Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Neye Niyet. Neye KISMET

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında atillaalp01 tarafından paylaşıldı.

1. atillaalp01

atillaalp01 Yeni Üye

uzun bir aradan sonra Bayramın ikinci günü sabaha karşı çıktık yola ve deniz mükemmel tam sevdiğim su dalgalı ve bulanık. hemen yeni aldıgım sahteleri başladım sırayla denemeye saat 5 ten saat 10 a kadar 2 arkadaş durmadan usanmadan aç tek e devam dıyorduk. artık yorulmuştuk ve sıcakta baya bastırdı geri dönelim artık dediğimiz sırada bir vuruş aldım ve ellerim titremeye başladı takımım cok kuvvetli değildi ( cormoran bulfigter 255cm 5-25 kamış ve nexave 4000fc makine ) ve balık kamışımı inanılmaz titretiyordu ve makinede kalama ısrarla devreye girmiyordu çok kısa sürede balığı yanıma kadar çektim ve çok güzel bi kofanaydı elimi hemen kepceye attım ve kepçe yi suya götürene kadar güçlü bir hamle ile sudan fırladı ve sahteden kurtuldu. Moralim inanılmaz bozuldu ama hiç zaman kaybetmeden hemen devam ettim açtek e ama nafile eve boş bir termosla döndük. Tabi aklımdan çıkmadı o kofana. Kendime yeni bir spin takımı alma nıyetım vardı ve cuma günü kendime aklımda olan yeni takımımı aldım ( 270 helios 20-60 - stradic 500xg - powerpro- 19mm ) bir kaç sahte takviyesi daha yaptım. artık hazırdım tatılın 2 avına

bugun sabaha yıne 3 gıbı bir heyecanla cıktım yolaaklımda kofana saat 4.30 gibi avlak yerındeyım hava aydınlanmamış etraf zifiri karanlık bir sorun vardı denızden dalga sesı gelmıyordu. hemen fenerlerı yakıp suya yaklaştım ve aman allahım denız resmen havuza dönmüş berrak 0 dalga ve su deniz resmen çekilmiş hiç sevmedigim durum yapacak bişe yok deyip hemen takımları alıp başladık atçek yapmaya derken hava aydınlanmaya başladı ama takip bile yoktu çantamda bulunan tüm sahteleri denedim ama malesef bu arada 3 tane yunus geldı ziyaretimize derken arkadaş yanında parça karides getirmiş ve dip atmaya başladı ben saat 10 a kadar dayanabildim artık sırtıma agrılar girmeye başlamıştı ve bende bıraktım at çek yapmayı ve dinlenmeye geçtim otururken bi dipte ben atım bari dedım ve bi dip hazırladım 40grlık zeytin kursunla ve savurdum başladım beklemeye aynı zamanda dınlenıyorum yarım saat kadar kaldı yem suda ama tık bıle yoktu be başladım eşyaları arabaya ufak ufak dızmeye toparlanmaya bu arada kamışın egıldıgını gordum hemen koştum aldım kamışı başladım sarmaya çok ilginç birşey vardı oltanın ucunca aynı vatoz gibi dalgalana dalgalana geliyordu. yaklaştıkca agırlaşmaya başladı ve hemen kepçe takvıyesı ıstedım balıgı çektım ve kepçeledık oda ne ilk defa gördgum bır balık turu arkadaşa sordum domuz balıgı dedı yenırmı dedım yenır güzelde olur dedı ve termosa attım. Fakat hala aklım kofanada umarım bır sonrakı avımda lüfer ve kofana resimleriyle tekrar bir konu açarım. Bu arada bu balıgı nasıl pişirmemi önerirsiz.?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Bir daha ki sefere inşallah kofanayı da alırsın... Domuz balığında çok çirkinmiş be yaa :)

4. Göktuğ

Göktuğ Üye

Tebrikler abi sayande domuz balığınıda görmüş olduk

5. Umut01

Umut01 Üye

Atilla abi sanirim sen de Adana ve çevresinde av yapiyorsun. Umarim bahsettigin kofanadan tekrar, daha irileri rastgelir. Çok güzel bir spin takimi edinmissin hayirli olsun, bol bol trofe avlar dileğiyle :)

atillaalp01 bunu beğendi.