Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nippon ghost misina

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında levent31 tarafından paylaşıldı.

1. levent31

levent31 Aktif Üye

0.30mm 13.7 çeker değeri ultra büyük bir yalan.
    Flurocarbon coatedmış o da yalan direk yeşile boyanmış bildiğiniz misina.
    180 metresini 14.5 e satıyorlar.
    Fiyatı da oldukça yüksek.
    Test ettim 5 kiloya zor dayandı biraz asılınca da patladı.
    Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Zaten nippon diye bir marka da yok, nette global sitesini bulamadım...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Memnun olanları duydum, ama hiç kullanmadım.

4. fronto

fronto Üye

Ben Asso fc kullanıyorum çok sağlam tavsiye edebilirim.Nippon da iyi bir misina olduğunu biliyorum lakin pahalı .

5. cegmal

cegmal Üye

arkadaşıma katılıyorum bende kullandım fiyatına göre çok berbat bir misina gam vs fiyatı çok fazla begenmedim açıkcası

6. oktay16

oktay16 Moderatör

Benden duymuş olabilirsin abi sana sormuştum bir kaç defa, Bursada tırım tırım aradığım bir misine, biraz pahalı fakat güven veriyor. Bulabilirsek ben alırım 0,35 - 0,40 ikiside işimi görür.

Katılıyorum.

7. oktay16

oktay16 Moderatör

Çok enteresan, hiç gam yapma durumu yaşamadım kullandığın makinden, sarımından, takımına kadar farkediyor olmalı.

8. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

doğru bende kullandım hemen patlıyor

9. oktay16

oktay16 Moderatör

Kullanım şekline göre değişiyor demekki Halim, 150-175 gr kurşunla boğaz avcılığına uygun olmadığını anlıyoruz yorumlara bakarsak. Ben şahsen tekneden 50-60 gr kurşunla kullanıyorum çok sert takılmalarda dahi kopartamadım.

Demekki kıyıdan surf kamış ile nipponu tercih etmemek lazım.

10. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Fena misina değil kullanıyoruz. Ama sağlamlık derseniz oskar invisline üzerinde kurt köpeği olan misinalar derim. İlk çıktığından beri kullanıyoruz çok memnunuz.

11. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Misina, iğne ve aksesuar; bunlar bana göre parasından kaçınılmaması gereken ama ince elenip sık dokunması gereken malzemeler. Bir ara alıp alıp çöpe attığım ya da avda beni rezil eden misinalardan dolayı şu şekilde bir yöntem geliştirdim.
    Bunu nippon örneğine uygulayalım,
    1- Google, ara, Nippon misina, görseller
    2- üzerindeki yazılara bakılır "improved knot strenght performance". Strenght bir defa yanlış yazılmıştır, th diye bitmesi gerekir. "Fast sinking and lies flat" ben çevirmenim ve bu cümleden hiçbir halt anlamadım. Cougar misinasının amblemine bakın, bir de bu sayfaya
    COUGAR preps entry into keyboard business
    Cougar bilgisayar parçaları üreten bir şirket, Therrmaltake gibi bir ürün yelpazesi var :)
    Bu detaylardan yola çıkarak,
    3- Google'da [nippon "fishing line"] şeklinde bir arama ile bu ürün bizden başka bir ülkede var mı bakılır: YOKTUR
    Bu üç işlem 2 dakikanızı bile almaz. Elinden çok misina geçmiş olanlar zaten belli başlı 10-15 misina üreticisini bilir, 0.30 bir monofilin 15-17 kg gibi çekerlere sahip olamayacağını zaten bilir.
    Üzerinde köpek logosu, at logosu, puma logosu vs vs bulunan ürünlere verdiğiniz kat kat fazla paralarla kalitesiz, sahtekarlık ürünleri alıyorsunuz başka bir şey değil. Her zaman için Çin'den tonlarca misina getirtilip burada bobinlere sarılır ve piyasaya sürülür dururdu. Şimdi biraz daha tablo değişmiş durumda. Yine her zaman için yapılan işin hilesini de anlatayım size, diyelim ki bu işten parayı vurmak istiyorum. Çırçırgücü diye bir misina bobini kapağı tasarımı yapıyorum. Oradan buradan logo ve slogan çalıyorum. Sonra Çin'den kaliteli (evet, Çin ürünü kaliteli misinalar da var parayı bastırınca) misina getirtiyorum ve bunları piyasaya sürüyorum. Ve bunu yaparken maliyetine yakın ya da az kar marjıyla satıyorum. Sonra dedikodu reklamı başlıyor, şu misina böyle, bu misina böyle. Hooop, piyasada isim yapınca, bu sefer aynı marka altında bobinlere adi ve ucuz misina sardırıyorum. Millet uyanana kadar da bu işten parayı yiyorum. Bilmediğiniz duymadığınız markaların misinalarını ALMAYIN.

my35 bunu beğendi.