Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nihayet bende sezonu açtım

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında mrshadow tarafından paylaşıldı.

1. mrshadow

mrshadow Aktif Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Palamut ve lüfer haberleri geldikçe hem maaşallah diyor hemde bir an önce o heyecanı yaşamak için fırsat kolluyordum. Ve nihayet geçtiğimiz hafta sonu beklediğim an gelmişti.

Hazırlıklar tamamlandı cumartesi gecesi saat 22:00 de avlağa vardım. Vakit kaybetmeden oltamı suyla buluşturdum.

Vakit ilerliyor ama bir türlü beklediğim vuruşlar gelmiyordu. Saat artık epeyce ilerlemiş saat 05:00 olmuştu. Artık umudum kırılmış hüzünlü bir şekilde evin yolunu tutmayı düşünürken birden oltamın U şeklini aldığını gördüm. O an hakikaten boş geçen bütün geceyi silmişti adeta. yaklaşık 3 dk lık bir mücadele sonucu o güzel palamutu yordum daha doğrusu yorduğumu sandım şöyle bir göz göze geldik ama o özgürlüğü tercih etti.Sudan çıkarır çıkarmaz adeta selam verip tekrar geldiği yere geri döndü. Üzüldüm ah vah cümleleri daha bitmemişken elimdeki oltayı daha bırakmamışken yanımdaki ikinci oltam aynı şekilde bir U yaptı hemen elimdekini bırakıp ona sarıldım aynı mücadele aynı heyecan ama aynı hüsran.

Vakit kaybetmeden zokaları tekrar yemleyip 2 oltayıda suyla buluşturdum. Aradan 5 dk geçmemişti ki aynı heyecan tekrar başladı üçüncüde aynı akibete uğrayınca artık sinir harbi başlamıştı. Ancak 4. vuruş bir başkaydı mücadele heyecan aksiyon ve en önemlisi kıyıya alınmış bir palamut vardı. sonrasında bir vuruş daha aldım ama oda kaçıp gitti.

Her şeye rağmen bütün gecenin yorgunluğu yarım saat için de son bulmuş biraz hüzün ama büyük bir mutlulukla evin yolu gözükmüştü.

Herkese Rastgele.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. öncü

öncü Aktif Üye

Tebrikler çok güzel güzel balıklar afiyet olsun.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Murat
    Aslında palamut açısından çok verimli bir av olacakmış ama sen bence zoka iğnesinin azizliğine uğramışsın.
    İğne balığın ağzına tam olarak oturmamış diye düşünüyorum.
    Neyse ki üçüncüde şanssızlığını üzerinden atmış balığını da tekneye almışsın.
    Her zaman rastgelsin

Not:Zoka dediğin için avı tekneden yaptığını düşündüm.
    Kıyıdan yaptıysan takım hakkında da bilgi verebilirmisin?

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Rastgele Murat, devamını bekliyoruz :)

6. recep.cabuk

recep.cabuk Üye

Maşallah güzel av olmuş darısı bizim başımıza

7. mrshadow

mrshadow Aktif Üye

Avı kıyıdan yaptım, takım 2 m beden ucuna kurşunlu iğne (zoka) bütün istavrite (istavrit canlı değil) solungaçtan takarak suya atıyorum.

Bu arada Palamutun sol üst tarafında parçalanmış bir istavrit var onu o hale kaçanlardan biri getirdi :)

8. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Tebrik ederim Murat. Palamutun böyle yakalanabildiğini bilmiyordum. Yemi dibe mi indiriyorsun ? Zoka kaç gr ? nasıl oluyor bu iş :)

9. mrshadow

mrshadow Aktif Üye

İnan bende bilmiyordum böyle yakalandığını. Geçen sene kuruçeşme de yaşlı bir amca böyle avlanıyordu çok ilginç gelmişti o zaman ama denemeyi hep istiyordum bu sene nasip oldu ama güzel oldu.

20 gr lık zoka ve bütün istavrit at ileriye bekle :) su üstünde geziniyor akıntıyla birlikte ancak bu yöntem kalabalık bir ortamda biraz zor etrafta başka birileri olmaması lazım. Malum 1 TL lik takım için millet birbirine giriyor :)

10. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Zokaya hirsiz eklense verim artar gibime geliyor ayrica igne seciminizi mutlaka kaliteli olanlardan kullanirsaniz kacirma sansiniz azalacaktir diye dusunuyorum, av seklinin farkli olmasi cok hosuma gitti tebrik ederim daha guzel avlara rastgelsin:)