu bir kere ava çıkmayı adet edindim. Aslında ertesi gün tatil olması açısından niyetim cumartesi akşamı çıkmaktı ama hanımla çocuk beylikdüzüne geçince mecbur ben de o tarafa geçtim. Aslında orda da sürekli avlandığım bir arkadaşım var ama onunda ava çıkmayacağı tuttu. Pazar günü gündüz akşam spin avı için çantamı hazırladım. Taşıması kolay olsun diye fladen telespin kamışıda güzelce bir kılıfa yerleştirdim. Önceki akşamdan baldızın araba bizde kalmıştı. Ertesi günde ufak bir alışveriş yapıcam deyip bize gelince hanım baldız ve benim ufaklık ile düştük yollara. Tabi takımlarda bagaja. Velhasılkelam 2 2,5 saatlik bir avm faslından sonra hanım dedim ben durakta iniyorum yeşilköye geçiyorum siz devam edin. Hafiften yağmur başlamıştı. Bir taraftan kendi kendime bu havada ne işin var Murat. Üstümde de ince mont var. Bereyide her seferinde boşuna taşıyorum diye evde bırakmışım. Neyse atladım minübüse doğru yeşilköy. O da ne minibüs beni avlanacağım yere 2-3 km uzakta bıraktı. Düştüm yollara. Navigasyondan baktım dedim şu marinanın ordan sahile çıkayım. Velhasıl kelam marinanın ordan röne park tarafına yürüyorum. Hava bayağı sert esiyor. Hay allah neden almazsın bereni. Bu arada hava iyice karardı. Marinayı geçer geçmez orda kuytu yanyana iki liman var. Sahili kumluk. Dedim burda 1-2 atış yapayım. Hemen kamışı açtım. Makinayı çantadan çıkardım. Takayım derken hop kuma. Offf. Olmadı şimdi. Neyse iyice bir temizledim çok fazla birşey yok. Sadece teli açarken hafif bir kum sesi. Çantamdan çıkarımdım benim şirin faremi. Nasıl olsa su üstü bir yere takılma şansı yok. Belki bu kuytuya 1-2 levrek girmiştir. Başladım atışlara. Rüzgar yüzünden biraz fazla misina salınıyor. Baktım burda bir şey yok yan taraftaki diğer kumluk kısma geçtim. Orda da 1-2 atıştan sonra dedim fare bu kadar yeter. Gündüz aldığım silstar sahteyi takıp birkaç atışta onunla yaptım. Atış mesafesi iyi olsada su dışında gayet parıltılı duran sahte su içinde kayboluyor. Göremiyorum. Neyse dedim kumluk bu kadar yeter yerime gideyim. Giderkende bakıyorum millet ne almış. En çok alanda 2 parça balık var. Boylar karışık, kiminde lüfer var kiminde çinekop. Yürürken geçen hafta bize yemlik istavrit veren gençle karşılaştım. Hoş beş var mı birşey dedim. Onda da 2 parça çinekop çıktı. Buralarda namı değer sarıkanat demeyide ihmal etmedi. Dedim ben az öteye yerime geçeyim ve atışlara başlayayım. Az önceki silsitarla başladım. sonra silstarın sasuke çakmasını denedim ve en son gerçek sasukeye geçtim. Maalesef bu telespin ile atışlarım istediğim mesafelere ulaşmıyor. Yaklaşık 1 saat uğraştan sonra ebaydan aldığım bir karidese şans vermeye karar verdim. O da ne biraz büyükçe olduğundan tahminimden baya uzağa gidiyor. Ama mera yosunlu çekerken sürekli takılıyor. Sonra ikinci atışta farklı bir ağırlık vuruş hissedince bastım tasmayı. Başladım sarmaya. Gelirken kafa atan birşey bu. Acaba ne olabilr ki diye düşünürken bir baktım tosun gibi bir iskorpit. Bu balık sahte bir yem ile ilk tuttuğum balık olarak tarihe geçti. Oldukça büyük olduğu için en kötü çorbasını yaparım diyerekten alıkoydum. 1-2 tane daha yakalamaya niyetim vardı fakat beylikdüzündeki arkadaşım arayıp buraları sel götürüyor istersen sende bir an öne toplan deyince hızlıca evin yolunu tuttum. Bu da paşamız. Eve geldiğimde hatta geldikten 1 saat sonra bile canlıydı. 20-22 cm kadar vardır sanırım.

hakan4117 ve alisami bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. alisami

alisami Aktif Üye

:harika: :harika: :harika:
    Aldığım en güzel haber.
    Bülent abi bu mesajı görmeliii ;)
    Büyü bozuldu artık vee umarım istediğin türden balıklar yakalarsın Murat.
    Kocaman tebrikler sana ;)

scorpion26 bunu beğendi.
  4. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Valla inşallah dediğin gibi olur. Ben hala maket balıklar ile istediğim atışları yapabildiğimi düşünmüyorum. Gerçi avlakta önemli bu konuda. Bakalım yeni bir kamış arayışına geçtim. Belki bu şekilde daha iyi atışlar yapıp bunlarlada bir balık kandırabilirim.