Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Oğlumun kısmeti, o taşta balık kalmadı :))))

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Hayri Karaca tarafından paylaşıldı.

1. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Merhaba Dostlar,
    Sırtı mevsimi çoktan başlamasına rağmen ne sinarit ne de baraküda av vermiyor. Balık her yıl olduğu gibi değil. Rapor hazırlamaya değecek bir av gerçekleştiremedim. Oğlum Can’ın geniz eti sorunu vardı. Doktor kontrolünde biran önce ameliyatının yapılmasına karar verildi. 8 mayıs günü ameliyatı yapıldı ama; bu süreç sıkıntılı oldu.
    Sıkıntı ve stresimi atmak için 12 mayıs günü tek başıma denize açıldım. Önce sırtı yaptım ama sonuç alamadım. Can’a taze balık yedirmeliydim ve doğru mercan taşlarına bakmaya gittim. Derinlik 72 metre , balık bulucumdan taşları görünce hemen çapayı attım. İlk atışta 3 iğnede 3 balık , uzun bir aradan sonra mercan avını özlediğimi hissettim. Avım 3 saat sürdü ve yiyecek kadar balığı yakalayınca çapamı topladım. Can balıkları görünce yarın beni de götür baba dedi. Zaten rahatsızlığından dolayı evden dışarı çıkarmamıştık. İlk çıkışı balıkla olsun istedim.

12 Mayısta yakalananlar...

13 mayıs pazar günü Can,Deniz,Bora,Hasan (Deniz’in babası) ve ben öğleye doğru haberleşip limanda buluştuk. Deniz çok sakindi hafif karayel esiyordu. Yemimiz karides, takımlar 3’lü klasik takım, 100-125 gr. kurşun kullandık. Bir gün önce balık aldığım kerterize doğru yola çıktık. 70-72-73-80-85-90 metreleri yokladık ama istediğimiz balığı tutamadık. Benim aklım hep 72 metredeydi. 90 metreden 72 metreye geriye döndüm ve kerterize iyice baktım balık bulucu da onaylayınca çapaladım tekneyi. Yaklaşık 1 saat hiç durmadan mercan yakaladık. 72 deki taş günü kurtarmamızı sağladı. Çocuklarda keyiflendi biz babalarda.. Saat 17:00 gibi avımızı sonlandırdık. Biz burada çapayı büyük halkalı bir top yardımıyla topluyoruz. Daha zahmetsiz ve kolay oluyor. Dönüp çapayı arkaya alırken çapanın takıldığını fark ettim. Ama çok geçti zamanla yıpranan çapa ipim dayanmadı ve çapayı orada bıraktık. Bu güzel günün keyfini çapa için bozamazdım. Çocuklarla gülüşe oynaya limana geldik. Limanın yanında piknik alanımız var. Can’ın ameliyatı için gelen annem babamla güzel bir mercan keyfi yaptık..

İlk balık Can'dan...

Balıksız bir an...

Ve taşı bulduk :)

Bizim payımıza düşenler...

Misafirlerin payına düşenler....

Sevgi ve saygılarımla... herkese rasgelsin..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Mayıs 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Hayri
    Hem ilk gün, hem de çocuklarla yaptığın ikinci gün avı da keyifli ve verimli geçmiş.
    Senin de dediğin gibi bir çapa için moralleri bozmaya değmez.
    Her zaman rastgelsin
    Afiyet olsun

4. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler abi allah şifa versin evladın çokta yakışıklı avda iyi geçmiş kafaya taktığın çapa oldun :D boşver kısmetiniz açık olsun abi afiyet bal şeker olsun

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler :)

Can yaman bir balıkçı olma yolunda ilerliyor :)

6. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Teşekkürler Şeref abi, daha iyi avlar sizlere olsun...

7. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

Delikanlıya geçmiş olsun. Mercanlarda denizin geçmiş olsun hediyesi olmuş.

8. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Sağolasın Hızır kardeşim... Çocuklarımızın hepsi yakışıklı, onlar bizim yaşama sebebimiz.. Hepsine sağlıklı günler olsun.. Sana da rasgelsin...

9. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Daha önce de yazmıştım bir raporda; çocuklarımıza güzel bir hobi yaratmak zorundayız. Bilgisayar ve tv onları çok meşgul ediyor. Amacım denizi doğayı sevsin yeter. Ama biraz da balık tutsa fena olmaz tabii :) Rasgelsinn...

10. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Evet Cüneyt abi haklısın.. rasgelsin...

11. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrikler hayri abi, keyifli bir gün olmuş.:)