Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

oğlumun şansına gelen levrek!!!

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında alparslan07 tarafından paylaşıldı.

1. alparslan07

alparslan07 Üye

selam değerli arkadaşlar:
    buralarda turizm ile uğraştığımızdan iş sezonumuzun açıldığı şu günlerde artık yaklaşık 6,7ay gibi balık avına yavaş yavaş veda etmeye kendimizi alıştırmaya başlarken akşam saat 18:00 gibi evi iş yerime yakın olan site üyemiz ve balık avında av arkadaşım olan (mehmetişbilir) mehmet kardeşimin yanıma uğrayıp abi bugün akşam başka avlağa gidelim deyip yanımdan ayrıldıktan sonra takriben 1 saat sonra bende büyük oğlumla beraber dükkanı kapatıp avlağın yolunu tuttuk.
    yolda bahadır kardeşimizide telefonla yeni avlaktan haberdar edip malum yerde takriben 19:10 gibi buluştuk.
    yaklaşık 5 veya 10. dakikalarda yağmur çiselemeye başladı rürgarda kuzeyden yavaş yavaş kuvvetlenmeye başlayınca atış mesafemiz zayıfladı ve avı sonlandırma kararı aldık bu sırada bahadır abi karşı kıyıyıda bir denesekmi benim o tarafta gözüm var dedi e iyi öyleyse hadi gidelim sen devamlı burada deyilsin nede olsa müsafirsin senimi kıralım dedik ve yer değiştirdik ve rüzgara yağmura aldırmadan başladık at-çek'e bu arada hem ıslanıyoruz hemde havadan sudan sohbet ediyoruz arada benim oğlana takılıp üşüdünmü ıslandınmı derken yaklaşık saat 19:40 civarları fazla sert olmayan bu yakışıklının vuruşunu aldım oda ne bu herhalde turna dedim ama yok kalama başladı tatlı nağmelere ne yapacağımı şaşırdım yakışıklı başladı asılmaya bende bu arada yakınımda olan bahadır kardeşime başladım bahadır koş! koş! kalam diyebildim (sağolsun onuda buradan soğuk kanlı davranışından ötürü tebrik ediyorum)
    hemen elindeki takımını bırakıp yapıştı kalamaya ben'de başladım balığa yol vermeye arada yakışıklı sert derbelerle asılıyor ama bahadırın aman abi sabret asılma sal gitsin sözleri beni ara ara sakinleştiriyor derken mehmet kardeşimin abi! gördüm güzel bir levrek bu!!naraları havada uçuşurken yakışıklıda yavaş yavaş yumşamaya başladı kalama sesi yavaşlayınca bahadır abi sar hafif hafif dedi bende başladım sarmaya arada sert vuruşlar olunca kısa kısa yol verdim balık kıyıya yaklaşık 2 metre yaklaşınca bahadır abi sal gitsin ben suya yaklaşayım alalım dedi bahadır suya yaklaşınca tekrar sarmaya başladım bu arada mehmet ve oğlum ahmet balığı görünce sevinçle bağırmaya başladılar bu arada balık kıyıda idi bahadır balığın üzerine kibarca basarak hareket etmesini engelledi ve balığın ağzına parmaklarını geçiriverdi hemen kıyıdan uzaklaştı balığın tam cüssesini o anda gördüm ve artık iyi bir levrek yakaladım dedim.
    bahadır balığı yere koydu ve ivedi bir şekilde kargaburunla sahteyi balığın ağzından aldık hemen balığı resimleyelim dedik ve olduğu yerde 2 fotoğrafını çektik ve yüzmetre ilerimizde bulunan yoldaki direk lambasına daha net fotoğraf çekmek için bahadır ile beraber yürüdük.
    yakışıklı 51cm
    ve 1430 gr geldi.
    resimler biraz bulanık gibi malum telefon ile çektik.
    bu avda kullandığım takımlardan bahsetdeyim:
    kamış: Okuma Salina SeaSpin 10-40g
    makina: d.a.m 1137 840 quick slr spin 840 fd
    misina:effe latex süper soft 0,23mm
    sahte:duel hardcore minnow 70f foating f 918 -phrh renk kodlu kırmızı kafa
    yakışıklının resimleri:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mehmetişbilir

mehmetişbilir Aktif Üye

izzet abi ilk cevap av partnerin den olsun :) aylardır yılmadık hergün denedik levrek için bir kaç ispendek den fazlası ziyaret etmemişti amaaaa bugun bizim için milad oldu abicim , bir senin oğlanın şansı iki bahadır ne zaman yanımızda olsa balık var , üç de aylardır emek verdik gezmedik taramadık yer bırakmadık sezon açılırken balık yüzümüze güldü ve sezona bi dinoma gibi patlama yaparak başlıyoruz abi :D çok çok çok teşekkür ediyorum abi benmle hergün yılmadan bıkmadan benimle avlandığın için çok teşekkür ederim abi iyi ki varsın :D:D

4. alparslan07

alparslan07 Üye

Selam mehmet:
    ne demek kardeşim bende sana teşekkür ederim benimle av yaptığın için.
    evet bu şans bence ahmet ve bahadırın sağ olsunlar bizi yalnız bırakmadılar inşaallah daha iyilerine rastgele!!!

5. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

tebrik ediyorum ekibinizi güzel levrek :) daha nicelerine rasgele..

6. efsane

efsane Yeni Üye

tebrikler ortiler güzel bir levrek daha nicelerini tutup yayınlarsınız umarım rasgele

7. olmeca

olmeca Üye

Tebrikler abi güzel balık!!! Rastgele...

8. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Harika bir balık tebrikler. Bu ara karanlıkta kıyılıyor balıklar sanırım suyun berrak olmasından gündüz tek vuruş alamadım bende gece 1 de aldım levreği. Devamını dilerim..

9. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrik ediyorum izzet abi, arayıpta bulunamayan cinsten :) sizin gezipte bulduğunuz bu yakışıklı umarım bir gün bizede denk gelir, araştırma aşamasındayız çok geziyoruz, çok arıyoruz bu balığı, elbet alıcaz o güzeli:) çok beğendim tekrar tebrikler.... afiyet bal şeker olsun....

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler güzel bir levrek :)

11. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler İZzet bey.Israrlı denemelerin neticesi güzel bir levrek olmuş.Kısmetiniz daim olsun.:)