Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

OCAK AYININ SON SİNOSU 4 KG

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında TAHİR GÜRHAN tarafından paylaşıldı.

1. TAHİR GÜRHAN

TAHİR GÜRHAN Aktif Üye

Sevgili Dostlarım,
    9 Ocak Pazar günü Sarosdan oğlumla birlikte İstanbula dönmüştük.Pazar günü sular cam gibi berraklaşmış ve sığ su avcılığını imkansız hale getirmişti.Aradan bir hafta geçmişti ben hem pazartesi günü vefat eden Kavak köy balıkçılarından yakın dostum Nail Ağabeyin oğlu Nazmi Kaptanın cenazesi için hemde suların durumunu kontrol için Sarosa gittim.
    Sevgili Nazmi kaptan 40 yaşının baharında kalp krizinden vefat etti.Allah kederli ailesine sabırlar versin.Allah düşmanıma evlat acısı vermesin.
    Çarşamba günü havanın müsait olmasından yararlanarak denize açıldım.Fakat sular hala berraktı sadece biraz bazı yerler hafif bulanıklaşmıştı.Sabah erkenden bir kaç kolyoz vonosu yakaladım.Aslında kolyozda çok azalmıştı.
    Daha sonra tam 5 saat vonosu gezdirdim .Saat 13:30 da beklenen vuruş geldi.Son avlarda hep 8-10 kg lık balıkların ağırlığına ve mücadelesine alışmıştım. ilk tasmalamada bunun daha genç bir balık olduğu ortaya çıktı.Birazda bu hissin verdiği rahatlıkla balığı rahatça kepçeledim.Bu 4 kg lık genç bir sinaritti.Bu berrak ve sakin sularda bu av şahane ötesiydi.Zaten yorgun olduğum için hemen eve döndüm.

Perşembe sabahı aynı şekilde yem yakalayıp dolaştım fakat saat 14: 00 ava son verip .Tekneyi romorka alarak karaya çektim.Artık hafta sonu gelen lodos ve yağışlardan sonra tekrar şansımı denemek üzere tekneme ve Sarosa veda edip İstanbula döndüm.

Sarosdan sevgilerimle

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Tahir Abim,
    Öncelikle dostunuz için başınız sağolsun.
    Yine boş dönmemişsin,genç sinoyu kandırmayı başarmışsın her zamanki gibi,devamları dileğiyle sevgili abim.
    Selamlar.

4. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

abi yakala bırak sportif balıkçılığa yönelmen gerek :) yoksa saroz kuruyacak mazalah elinden kaçan yok
    şaka bir yana maşallah rast gele

5. TAHİR GÜRHAN

TAHİR GÜRHAN Aktif Üye

Sevgili Mustafa ,
    çok teşekkür ederim.Saros bana yine ayrıcalık yaptı.Sevgilerimle

6. TAHİR GÜRHAN

TAHİR GÜRHAN Aktif Üye

Çok teşekkürler.Yakala ve bırak avını orkinoslarda yapıyorum fakat sino ve levreğe bilemiyorum...Sevgilerimle:)

7. Uluç Karadeniz

Uluç Karadeniz Üye

Tahir Amca senin bu balığı geri bırakman lazımdı ya senin trofeler yanında bu palaz kalıyor herhalde :) Şaka bir yana her zamanki gibi muhteşem avlarından birisi.Tebrikler...

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Tahir Abi
    Bizim hayallerimiz senin genç balıkların
    Her zaman rastgelsin

9. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

:D:D:D:D abi şaka gerçek olacak gibi :D

10. TAHİR GÜRHAN

TAHİR GÜRHAN Aktif Üye

Sevgili Yeğenim,
    çok teşekkür ederim .İnşallah daha büyükleri sana nasip olur.Babana ,amcana selamlar.:)

11. TAHİR GÜRHAN

TAHİR GÜRHAN Aktif Üye

Sevgili Şeref ,Allah gönlüne göre verir inşallah.Hayallerinin hep gerçekleşmesini dilerim.Sevgilerimle